FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma
Általános információk - Nyomtatható Verzió

+- FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma (http://forum.flstudio.hu)
+-- Fórum: DAW programok (/forum-daw-programok)
+--- Fórum: Studio One (/forum-studio-one)
+--- Téma: Általános információk (/tema-altalanos-informaciok)

Oldalak: 1 2

Általános információk - laccas - 2012-03-08 17:04

Ide jöhet minden általános információ a Studio One-al kapcsolatban.

RE: Általános információk - dchord - 2012-03-08 17:16

nem tudok topinkát nyitni neki, de ha valaki kitalál valami instantabb (nem 2-3 perces) freeze-lést, szóljon már be, jelenleg tudomásom szerint itt tart a dolog a daw-ban

Idézet:Track Transform and Event-Based Effects

Studio One now features an innovative Track Transform feature, as well as event-based effects.

Audio and instrument tracks feature the new Transform feature, which you can think of as a very flexible alternative to “freezing.” An entire audio track can be rendered in place with one click, removing any inserted effects plug-ins and conserving CPU power while still allowing normal editing. One click restores the original audio events and any inserted effects.

One click can also transform an instrument track into an audio track, and the audio can then be edited normally. (Notes are displayed as a clear indication that the audio has been transformed from an instrument.) This conserves a lot of CPU power with today’s advanced virtual instruments, and it opens many creative possibilities that were too bothersome to attempt before now. And, as you might guess, one click brings the instrument track right back.

Furthermore, every audio event in the arrangement has its own insert device rack, where any number of effects can be inserted, just like the insert device rack found on all mixer channels. When the desired sound is achieved, these effects can be rendered with a single click, removing the effects plug-in and conserving CPU power. And of course, one click can restore the effects for further editing at any time.

2.0.3-as van fent, pöttyet idegesítő a dolog mivel a CPU-t elég hamar felzabálják a nem v3-as vst(i) -k (is), más bajom nincs a daw-al sőt, eddigiek közül flstudio, cubase5, live, ez a nyerő (mondjuk ennyire intuitív programmal egyáltalán nem találkoztam, úgy általában sem )

RE: Általános információk - gonoszember - 2012-03-08 19:43

Van egy ujjab kiadás... Nézd meg azt talán... Nem értem amugy mitöl lehetett ez a probléma nálad, sem a freezelési idö, sem az effect probléma... Nekem tökéletesen müködik ez is és az elözö verzio is amit teszteletem... Bár a férrezelést csak az event fx miatt használom..

Amugy egy véleményen vagyunk, nagyon felhasználobarát, bárki aki ért a zeneszerkeztéshez, az leül elsöre, és képes összerakni egy zenét, mert semmi nehézség nincs a progi használatábaSmile

Egyébként ez az event fx meg egy iszonyat nagy okosság... Most már nem csak a keverö sávra lehet fx eket pakolni, hanem külön lehet egy dobsávon kijelölt 4 ütemes részt megküldeni egy flangerrelSmile

A másik meg a integrált Melodyne.. (vagyis ha letöltjük akkor lesz)...

A hangminöség meg nagyon durva... Ha megnézem azt a zenét amit abletonnal csináltam, és megnézem amit a studio one al, ég és föld... De lehet fogok egy tesztet csinálni amit kiteszek, lejátszok egy midisávot a sylenth1 en, minden dawba ugyanazzal a presettel, ha lesz egy kis idöm és kiváncsiak rá fel teszem a cubaset, abletont fl studiot aztán megnézzük mejik öszegzöje a legjobb... Bár ilyet még nem csináltam.

RE: Általános információk - dchord - 2012-03-08 20:02

fríz idő, hmmm akkor lehet, h valamelyik külső vst(i)-t nem komálja, próbálkozok (a CPU-t viszont mindegyik eszi, ok a laptop csak 2magos core duo, 1.7 GHz*4GB ram, azt látni a performancica nézetben, bár az Ableton Live-nál még így is jobban bírja tegyük hozzá gyorsan), ha kiderül tudósítok (júhé lejárt a melóidő, húzás Big Grin )

RE: Általános információk - hawatampa - 2012-03-09 11:25

Én is próbáltam és tényleg elég profi cucc mindent könnyedén megtaláltam benne,és ami a legjobban tetszett,hogy nem váltogatja az ablakokat,meg a nézeteket (Cubase-t használok és ott ez az egyetlen idegesítő,hogy dobálgatja az ablakokat)
Plussz valahol találtam benne egy olyan funkciót amivel testre lehet szabni a billentyűzet kiosztást tudja egy pár programét alapból ez nagyon felgyorsította a munkafolyamatot.

RE: Általános információk - 23:32 - 2012-03-09 13:53

Az a trükkje az ablakoknak cubaseben, hogy beállítod az ablakméreteket manualisan, utána menüben window>workspace>organize (itt töröltem a meglévőeket), létrehozol egy újat workspace-ben, a global presetben is és Lock-olod.Ezek után indításnál ha elcsúszott volna akkor belépsz az organize ba (W a gyorsgomb) és activate Így már nem fog ugrálni és nem méretezi át az ablakokat. amúgy nem értem én se miért kellett ennyire bonyolítani. Billentyűzet kiosztást meg a File menü>key commands-ban oldhatod meg Smile

RE: Általános információk - hawatampa - 2012-03-09 15:10

(2012-03-09 13:53)23:32 Írta:  Az a trükkje az ablakoknak cubaseben, hogy beállítod az ablakméreteket manualisan, utána menüben window>workspace>organize (itt töröltem a meglévőeket), létrehozol egy újat workspace-ben, a global presetben is és Lock-olod.Ezek után indításnál ha elcsúszott volna akkor belépsz az organize ba (W a gyorsgomb) és activate Így már nem fog ugrálni és nem méretezi át az ablakokat. amúgy nem értem én se miért kellett ennyire bonyolítani. Billentyűzet kiosztást meg a File menü>key commands-ban oldhatod meg Smile

Nagy vagy tesa ezt még a tutorial dvd-n sem volt fennt!!!

RE: Általános információk - gonoszember - 2012-03-09 20:38

Mert arra ojan dolgok kerülnek amire magadtol rájosz 0 tapasztalattal 2 hét alattSmile))

Egy kis megoldás.... Nem tudom mit frézelsz, de probáld ugy hogy csak 4 ütemet frézelsz ki, és azokat duplázodSmile Mondjuk kicknélSmile Meg bárminél...

RE: Általános információk - dchord - 2012-03-10 00:08

Idézet:Egy kis megoldás.... Nem tudom mit frézelsz, de probáld ugy hogy csak 4 ütemet frézelsz ki, és azokat duplázod

majd próbálkozok, végig megosztott duplikációt használtam(shift-d , duplicate shared), ezt nem akartam elveszíteni, ezért nem törölgettem, és duplikáltam a már lefrízelteket

RE: Általános információk - lasurrealdiscotheque - 2012-04-23 19:29

úgy nézem ingyen letölthető. gondolom egy butított verzió. http://studioone.presonus.com/free/
ez eddig is így volt? ez csak egy demó? lejár?
áá mind1 kipróbálom.

Edit.: na kipróbáltam. ha jól néztem nem jár le. ez ilyen gitárosoknak való. multitrack felvételre. egy alap mixet is lehet benne csinálni. jól néz ki.