A téma értékelése:
  • 1 Szavazatok - 5 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vasáru - avagy ki mivel dolgozik?
2010-12-20, 05:43,
Üzenet: #101
RE: Vasáru - avagy ki mivel dolgozik?
teebee303 hozzád lenne egy oly kérdésem mivel nagyon szemezek ezzel a E-mu 1212m PCIe-el, hogy őt milyen jellegű kábelel kötöm össze a vasammal, mert nekem még a régi kábelek jők(game port/5pontos tuel) és azt látom ez már teljesen más?
Válasz idézéssel
2010-12-20, 15:18,
Üzenet: #102
(2010-12-20, 05:43)Haliday Írta: teebee303 hozzád lenne egy oly kérdésem mivel nagyon szemezek ezzel a E-mu 1212m PCIe-el, hogy őt milyen jellegű kábelel kötöm össze a vasammal, mert nekem még a régi kábelek jők(game port/5pontos tuel) és azt látom ez már teljesen más?

Nekem is ilyen kártyám volt 3 évig, nagyon imádtam. Milyen vassal szeretnéd összekötni? Én egy Waldorf Blofeldet vettem fel vele, ott aszokásos kábelek kelletek, mint minden audio kütyünél, 6,3 TS kábelek, és egy 5DIN Midi kábel.
Válasz idézéssel
2010-12-20, 16:48,
Üzenet: #103
Egy igazi klasszikusom. Roland D-20. Hagyományos midi porttal.
Válasz idézéssel
2010-12-20, 18:01, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-20, 18:07 - {2}. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #104
az analog részét használom, oda 6.3as szimmetrikus(TRS tehát nem TS) jack kábelek kellenek, midi in/out van még ott. Szimmetrikust köss be mindenképp, jobb a jel/zaj viszony és +6db-el magasabb a jelszint. ha kell jó és olcsó kábeles üzlet akkor PM.

EMU után mi jönne, egyből hangfal, füles?EMU>?
Válasz idézéssel
2010-12-20, 18:08,
Üzenet: #105
Köszönöm a infokat. Ha ott leszek élek is vele.
Válasz idézéssel
2010-12-20, 18:44,
Üzenet: #106
Bocsi ebbe muszáj belekötnöm, hogy ne mondj hülyeséget. a TRS (Tip Ring Sleeve) az az un. "sztereo" jack, két MONO csatorna vezetésére nem ezt használjuk hanem TS dugókat (külön Jobb-Ball csatorna), és nem a kábel szimetrikus, hanem a bemenet, mert szimmetrizál az emu, tehát a kábel összeszedhet zajt, azt az emu leválasztja. De egyébként igazad van a TRS tényleg szimmetrikus mint az XLR, de EMU-hoz 6,3-as TS-t használunk! Smile

(2010-12-20, 18:01)teebee303 Írta: az analog részét használom, oda 6.3as szimmetrikus(TRS tehát nem TS) jack kábelek kellenek, midi in/out van még ott. Szimmetrikust köss be mindenképp, jobb a jel/zaj viszony és +6db-el magasabb a jelszint. ha kell jó és olcsó kábeles üzlet akkor PM.

Válasz idézéssel
2010-12-20, 19:59,
Üzenet: #107
Configom:

Deszka: ASUS P5K
CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
(8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB
VGA: ATI Radeon HD 4870 1GB GDDR5
Hangkártya: SB Audigy SE 7.1 24bit
Proci hűtés: Asus Silent Square
Ház: Gigabyte 3D Aurora 570
Optikai Meghajtó: Pioneer
Monitor: Asus 22
Hangfalszett - 5.1: Genius SW-HF5.1 5000

Hát naggyából ennyiSmile
Válasz idézéssel
2010-12-20, 21:28,
Üzenet: #108
(2010-12-20, 18:01)teebee303 Írta: az analog részét használom, oda 6.3as szimmetrikus(TRS tehát nem TS) jack kábelek kellenek, midi in/out van még ott. Szimmetrikust köss be mindenképp, jobb a jel/zaj viszony és +6db-el magasabb a jelszint. ha kell jó és olcsó kábeles üzlet akkor PM.

Egyből keverő amin fülesezek ha nem akarom zavarni a családot és ebből tova a hangfal.
Válasz idézéssel
2010-12-20, 21:58, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-20, 22:34 - {2}. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #109
(2010-12-20, 18:44)Slim Colt Írta: Bocsi ebbe muszáj belekötnöm, hogy ne mondj hülyeséget. a TRS (Tip Ring Sleeve) az az un. "sztereo" jack, két MONO csatorna vezetésére nem ezt használjuk hanem TS dugókat (külön Jobb-Ball csatorna), és nem a kábel szimetrikus, hanem a bemenet, mert szimmetrizál az emu, tehát a kábel összeszedhet zajt, azt az emu leválasztja. De egyébként igazad van a TRS tényleg szimmetrikus mint az XLR, de EMU-hoz 6,3-as TS-t használunk! Smile

Manual-t olvastam, most onnan fogok idézni.

"The 0202 Daughter Card provides two balanced,
analog inputs and two balanced, line level analog
outputs."
"Either TRS (tip-ring-sleeve) balanced or TS unbalanced
cables can be used. Balanced cables provide
better noise immunity and +6dB higher signal level."

"Cables - balanced or unbalanced?
All inputs and outputs on the E-MU Digital Audio System are designed to use either
balanced or unbalanced cables. Balanced signals provide an additional +6dB of gain
on the inputs and are recommended for best audio performance, although unbalanced
cables are fine for most applications. If you’re having problems with hum and noise or
just want the best possible performance, use balanced cables."

"Unbalanced Cables
Unbalanced cables have one conductor and one ground (shield) and usually connect
via unbalanced 1/4" phone plugs or RCA phono plugs. The shield stays at a constant
ground potential while the signal in the center conductor varies in positive and
negative voltage. The shield completely surrounds the center “hot” conductor and is
connected to ground in order to intercept most of the electrical interference encountered
by the cable. Unbalanced cables are more prone to hum and interference than
balanced cables, but the shorter the cable, the less hum and noise is introduced into
the system."

WARNING: Do NOT use balanced audio cables when connecting balanced outputs to unbalanced inputs.Doing so can increase noise level and introduce hum. Use balanced (3-conductor) cables ONLY if you are connecting balanced inputs to balanced outputs.

Tehát? végeredményben, szimmetrikusBig Grin, stereo azaz TRS szerinted is nem ?

(2010-12-20, 21:28)Haliday Írta:

Egyből keverő amin fülesezek ha nem akarom zavarni a családot és ebből tova a hangfal.

akkor lesd meg a bemenetét, hogy szim/asszimBig Grin (Slim Colt kedvéért), na ebbe is bele fog kötni tutiBig Grin szóval optimális lenne ha a be/ki meneteken ugyan abban a formában haladna át a jel.
Válasz idézéssel
2010-12-21, 07:54, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-21, 07:59 - {2}. Szerkesztette: Slim Colt.)
Üzenet: #110
"De egyébként igazad van a TRS tényleg szimmetrikus mint az XLR"

(2010-12-20, 21:58)teebee303 Írta:
(2010-12-20, 18:44)Slim Colt Írta: Bocsi ebbe muszáj belekötnöm, hogy ne mondj hülyeséget. a TRS (Tip Ring Sleeve) az az un. "sztereo" jack, két MONO csatorna vezetésére nem ezt használjuk hanem TS dugókat (külön Jobb-Ball csatorna), és nem a kábel szimetrikus, hanem a bemenet, mert szimmetrizál az emu, tehát a kábel összeszedhet zajt, azt az emu leválasztja. De egyébként igazad van a TRS tényleg szimmetrikus mint az XLR, de EMU-hoz 6,3-as TS-t használunk! Smile

Manual-t olvastam, most onnan fogok idézni.

"The 0202 Daughter Card provides two balanced,
analog inputs and two balanced, line level analog
outputs."
"Either TRS (tip-ring-sleeve) balanced or TS unbalanced
cables can be used. Balanced cables provide
better noise immunity and +6dB higher signal level."

"Cables - balanced or unbalanced?
All inputs and outputs on the E-MU Digital Audio System are designed to use either
balanced or unbalanced cables. Balanced signals provide an additional +6dB of gain
on the inputs and are recommended for best audio performance, although unbalanced
cables are fine for most applications. If you’re having problems with hum and noise or
just want the best possible performance, use balanced cables."

"Unbalanced Cables
Unbalanced cables have one conductor and one ground (shield) and usually connect
via unbalanced 1/4" phone plugs or RCA phono plugs. The shield stays at a constant
ground potential while the signal in the center conductor varies in positive and
negative voltage. The shield completely surrounds the center “hot” conductor and is
connected to ground in order to intercept most of the electrical interference encountered
by the cable. Unbalanced cables are more prone to hum and interference than
balanced cables, but the shorter the cable, the less hum and noise is introduced into
the system."

WARNING: Do NOT use balanced audio cables when connecting balanced outputs to unbalanced inputs.Doing so can increase noise level and introduce hum. Use balanced (3-conductor) cables ONLY if you are connecting balanced inputs to balanced outputs.

Tehát? végeredményben, szimmetrikusBig Grin, stereo azaz TRS szerinted is nem ?

(2010-12-20, 21:28)Haliday Írta:

akkor lesd meg a bemenetét, hogy szim/asszimBig Grin (Slim Colt kedvéért), na ebbe is bele fog kötni tutiBig Grin szóval optimális lenne ha a be/ki meneteken ugyan abban a formában haladna át a jel.

Szerintem ebbe ne menjünk bele, nem akarok vitázni, egyébként meg annyira nem izgat ki milyen kábelt használ, magasról lefosom Smile És akkor írátok nekem, hogy írjak ilyen hangtechnikai irományokat, hát biztos nem írok, mert mi a lócitromnak? Ja meg hogy ebbe is tuti belekötök...Jólvan srácok, ezentúl leszarom miket mondtok. Szép napot.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás