A dob szekció
2009-12-21, 18:15,
Üzenet: #11
RE: A dob szekció
Én is szoktam layerezni, de én minden dobot több hangmintából készítek. Nekem így vált be. Általában a sample packokban lévő drum kiteknek elég vézna a hangjuk. Amúgy visszatérve a hi hatekre, szerintem sok az, hogyha 2000 hz nél vágjuk meg őket. Nekem sokkal karakteresebbek lesznek a cinek, ha az 1000 hz alatti frekiket szedem le. Bár az is igaz, hogy nekem az utóbbi 1 hónapban szólalnak meg valamennyire a dobjaim. Big Grin Az előtt kriminális volt amit csináltam...... (Bár nem is vagyok annyira régi motoros ebben a témában.)
Válasz idézéssel
2009-12-22, 06:32,
Üzenet: #12
nah ha már dob téma akkor ajánlok a karácsonyra 1000 ingyenes hangmintátSmile
http://www.musicradar.com/news/guitars/s...les-229460
Válasz idézéssel
2009-12-22, 08:47, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-12-22, 17:37 - {2}. Szerkesztette: pukiface.)
Üzenet: #13
mar belinkeltem a free loopban, bar ez nem kicsinyiti azt az erdemedet, hogy gondoltal a forumraWink
amugy a dobmintak legtobbje nem szol annyira jol.. ritka a jo sztm, amugy ezek kozt van par Smile
Válasz idézéssel
2009-12-22, 11:35,
Üzenet: #14
Köszönjük, hogy ilyen karitatív voltál ONU.
Válasz idézéssel
2010-01-20, 19:27,
Üzenet: #15
Sample packokból vett mintával szintén hasonló képpen szoktam eljárni mint azelöttem szólók. Reverbet nem dobok rá, viszont kompresszálás és eq azonnal rákerül. Eq-zni úgy szoktam, hogy ( függ attól, hogy mennyire szeretném hogy öblös, mély kick legyen ) Levágom kb 40hz alatti frekiket és ha mélyebbet szeretnék akkor a magas tartományt teljesen lecsapom, és a közepet is kicsit letolom 500 hz körül ( doboz hang minusz ). A snare nálam mindíg kb háromnegyed hangerőn szól a kickhez képest ( persze ez is attól függ, hogy mennyire szeretném hangsúlyozni illetve kontrasztba helyezni a kickkel. Értem ez alatt ha a kick mély, öblös, akkor a snare ezzel kontrasztban valahogy a komplemense, közép-magas, clapes beütéssel) Mind a kick és snare középre kerül a sztereóképben. A hatek a magas frekvencia sávban operálnak minden egyéb frekvencia nélkül. Ezeket vagy picit jobbra vagy picit balra keverem. A percussion hangokat mindíg nagyon jobbra és nagyon balra szoktam, ezek jó kis groovot adnak a dob szekciónak. Percussionokra is él a swing ezzel is lüktetőbb, pörgősebb dob alapot kaphatunk. Az eq-zás itt nálam úgy nézz ki, hogy ha magas a hang magasan szól, ha közép középen ha mély mélyen. Efektet lehet esetleg egy chorust rányomni és reverbel is lehet operálni. Egyikből sem kell sok, mert azzal az ellenkezőjér érhetjük ez a dolgoknak. Hát nálam így néz ki a dob szekció, persze nem szent írás, mert folyton kipróbálok dolgokat, de nagyából innen indulok ki. Ez egy jól bevált alap, innen végülis bárberre el lehet indulni.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás