Vst(i) vagy \ és Sample
2010-03-02, 13:41,
Üzenet: #11
RE: Vst(i) vagy \ és Sample
gondoltam hogy lesz egy ilyen topic.
én csak ritkán használok vsti-ket, az tény hogy szép telt hangzást lehet kreálni velük.
mostanában szinte csak samplekat használok de azért van vsti is a gépemen igaz nem sok. a refx csomag, z3ta+, sylus rmx, pianissimo amiket használok, a többit ami fentvan még azokat nem igazán szoktam. samplem van kb 30giga azokból szoktam válogani. van amikor egy basst 5 samleből pakolok össze és úgy jön ki az amit én szeretnék, lehet hogy ha 5 vsti használnék az már megfogná a képet.
de szerintem ez egyéni dolog és zenefüggő. mostanába novation szintimet is sokat nyomkodom és próbálom azzal csinálni a dolgokat.
Válasz idézéssel
2010-03-02, 13:41, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-02, 13:42 - {2}. Szerkesztette: shirka.)
Üzenet: #12
a perc az nálam is sample, de vsti-t használok minden egyébhez! egyedül ha valami megihlet(film zene) akkor azt ki samplézem (hallod artisjus?) Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-02, 13:44,
Üzenet: #13
a kick mellett a snare és clap is sample nálam de már próbáltam kicket készíteni kicklab XL-lel is, de nem lett hardstyleos ink hardcoreosSmile
Válasz idézéssel
2010-03-02, 14:42,
Üzenet: #14
Egyértelműen virtual synth , ettől lesz egyedi a zene , én elképzelni sem tudom hogy loopokat használjak . Én ezért kezdtem el , alkotni valamit a semmiből . Annál nincsen szebb dolog mikor minden összeáll , mikor két óra állítgatás után végre úgy szólal meg a lead ahogyan kell neki .

Persze én is használok sample-t az alapokhoz , de ez kimerül a kick , snare és hat hármasában , gyakran pedig csak arra használom hogy dinamikusabbá tegyem az alapokat .
Válasz idézéssel
2010-03-02, 16:42,
Üzenet: #15
Én a dobokhoz szokok szempülöket használgatni, a többi az mind vsti ből jön. Nem is tudom hogy lehetne egy normális dallamot összepakolni wavokból....... Dehát akik a sampléknek a hívei azok biztosan tisztában vannak ilyen apróságokkal.
Válasz idézéssel
2010-03-02, 19:28, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-02, 19:30 - {2}. Szerkesztette: Nick Raver.)
Üzenet: #16
Én nem nagyon használok vstket ennek foleg 2 oka van. Elso a gyenge gépem ami még vst-k nélkul is gyenge nem még ha teletomném veluk Smile Második meg hogy egyiket se tudom használni Confused
Amugy meg tomiiekával egyetértek abban hogy ez stílusfuggo. Szerintem a house zenében nem annyira kellenek a vstk Smile
Válasz idézéssel
2010-03-02, 19:38,
Üzenet: #17
(2010-03-02, 14:42)IEm Írta: Egyértelműen virtual synth , ettől lesz egyedi a zene , én elképzelni sem tudom hogy loopokat használjak . Én ezért kezdtem el , alkotni valamit a semmiből . Annál nincsen szebb dolog mikor minden összeáll , mikor két óra állítgatás után végre úgy szólal meg a lead ahogyan kell neki .

Persze én is használok sample-t az alapokhoz , de ez kimerül a kick , snare és hat hármasában , gyakran pedig csak arra használom hogy dinamikusabbá tegyem az alapokat .
(Fejhajtás) Teljes mértékben egyetértek veled, szebben nem is fogalmazhattam volna meg Smile.
Válasz idézéssel
2010-03-03, 06:37,
Üzenet: #18
Én Samplékkal, loopokkal kezdtem, összepakolgattam pár számot, aztán az jött ki belöle, hogy nem tudom olyanra formálni, amilyenre én szeretném, így nekiestem a Vst-knek, bár ennek is megvan a hátránya, a tekergetéssel sok idő elmegy, és a procit is néha jobban megfogja a kelleténél, de sztem megéri, mert így már majdnem pontosan olyan a zene, amilyennek szeretném.
Viszont a Kick, és a Clap az maradt sample, bár azon szoktam alakítgatni picit, hogy szebb legyen...
Válasz idézéssel
2011-10-27, 12:29,
Üzenet: #19
Nekem is van egy alap kis dob készletem wav okbol. A batery3 mal csinálok ritmust a többi vst nálam is. A vst ékböl is inkább a csináld magad jön be nem a 80 gigás pakkok (omnisphere, nexus) nem szeretem ha megvan kötve a kezem...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás