Új válasz 
Bemutatkozás
2010-08-30, 17:52 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-30 - 17:56. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #1
Photo Bemutatkozás
Sziasztok! A polgári nevem Halász Sándor Ferenc, de a zenéimet Haliday néven prezentálom. 1989-ben kezdtem zeneszerzéssel, zeneszerkesztéssel és hangszereléssel foglalkozni. Mivel Depeche Mode-on nőttem fel így alapból természetes, hogy döntően a elektronikus zene meghatározza a zenei gondolkodásom, de mivel Freddie Mercury egy mondata határozza meg tevékenységem '(nincs komolyzene és nincs könnyű zene csak jó zene és rossz zene)' így szinte minden érdekkel.

Eszközök tekintetében én még mini billentyűs Yamaha PSR szinti és egy kis gagyi szintén m.b. Casion készítettük a 'nagy műveket' és rögtön kazettára rögzít. Aztán kipróbáltam Amiga 500-s, majd sokáig a saját Roland D-20-om sequvenserében állítottam össze a munkáim (több ezret) majd elindult a csoda. Atari+cubase 1.0, P90 kis pentium cubase 1.0 és XT aztán pedig a gépfejlesztésekkel párhuzamosan cakewalk, cubase vst 2.5 – vst32 v5R6 ig, SX3, C5 és Ableton. Az FLP-nél a 2.5-es verzió volt a legelső amivel találkoztam, de mivel az még kimondottan loop és groove készítésére volt alkalmas és még egyszerű akkord leütést is bonyolult módon lehetett rögzíteni így szóba se jöhetett. A 3.4v-el és a 4.5v már csináltam egy-egy kis kisérletezgetős lemezt magamnak,
mire az 5-ös a kezembe került addigra meg kijött 6-os és mivel abban az időben nagyon sok Sf2-t használtam és az FLP csapata olyan intelligensen oldotta meg a Sf2 kezelést onnét tol már csak a szerkesztést kellett meg a gyors billentyűket bemagolni. Jelenleg a 9-ig meg sem álltam és most már
majd 100%-ban ezt használom. Ki próbáltam jó pár zeneszerkesztőt, de ennyire tökéletes és profi effekt kezelésű szoftverrel nem találkoztam még. Ha csak nem tudok egyszer egy dögös Mac-t vásárolni?! Egy nagy gondom volt vele mindig akkor még olyan kevesen foglalkoztak az FLP-vel, hogy döntő többségében nekem kellett megfejtenem mindent mit hogy merre. De igazi kis varázs program lett belőle.

Linkelek egy oldalt ahol egyenlőre pár jelenlegi munkámat meg lehet hallgatni és ahogy töltögetem föl majd jelzem mindig. A zenékről csak annyit döntően eltér az itteni közösség stílusaitól, de esetleg egy színfolt arra, hogy milyen sokszínű a Fruity. A munkáim mind saját ötletek soha nem ékeskedek más tollával így az első hangtól az utolsóig mind ÉN vagyok. Amelyikben van szöveg az természetesen accapella, de a zene alatta már saját.
http://www.myspace.com/523986426

Nagyon örülök ennek a közösségi oldalnak és remélem, hogy kölcsönösen hasznosak leszünk egymásnak.

Haliday
Válasz idézéssel
2010-08-30, 18:16
Üzenet: #2
RE: Bemutatkozás
Üdvözöllek köreinkben. Örülök hogy sikerült eljutnod hozzánk. Ez a Frozen of dreams nagyon bejövős, szeretem az ilyen (kövezzetek meg, de az ilyen stílusból nekem mindig Vangelis jut eszembe) Vangelis-es számokat (csak klasszikus hangszerek nélkül). Szóval nagyon is tetszetős a repertoárod. Smile
Válasz idézéssel
2010-08-30, 18:18
Üzenet: #3
Üdvözlet a fórumon, sok jó zenéd van és nem kevés tapasztalatod, ami sokaknak (így nekem is) segítségére válhat. Wink
Válasz idézéssel
2010-08-30, 18:31
Üzenet: #4
Üdv a csapatban! Hasznos időtöltögetést itt!
Tetszik a stílusod!Wink
Válasz idézéssel
2010-08-31, 09:11
Üzenet: #5
(2010-08-30 18:16)laccas Írta:  Üdvözöllek köreinkben. Örülök hogy sikerült eljutnod hozzánk. Ez a Frozen of dreams nagyon bejövős, szeretem az ilyen (kövezzetek meg, de az ilyen stílusból nekem mindig Vangelis jut eszembe) Vangelis-es számokat (csak klasszikus hangszerek nélkül). Szóval nagyon is tetszetős a repertoárod. Smile

Big Grin Köszönöm a kezdvező véleményt és nem kell érte megkövezni téged. Ez az! És nem is titkolom. Régi nagy kedvencem és amikor sikerült egyszer egy olyan hangkészlethez jutnom ami kiköpött olyan volt nem voltam rest egy másodpercig sem, hogy éljek vele. Az igazsághoz még annyi hozzá tartozik, hogy ez az egy szám egy komplett mélytartalmú almbum egyik tagja. Úgyhogy így kiemelve még egy kicsit falson is hangzik.
Válasz idézéssel
2010-08-31, 09:31
Üzenet: #6
Üdv. közöttünk! Bele hallgattam 1-2 számodba, de úgy tűnik, hogy végig is kell majd hallgatnom azt a 2-őt, valamint a többit is. Gratulálok, tényleg nagyon jó számokat alkottál!
Válasz idézéssel
2010-08-31, 10:38
Üzenet: #7
Üdvözöllek! Jó fórumozást!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás