A téma értékelése:
  • 1 Szavazatok - 5 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egy kis tapasztalat
2009-09-23, 10:38,
Üzenet: #11
RE: Egy kis tapasztalat
Recko! Akkor arról nincs infód, hogy a elektroncsöves erősítő színezi-e a hangot?
Válasz idézéssel
2009-09-23, 13:54, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-09-24, 09:17 - {2}. Szerkesztette: Tib.)
Üzenet: #12

(2009-09-23, 08:09)crep Írta: Köszönöm a segítséget! Amúgy a Vaterán vannak viszonylag olcsón csöves erősítők. Lehet, hogy érdemes lenne meglátogatni. Wink

Én nem bízok annyira az ilyenekben Smile Mellesleg ha elromlik a csöves, sok oka lehet, már csak azért is, mert a hangfal kimenetre is kell trafó. :S ezért is drága
(2009-09-23, 10:38)crep Írta: Recko! Akkor arról nincs infód, hogy a elektroncsöves erősítő színezi-e a hangot?

nem tudom, de az biztos, hogy a csövesnek van a legfaszányosabb hangja eme föld kerekén Smile

Cska picit marad le tőle a tranzisztoros. Tény, hogy vannak IC-s erősyítők is, amelyek nagyon jók, de azok csillagos magasságban elérhető árakon mozognak. Tehát szerintem az aranyközép út, a tranzisztoros Smile

Itt a kiszemeltem, amiről írtam: Death of Zen 'A' osztályú 20w-os végfok:

http://olikas.tvn.hu/Kapcsolasok/10.htm
Válasz idézéssel
2009-09-23, 18:25,
Üzenet: #13
Húha! Recko ez nekem kínai! És ezt te megtudod építeni?
Válasz idézéssel
2009-09-25, 05:42,
Üzenet: #14
(2009-09-23, 18:25)crep Írta: Húha! Recko ez nekem kínai! És ezt te megtudod építeni?

Jelen pillanatokban is ezen fáradozom, hogy megépítsem, bár még anyagi háttér az nuku. de megoldom. Már van hűtőbordám, már csak trafó kell, panel van itthon, meg az alkatrészek kellenek!
Válasz idézéssel
2009-09-25, 07:47,
Üzenet: #15
Sok sikert! Wink Kérhetek Tőled egy kis segítséget? Ha össze írok egy alkatrész listát, amiből füles erősítőt szeretnék készíttetni, akkor megnézed nekem, hogy az mennyire jó, és hogy megéri-e az árát? Blush
Válasz idézéssel
2009-09-25, 09:52,
Üzenet: #16
Szerintem IC-s erősítővel sincsen semmi baj , már van olyan IC amibe szereltek hőérzékelőt és tud ventit is állítgatni ( akár azt is ) , meg persze egy jó nagy réz hűtőborda csodákra képes . Anno suliban csináltunk IC-s meg tranzisztoros erősítőt is , mikrofon erősítéshez tökéletes mind a kettő bár sztem a tranzisztoros több zajt beszed . Legalábbis azzal többet cumiztam .
Válasz idézéssel
2009-09-25, 12:21,
Üzenet: #17
Én most hallgattam meg egy IC-s erősítőt az elmúlt hetekben. Legalább 20x25 hűtőborda lógott ki az oldalából, tehát biztos, hogy melegszik, de a hangja. Valami isteni volt! Mondjuk 300e Ft-ért lehet is jó hangja. Viszont hozta azt a szintet, amit a 800e forintos erősítök. Kérdés kell-e ilyen szint?
Válasz idézéssel
2009-09-25, 13:14,
Üzenet: #18
Tény hogy melegszik , ez a gyengepontja .

Mivel létezik ilyen szint , ezért kell Big Grin
Persze ez is olyan dolog hogy felesleges , már ha az otthoni zenélgetésről beszélünk . Otthonra elég sztem az az erősítő , amit belepakolnak a kis aktív hangfalba . max ha szeretne az ember használni hozzá pl EQ-t/keverőt stb akkor érdemes odafigyeli a ki-bementet viszonyára .

Amúgy meg nagy átverés az egész amit csinálnak a gyártók . Az átlag ember még a 192 és 320 mp3 között sem hallja a különbséget , sőt megtippelem hogy pár zenész sem Rolleyes . Ezek a stúdió minőségű dolgok teljesen feleslegesek otthonra , de még mondok egy olyan merészet , hogy cd-t kiadni is .
1.000.000 ft erősítő kb olyan lehet mint a fényképezősök között , hogy mac-et használnak Smile Na mindegy , elkezdtem másról írni asszem nem viszem ezt tovább .
Válasz idézéssel
2009-09-28, 19:14, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-09-28, 19:15 - {2}. Szerkesztette: recko.)
Üzenet: #19
(2009-09-25, 07:47)crep Írta: Sok sikert! Wink Kérhetek Tőled egy kis segítséget? Ha össze írok egy alkatrész listát, amiből füles erősítőt szeretnék készíttetni, akkor megnézed nekem, hogy az mennyire jó, és hogy megéri-e az árát? Blush

Én cska azt tudom ajánlani fülesbe, amit ide is beraktam Smile
(2009-09-25, 09:52)IEm Írta: Szerintem IC-s erősítővel sincsen semmi baj , már van olyan IC amibe szereltek hőérzékelőt és tud ventit is állítgatni ( akár azt is ) , meg persze egy jó nagy réz hűtőborda csodákra képes . Anno suliban csináltunk IC-s meg tranzisztoros erősítőt is , mikrofon erősítéshez tökéletes mind a kettő bár sztem a tranzisztoros több zajt beszed . Legalábbis azzal többet cumiztam .

Én a mérnök tanáromtól azt is megtudtam, hogy ha erősítő, akkor tranyó, pontosan a tisztább hangja miatt... de ő még ezer érvet feltudna hozni pro&kontra Big Grin
Válasz idézéssel
2009-09-29, 02:23,
Üzenet: #20
Hát igen ezen nem is érdemes vitatkozni . Mindennek meg van a maga szépsége és hibája , tökéletes nincsen .
Valószínűleg 10 év múlva megint változik a technika , akkor lesz más , ami jobb lesz . Ennyi Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás