Új válasz 
Akai Professional MPK Mini
2011-09-24, 09:49
Üzenet: #11
RE: Akai Professional MPK Mini
Szerintem ez nem egy 2 napos dolog, pár évig simán nyúzhatod míg lesz vele gond.
Válasz idézéssel
2011-09-24, 09:57
Üzenet: #12
Hát igen szerintem is sokáig bírja a cucc. Nekem egy sima midi szintim van egy éve. No kopás van rajta. És a potik se lazultak ki... (i-controll 25)
Válasz idézéssel
2011-09-24, 10:23
Üzenet: #13
köszi a válaszokat!
Válasz idézéssel
2011-10-26, 15:55
Üzenet: #14
Írok róla egy hosszabb véleményt:

Augusztus eleje óta van meg ez a kontrollerem, és eddig semmi bajom sem volt vele.
Ami tetszik benne, az hogy könnyen konfigurálható, nem kell a driverekkel szarakodni. Van hozzá egy MPK Mini Editor nevű program, amivel a kontroller MPC padjeinek és a potméterek által kiadott MIDI CC jeleket lehet beprogramozni, illetve az arpreggiator tulajdonságait. Az MPC billentyűk elég vastagok, lehet őket püfölni, bírják rendesen Big Grin, beállítható úgy hogy egy lövéses legyen, vagy ki-be kapcsolható. A ki-be kapcsolhatóság ott jön jól, ha az ember például egy programban akar vele ki-be kapcsolgatni dolgokat, mint pl. a sáv hallhatósága, stb. A az egy lövéses verzióvel meg értelemszerűen egy MPC samplerhez hasonlóan tudunk triggerelni sampléket, dobokat, vagy programfunkciókat indítani, befejezni. A potméterek se tűnnek rossznak, a kiadott midi CC jel tartománya is állítható vele (min - max) a hozzáadott szoftver segítségével.
Egyedül a modwheel ami nincs rajta, bár nagyon nem is lett volna rá eddig szükségem, ami hasonló dolog volt, azt a potikhoz való linkeléssel meg tudtam oldani.
Problémám annyi volt vele, hogy a szerkesztőprogramja nem mindig ismeri fel, és olvassa be a beállításait.

Ajánlom: kezdőknek, kísérletező kedvű zenészeknek, élőben fellépőknek.
Válasz idézéssel
2011-10-30, 00:21
Üzenet: #15
Mennyire zavaró h csak két oktávos?
Válasz idézéssel
2011-11-30, 17:14
Üzenet: #16
(2011-10-30 00:21)dj_chathan Írta:  Mennyire zavaró h csak két oktávos?

attól függ mire használod, lead-et, bassline-t stb. lehet vele hergelni külön-külön..., egyébként full teszt: http://www.producerdj.hu/2011/11/21/tesz...ontroller/
Válasz idézéssel
2011-11-30, 17:26
Üzenet: #17
Nekem lpd 8 van.... ugyanez csak billentyü nélkül.... Minöségre tényleg 5 ös! Én csak akkor használtam mikor a lapost bekötöttem abletonnal a keveröre a cd lejátszok mellé. Tök jol funkcionált looperként, és efekteket is azzal csavargattam. Viszont a potikon idegesitöen kicsik a potik (lpd 8) A minire már normális méretüt tettek!
Válasz idézéssel
2012-11-21, 15:19
Üzenet: #18
Sziasztok Smile
Egy hete vettem én is egy ilyen Midi-t, sztem elég jó Smile de 1 pár dolgot nem értek a beállitásban ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném.
Elöre is köszönöm Smile
Válasz idézéssel
2014-01-15, 17:40
Üzenet: #19
Nekem is jól jönne a segítség, ezzel a mini editorral nagyon nem boldogulok... Nem tudom mit hogy kellene beállítani stb...
Válasz idézéssel
2014-06-16, 14:14
Üzenet: #20
Üdv! Én a fruity loops-ban a performance mode részéhez szeretném használni. A szintiket nagyon kényelmesen ki linkeltem a csavaró potikhoz, az effekteket a billentyűzetre, de a padokat nem tudom hogy kell be állítani. Nyilvánvalóan a patternek elindítására és megállítására szeretném de nem találok sehol "link to controller" gombot. Esetleg valaki tudja hogy ezt hogy lehet be állítani? nagy segítség lenne Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás