FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma
Sziasztok! - Nyomtatható Verzió

+- FL Studio Fórum - Magyar Digitális Zenészek Fóruma (http://forum.flstudio.hu)
+-- Fórum: Társalgó (/forum-tarsalgo)
+--- Fórum: Bemutatkozás (/forum-bemutatkozas)
+--- Téma: Sziasztok! (/tema-sziasztok--2172)

Sziasztok! - Filo Wilee - 2018-02-16 19:51

Filotás Vilmos néven láttam meg a napvilágot.
Pár éve használom az FL Studio-t, de csak hobbi szinten. Sajnos nincs túl sok időm rá Sad Zeneileg viszont a Trance ami nagyon bejön nekem. Persze csak próbálkozok, rengeteg dolog van még amit "aztsemtudomhogyankellcsinálni" SmileSmileSmile
Összerakni okés a zene, de a hangmérnöki része már nehezen megy. Egy komplett muzsika azért elkészült, de a hangzás még nem az igazi... De igyekszem, ahogy időm engedi.
Éééés... máris lenne egy kérdésem! Eddig nem találtam sehol erről valamilyen írást, ...vagy csak rossz helyen keresgéltem.
Szóval PianoRoll-ban "írom" a dallamot, alatta kis sávban a hangok hangerejét tudom fel-le állítgatni. Ha mondjuk két hang van egymáson, hogyan tudom külön állítani a hangerejüket???
Előre is köszönöm a választ!
Üdv.: Wilee Smile

RE: Sziasztok! - Mpici - 2018-02-17 15:01

Szia.

Légy üdvözölve a fórumon.
Sajna már elég kevesen vagyunk de igyekszünk majd segíteni.
Nem tudom mi a hivatalos megoldása a problémádnak, de szerintem csinálhatod úgy is hogy különböző színekkel dolgozol, vagy miután elkészült amit akarsz akkor egyesével rá kattintasz a dallamra és ott a felugró ablakban beállítod amit szeretnél.
Remélem tudtam segíteni.

RE: Sziasztok! - Filo Wilee - 2018-02-17 19:59

Szia!
Asszem valami történt Smile
A tanácsod alapján kerestem rá a megoldásra (tudtam, hogy rosszul keresem Big Grin )! Szóval ha két hang van egymásom, az egyikre ráviszem a kurzort, majd Alt billentyű folyamatos nyomása mellett az egér görgőjével tudom fel-le vinni a hangerőt. Még ha első olvasásra nem is volt egyértelmű, de segítettél! Köszönöm!!! Smile
Lehet itt valahogy zenét beszúrni? Szeretnék építő jellegű tanácsokat kapni hangzás terén.
...és még egyszer köszi a segítséget! Smile
Szia!
Asszem valami történt Smile
A tanácsod alapján kerestem rá a megoldásra (tudtam, hogy rosszul keresem Big Grin )! Szóval ha két hang van egymásom, az egyikre ráviszem a kurzort, majd Alt billentyű folyamatos nyomása mellett az egér görgőjével tudom fel-le vinni a hangerőt. Még ha első olvasásra nem is volt egyértelmű, de segítettél! Köszönöm!!! Smile
Lehet itt valahogy zenét beszúrni? Szeretnék építő jellegű tanácsokat kapni hangzás terén.
...és még egyszer köszi a segítséget! Smile

RE: Sziasztok! - Tomiieka - 2018-02-20 15:38

Szevasz!
Olvasgasd a Microchip Sound Studio blogot, nem túlzok ha azt mondom hogy aranyat ér !