Új válasz 
2010-es összegzés
2010-12-31, 11:29 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-31 - 11:55. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1
2010-es összegzés
Mivel ma van az idei év utolsó napja, talán sokan elgondolkoztatok arról, hogy mi történt idén veletek. Itt azt szeretném, ha leírnátok, fórumos szempontból mi minden történt veletek, mit tartotok jónak. Nem korlátozom a szavak, mondatok számát, annyit írjatok, amennyi kijön Big Grin

Én úgy érzem, hogy ebben az évben borzasztó sokat léptem előre, nézzétek csak meg az első januári zeném: hatalmas lesz a különbség az a zene, meg a Paranormal között Smile Ebben az évben többször azon voltam, hogy a gépem feljavítsam - sikertelenül. Ez viszont jövőre megvalósul. Big Grin

A masteringgel van az elsőszámú problémám (ami gyakorlatilag nincs is Big Grin), de ebben elindult valami. Nagyon sok kommentet kaptam tőletek, tanácsokkal, véleményekkel, néhány dicsérettel (8bites zenék), de már vagyok egy bizonyos szinten, viszont az alagút vége így is messze van még... Az idei évhez a megkapott moderátori poszt is hozzátartozik, de ezt nem ecsetelném.

Ugyan év elején néha kicsit megnehezítettem a vezetőség dolgát, de már nem fogok ilyesfajta megnyilvánulásokat véghezvinni, azóta tanultam a leckéből mondhatni Big Grin

Még egy pozitívum, hogy a rádió megindult idén, én ennek személy szerint nagyon örültem, aztán jött a másik dolog: bárki élőben mixelhet a rádióban. Hát én nem örültem, mivel akkor elég gyengén teljesítettem a VDJben, aztán mégis valahogy az alapokat megtanultam és tessék: rádiós stábtag lettem. Smile

Ugye eddig a myspace-t irányítottam, szombattól (vagy hétfőtól nem tudom) viszont a Facebook profilját veszem át, persze még nem nagy hatáskörben Big Grin

Hirtelen jó dologként ért az, hogy egy netes label megkeresett, hogy néhány zenémet kiadnák - dacára annak furcsa hangzására - amibe eleinte belementem, de később a label megszűnt, viszont úgy érzem, hogy nem kell még kiadó sem Wink

Azért örülök, hogy ez az esztendő ilyen mozgalmas volt az egész fórumon - számomra is - és lehet, hogy valamit ha ki is felejtettem, akkor is sokat tudtam erről írosgálni. Smile Talán nem összefüggő a szöveg, de úgy írtam le, ahogy a gondolatok jöttek belőlem Big Grin

BUÉK mindenkinek! Smile
Válasz idézéssel
2010-12-31, 11:50
Üzenet: #2
RE: 2010-es összegzés
Kösz a topikot !

Nekem ez az év leginkább a kísérletezgetésekkel telt, ezért nem hallhattatok sok zenét tőlem Smile
Belekóstoltam a törtekbe, próbálgattam a szállósabb és nyugodtabb stílusokat, hardstyleos ismerősömnek készítetem pár leadet - sajna még mindig nem fog meg a stílus
Ezt mind Nektek köszönhetem, sok irányzatot ismertem meg, vagy amit már ismertem abba kicsit jobban elmélyedtem általatok.

Itt kiemelném a Lento-t. hidegzuhanyként ért mikor fejben megfogalmaztam egy hasonló felépítésü valamit mint a Lento- lassú ütemre felépíteni egy trance-s atmoszférát. Erre neszeneked Smile

Rádiózás szempontjából nem fűznék hozzá semmit, poénos játékként éltem meg, talán mert nem célomkiemelkedni a dj szektorban, mindezek ellenére köszönöm a lehetőséget és remélem senkit nem rettentek el az általam játszott zenékkel. Úgy fogom fel a dolgot, hogy valamit talán én is mutatok nektek, amit még nem ismertek. Ez a lényege az egésznek .

Moderálási szempontból nem elhanyagolható, hogy mostanra kevesebb lett a munka veletek Smile Összehasonlítva az év elejét és az év végét rettentő nagy különbségek vannak. Köszönjük mindenkinek!

Szép két év volt és még tuti lesz pár évünk együtt. Nagyszerű közösség alakult ki!
Válasz idézéssel
2010-12-31, 11:52 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-31 - 12:00. Szerkesztette: Chrypton.)
Üzenet: #3
Jó ötletWink
Nekem is rengeteg újdonság volt ebben az évben, egyértelműen pozitivumként hagyom magam mögött a 2010-es évet. Elkészült a Generic Air is, illetve a a Hybrid Deepness is javában készül, ezt a Hónap Zenéje segitette elő, mert midnen hónapban egy újabb számmal kellett előrukkolni, ami jó célkitűzésként szolgált, nem is a győzelem, inkább a részvétel számitottBig Grin
Ha már verseny, egy komolyabb megmérettetésen - a SoftSynth.hu-, rendezésében is sikerült dobogós helyezést elérnem, aminek még jobban örülökBig Grin

Kipróbáltam rengeteg stílust, de csak ugy hogy chillout-os jegyek is legyenek benneBig Grin DnB-t sztem most ujra előveszem, de más szempontból, mert rájöttem hogy nem tudok zúzós zenét csinálni, nem is erőltetemBig Grin Volt itt minden: house, instrumental chillout, dnb, rock, downtempo, unkown...meg amiről még ti se tudtokBig Grin

Technikailag csak anyit, hogy most már nem csak FLStudio-t, hanem Cubase-t, Live-ot és Reason-t is használok egyszerre egy projektre...és ezt mind egy év alatt kezdtem elBig GrinBig Grin
Végre sikerült fejlesztenem is a stúdiómat, egy keverővel és egy mikrofonnal bővitve azt.
Ezt csak tetőzte, hogy tudom, nem hiába költöttem el a pénzt, mert már legalább 5-6 akusztikus projekten dolgozok párhuzamosan. Ráadásul egy rockbandával is összeszűrtem a levet és együtt dolgozunk az albumukonBig Grin

És akkor a Fórumra is rátérnék: már nem emlékszem a nyár előtti időkre, de azt hiszem utána kezdett beindulni a rádió igazán, és komolyan mondom egész jó lesz ez, ha már rendeződnek a dolgok, már csak a hallgatóközönséget kéne növelniBig Grin Nekem is volt egy-két élő mixestém, remélem élveztétekBig Grin mert igazából én is kb. október közepén indítottam el először a VDJ-t majd a Traktort, de asszem maradok is ennélBig Grin

Összegezve: jó kis év volt, izgi, remélem lesz még jobb isWink
Válasz idézéssel
2010-12-31, 12:41
Üzenet: #4
Az én évem nem telt mással, mint a semmi érdekessel. Nem sokat zenéltem, nem sokat éltem. Szóval ez ilyen semmilyen év volt. Volt egy szakításom, de lett helyette egy új kapcsolatom. A munkahelyemen csak kihasználnak, az életben, szabadidőben meg nem tudok semmi hasznosba belevágni. Röviden ennyi.
Válasz idézéssel
2010-12-31, 13:39
Üzenet: #5
Hmm. Ezen még nem is gondolkodtam XD. Igazi fejlődésem mondjuk igaz akkor kezdett el nagy tempóba fejlődni amint az oldalra regisztráltam Big Grin. Nagyok sokan segítettek ( Harder főleg xD ) és ezt nagyon köszönöm is Smile. Már-már annyira akarom ezt a zenélést, hogy a samplekről is leszokó félbe vok Big Grin.
Mostani készülődő zenémbe nagyon kevés sample-t szánok, meglátom mennyibe fog ez fájni is a zene érdekében xD.
Lényegébe nagyon jól telt a 2010-es év levéve a középsulit -.-"...

Jah és zsír a topik Harder Smile.

B.Ú.É.K. mindenkinek Big Grin
Válasz idézéssel
2010-12-31, 17:20
Üzenet: #6
Annyi minden történt velem hogy nem is tudnám pár sorban ezt összefoglalni. De a legeslegjobb hogy sokan kitartottatok mellettünk, illetve sok új barátot is szereztünk. Köszönjük nektek a folyamatos támogatást! Ha rajtunk múlik, akkor még 1000 évig fog működni ez a fórum, de életet ti visztek bele! Még egyszer hatalmas köszönet nektek. BÚÉK 2011! Smile
Válasz idézéssel
2010-12-31, 19:12
Üzenet: #7
2010 nem semmilyen év volt, nekem az első fele inkább küzdelmes, fárasztó volt, de végül a második félévre meglett az eredmény.
Zeneileg keveset alkottam, viszont a hatékonyabb zeneszerzés érdekében sikerült az óriási rendelkezésre álló plugin-áradatból azt a 10-12 állandó darabot kiválasztanom, amiket mostantól használni fogok. DAW proggi tekintetben 2010 volt az éve, hogy a Sony ACID-ről sikeresen átálltam a Reaper-re, ami egy frankó kis program.
A Softsynth.hu is egész jól fejlődött és így visszatekintve az első zenei verseny is jól lett lebonyolítva, a vártnál nagyobb létszámmal.
Nem kizárt, hogy 2011-ben az oldal kiegészül majd egy fórummal is, de ez még a jövő zenéje.

BUÉK mindenkinek !!!
Válasz idézéssel
2010-12-31, 20:47 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-31 - 20:50. Szerkesztette: bilobadesign.)
Üzenet: #8
2010... 19 saját szerzemény, néhány félkész, több tucat ötletszintű.
Eddig ez volt a legtermelékenyebb évem.

És!

A lehető legjobb döntést hoztam, hogy regisztráltam ide.

Az infókat nagyon köszönöm a fórum tagjainak. Smile

Csak hát továbbra is egyedül zenélek. Pedig hasonló stílusú 1-2 társszerzővel, élőben is előadnék...

Hátha a 2011 meghozza ezt az áttörést is.
Meg egy erőgépet egy Access VirusTI2-vel. (Az élőbenihez nemárt a vas!)

BUÉK, az IHLET legyen veletek 2011.-ben is.
Válasz idézéssel
2010-12-31, 21:02
Üzenet: #9
Hat, fura egy ev volt, minden szempontbol Smile
Vettem harom CD lejatszot, mindegyiket mas idopontban(a bakelitek mar regebben megvoltak), lecsereltem a keveromet, ketszer is, vettem egy csomo uj lemezt, mp3-at... Vettem egy Behri midibillentyut juniusban... Hardverszempontbol ennyi tortent, hatalmas fejlodes.
Zeneileg nagyon sokat valtozott az izlesem, kialakult, hogy vegulis mi vonz igazan. Sok probalkozas utan a mai nap is egy merfoldko, hiszen elkeszult elso sajat remixem.
Zeneltem ev elejen egy kis webradioban, ami sajnos megszunt, pedig imadtam... Orok emlek marad... Most pedig itt zenelgetek meg jo ideig remelhetoleg, szeretnek igazan jo elmenyeket szerezni itt is.
De igazabol olyan semmilyen ev volt ennek ellenere(nem talalok jobb szot, mint amit Arpad kollega hasznalt), bearnyekoljak foleg a szemelyes problemaim(ami igy vegere eri/erte el a tetopontot, es nem tudom hogy mi lesz, pedig biztositekaim vannak arra, hogy ezek a dolgok meg fognak oldodni...Csak hitetlen vagyok). Talan ezek a dolgok annak nehany nagyon gyonyoru napomnak az ellensulyozasa ami szinten ebben az evben volt.

En is koszonom a lehetoseget, hogy a forum tagja lehetek, jovore szeretnek a radio promotalasaban szerepet vallalni, ha lesz erre lehetoseg Wink
Ja, es hallgassatok meg a remixem Big Grin
Válasz idézéssel
2011-01-02, 13:54
Üzenet: #10
Túladtam a gitáromon és a hangládán, de az erősítő még megvan; ha valakit érdekel, vegye meg mert nagyon jó ám! Big Grin
Készítettem egy 4 számos EP-t kedvenc íróm emlékének szentelve, szerepeltem egy netes válogatáson, melynek révén felkértek egy dupla bakelites válogatáson való szerepléshez. 2 Hónap zenéje győzelem, Softsynth 4. helyezés.

Itt voltam végig veletek, nagyon jól éreztem magam, együtt sírtunk, nevettünk, tanultunk, tanítottunk!
Remélem, sokáig így marad!

Nagyon várom a rádió véglegesítését, és az új tagok regisztrációját.

Köszönök nektek mindent!!!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás