Chrypton Univers
2010-09-25, 16:04, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-09-25, 16:13 - {2}. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #201
RE: Chrypton Univers
Oké, legközelebb Chrypton írhat ide vagy vki, aki az ő posztjára reagál!
(Később a "tisztogatásoknál" úgyis törölve lesznek az offok...)
Válasz idézéssel
2010-09-27, 17:33,
Üzenet: #202
Jólvan, igy fairSmile
Most viszont inkább egy jó hirt mondanék! Megvan midnen: Keverő, mikrofon, kábelek stb...És valami nagyon brutál ez a mikrofon!! Komolyan mondom két szobával arrébbról hallani ahogy halkan lépdesek, a visszhang nagyon kijön rajta, ugyhogy majd ki kell találni vmit, van jó sok lepedő itthon meg egy jó kis sarok, ahol tisztogatás nélkül is egész tiszta a hang...A keverő meg amilyen olcsó annak ellenére hogy mi mindent tud, nagyon megérte az árát! SZóval majd egy részletesebb leirás is jön vagy élménybeszámoló vagy iylesmi, de most megyek vissza próbálgatni a mikitBig Grin

NAMASTE!
Válasz idézéssel
2010-09-27, 20:52,
Üzenet: #203
(2010-09-27, 17:33)Chrypton Írta: Jólvan, igy fairSmile
Most viszont inkább egy jó hirt mondanék! Megvan midnen: Keverő, mikrofon, kábelek stb...És valami nagyon brutál ez a mikrofon!! Komolyan mondom két szobával arrébbról hallani ahogy halkan lépdesek, a visszhang nagyon kijön rajta, ugyhogy majd ki kell találni vmit, van jó sok lepedő itthon meg egy jó kis sarok, ahol tisztogatás nélkül is egész tiszta a hang...A keverő meg amilyen olcsó annak ellenére hogy mi mindent tud, nagyon megérte az árát! SZóval majd egy részletesebb leirás is jön vagy élménybeszámoló vagy iylesmi, de most megyek vissza próbálgatni a mikitBig Grin

NAMASTE!

Milyen célra vetted a mikrofont? Ének felvételére? Bocs, ha már említetted volna, valószínűleg átsiklottam fölötte. Szóval?

Valószínűleg egy spéci kondenzátor-mikrofonról van szó, amibe még egy apró előerősítő is van, tehát aktív mikrofon, ami elemmel üzemel. Jó cuccok ezek, csak házilag nehéz megoldani az ének felvételt. Kellene hozzá ugyanis egy nagyon jól hangszigetelt ház, ahová az utca zaja nem szűrődik be. Ezenkívül egy kimondott énekszoba kéne, megfelelő burkolattal. A csillapítás nagy részét valóban ki lehet küszöbölni sok és nehéz kárpittal, függönyökkel, de énekszobának kisebbnek kell lennie (hogy a lehető legkisebb legyen az utánzengés), ott meg hasznos teret foglalnak el, és persze porfogónak sem utolsók. Big Grin Jó sokat kell őket mosni.

Arról nem beszélve, hogy a számítógép nem lehet ott, ahol felveszed az éneket, hiszen a mikrofon még a ventilátorok zaját is felveszi. Ezért kell egy külső személy, aki az énekszobán kívülről vezérli neked a felvételt, és nem árt, ha kommunikálni is tudsz vele, amihez neki is kell egy mikrofon, plusz egy plexiablak szokott lenni stúdiókban, hogy lássátok is egymást. Ennél egyszerűbben nem nagyon lehet megoldani.

De érdekel a házi stúdiózás, úgyhogy csak mondjad!
Válasz idézéssel
2010-09-28, 10:37,
Üzenet: #204
(2010-09-27, 20:52)BonFire Írta: Milyen célra vetted a mikrofont? Ének felvételére? Bocs, ha már említetted volna, valószínűleg átsiklottam fölötte. Szóval?

http://forum.flstudio.hu/Thread-Home-Studio-mikrofon
Válasz idézéssel
2010-09-29, 17:05,
Üzenet: #205
Köszi zeba, gyorsabb voltálBig Grin
Nah, szóval elsősorban vokál, gitár meg ilyesmikre használnám, de egyre több dologra derül fény, msot már ott tartok, hogy felveszem, ahogy alszok a szoba túlvégébőlBig GrinBig Grin Persze egy jó kis vokálsarok is kell, szerencsére van egy alkalmas hely itthon, ahol néhány pléd a falra és teljesen elfogadható, annak ellenére hogy nyitott, semmi visszhang...
Csináltam egy felvételt, kb. ez volt a második értelmes modnatom, miután kihevertem a sokkotBig Grin Hadd szóljon!Big Grin

http://www.4shared.com/audio/lwDeP3P0/MIC_PROBE.html
Válasz idézéssel
2010-09-29, 17:23, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-09-29, 17:24 - {2}. Szerkesztette: BonFire.)
Üzenet: #206
(2010-09-29, 17:05)Chrypton Írta: Köszi zeba, gyorsabb voltálBig Grin
Nah, szóval elsősorban vokál, gitár meg ilyesmikre használnám, de egyre több dologra derül fény, msot már ott tartok, hogy felveszem, ahogy alszok a szoba túlvégébőlBig GrinBig Grin Persze egy jó kis vokálsarok is kell, szerencsére van egy alkalmas hely itthon, ahol néhány pléd a falra és teljesen elfogadható, annak ellenére hogy nyitott, semmi visszhang...
Csináltam egy felvételt, kb. ez volt a második értelmes modnatom, miután kihevertem a sokkotBig Grin Hadd szóljon!Big Grin

http://www.4shared.com/audio/lwDeP3P0/MIC_PROBE.html

Azért nem válaszoltam, mert elolvastam a zeba által belinkelt topicot. Amúgy a próbafelvétel alatt miért megy a zene? Huh Pont hogy nem lehet hallani az esetleges negatívumokat.

A csillapítás elsősorban természetesen megoldható kárpittal, de mint zeba is elmondta, amikor kondimikrofonnal éneket vettek fel, hallotta a fülesben, hogy az egy emelettel feljebb lévő vécében a haverok mit beszélgetnek! Ezért fontos, hogy semmilyen külső zaj ne hatoljon be a házba, azt meg házilag megoldani szinte lehetetlen. Kívülről kell a hangszigetelés.

Van itthon nekem egy 70-es évekből származó könyv, a Hifi hangstúdió (kölcsön van adva, most nem tudom megnézni a szerzőjét...) és abban le van írva és illusztrálva, hogyan lehet lakóházból zajmentes otthoni stúdiót csinálni. Padlót, falat, mennyezetet burkolni kettős parafalapokkal, a két réteg közé valamilyen szigetelőgyapot megy, ezenkívül az infrahangok ellen csak a "ház a házban" technikával tudsz védekezni. Ezzel gyakorlatilag a szobán belül építünk egy kisebb szobát a fent vázolt szigetelőanyagokkal, plusz az alja rugókon vagy miken áll, amelyek csillapítják az infrahangokat, amiket nem tudsz másként kiszűrni, mert átmegy a kétméteres betonon is. Ilyen pl. ha egy kamion elhúz a ház előtt. Nálunk remeg az összes nipp a polcon, a konyhaszekrényben meg összekoccannak a poharak. És ezt felveszi a mikrofon is.

Szóval nagy fába vágtad a fejszédet. Majd értesíts, hogy tudtad ezeket kiküszöbölni.
Válasz idézéssel
2010-09-29, 17:23, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-17, 04:51 - {2}. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #207
"Qrv@jó' Big Grin

...nem is tudom, akkor mit mondanál, ha kipróbálnál egy C. O.-kot... Big Grin
Gratula! Aztán használd ki, hadd halljuk azokat a girárokat és vokálokat!!!
Válasz idézéssel
2010-09-29, 17:48,
Üzenet: #208
Az még arrébb lesz, mármint még el se kezdtem semmit sem, csak a nővérecskémmel a himnuszt elfütyültettem, és egy kis effektel megtoldva totál enya stil lettBig Grin
A külső zajok nem okoznak nekem gondot, mert a rét szélén lakunk, messze a forgalomtól, és a falak is elég vastagok, de mindent elkövetek majd ezügyben.
Igen, azt én is észrevettem, hogy rohadt érzékeny, a szívdobbanást is felveszi 1-2 méterről totál csöndben, szóval pontpontpontBig Grin

Jelenleg gitáros acoustic számon dolgozok haverommal, a technika már megvan, az alapötlet is, meglátjuk...Smile
Válasz idézéssel
2010-10-03, 12:25,
Üzenet: #209
Sziasztóók!
Pontosan egy hónapja kezdtem el, tegnap este fejezve be (nem emlékszem mikor és hogyanBig Grin), ezt a hibridetSmile
A következő album nyitószáma lesz, az album neve Hybrid Deepness. Csak szépen hangosan hallgatni, fejhallgatóval még jobb, remélem tetszeni fog, ha nem akkor is örülökSmile Meghallgatása csak nagykorú felügyelete alatt, vagy orvosi felügyelet mellett ajánlottBig Grin
Még egy dolog: Chill-DubHouse alá Chrypton módra, szóval csilingelésre készüljetekBig Grin

Chrypton - Prism Of Deepness
http://soundcloud.com/chrypton/chrypton-...f-deepness

ui.: egykét helyen használtam már a mikrofont átvezetőknél hörgést felvéve meg suttogásokat, néhol nallani is, de inkább a hangulatért felelős ha nem is veszitek észreBig Grin
Válasz idézéssel
2010-10-03, 13:31,
Üzenet: #210
Szép-szép, de a dallam lekövethetetlen számomra, nagyon kavarosra lett csinálva :S Néha olyan váltásokat eszközöltél, hogy azt sem tudom, hogy hol van Afrika Smile De lehet, hogy csak nálam van ez így... Mindenesetre egész jó lett Wink
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás