FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma
szösszeneteim - Nyomtatható Verzió

+- FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma (http://forum.flstudio.hu)
+-- Fórum: Zene (/forum-zene)
+--- Fórum: Zene áttekintő (/forum-zene-attekinto)
+--- Téma: szösszeneteim (/tema-szosszeneteim)

szösszeneteim - Haliday - 2010-10-02 17:25

Sziasztok.

A bemutatkozástól eltekintenék mivel azt megtettem már a megfelelő helyen.

Eddig nehez jutottam el addig, hogy rendezgesek a porosodó dolgaim között és válogassak ide bemutatásra, de lassan és biztosan sikerül. A zenei világom talán elűtt a forum hangvilágától, de remélem azért elnyeri majd a tetszéseteket.

Első lépésben három szerzeményemmel kezdenék. A "Kraftwerk adaptáció" és a "Bonialap" ha jól emlékszem 2006 év eleji, a "K&Ő 1" (munkacím) pedig 2009-es. Ez különben egy dupla otthoni lemezkém első zenéje és a teljes címe "Kisérletek és ötletek" úgyhogy ez olyan féle muzsika ahol a hangokkal és különböző fx/masterekkel kisérletezek.
De elég a szövegből.

Jó zenehallgatást.

RE: szösszenetei - zebaoth - 2010-10-03 07:22

(Vártam már ezt!)
Kraftwerk: sajnos nem ismerem az eredetit, így nem tudok „ítélkezni”. Smile (dalcím?)

Bonialap: 00:47-nél fura az a törés…. A basszus fenomenális – főleg a kiállásoknál! Gitár szintúgy! Bejövős! Ez a moog(?)-os szinti meg totál haliday! Wink Korai Pink Floyd jutott eszembe, pl. Atom Heart Mother.

K&ö 1: Ennél elfelejtettem, mit akartam írni 4 perce… Wink

Gratulálok!

RE: szösszenetei - Haliday - 2010-10-03 10:55

"(Vártam már ezt!)"

Kicsit miattad is léptem. de az időm is kevés és a rengeteg dolgaim között mazsolázni is hosszú idő. Az egészet pedig pluszba megnehezítette, hogy mivel tavasszal 64bitre cseréltem a gépem sajnos nagyon sok régi zeném nem indul el, úgyhogy trükközöm sokat az elindításukkal.

Az igazság, hogy itt egy kicsit falsan kell értelmezni, mert nem kimondottan egy zenét akartam adaptálni hanem magát a krafwerk utánérzést. Tehát egy kicsit tudom becsapó, de jobb címötlet nem volt abban a pillanatban.

A véleményt köszönöm. Az általad említett furcsa törés csak azért furcsa így, mert eredetileg szöveggel van tervezve és a verzió onnét indul, de én nem tudok énekelni. Amúgy annyi érdekessége van még a zenének, hogy csak SF2-t használtam és a fruity effekteket.
Ahogy a pórtakarítással haladok majd folyamatosan töltök fel.

RE: szösszenetei - zebaoth - 2010-10-03 11:01

...de mi az eredeti Kraftwerk dal címe?

RE: szösszenetei - Haliday - 2010-10-03 16:31

Nincs olyan. Régen rongyosra hallgattam többek között a kraftwerk muzsikát is. 2002-ben ha jól emlékszem kiadták a Tour De France lemezüket felújítva és az annyira tetszett hangulatában, hogy igazából én az összhangulatra értem a címet. Ne keres benne kimondott kraft szám elemeket dallamokat ennél a zenémnél nem ez volt a cél csak a stilus hangulat valamelyest visszaadása. Volt egy két muzsika amit kimondottan leszedtem és varriáltam vele, de ez most nem olyan.

RE: szösszeneteim - Haliday - 2010-10-05 20:45

Egy apró szösszenet a legfrissebb munkámból, még kell gyurni, de hát csak egy napot dolgoztam rajta.

RE: szösszeneteim - kyis - 2010-10-06 05:13

még igy félkész állapotban is egy remek mű!tessék finomitani!(én egy kicsit soknak találom a hangszereken a zengetőket)további sikeres alkotást!Smile

RE: szösszeneteim - zebaoth - 2010-10-06 07:40

Hatalmas!!! yes

RE: szösszeneteim - Haliday - 2010-10-10 09:53

Egy friss szerzeményem.

Haliday - Charlotte szerelme

RE: szösszeneteim - Haliday - 2010-10-26 18:14

Egy régebbi szösszenet.

A fájl törölve, de lejebb újra feltéve.