Új válasz 
Kottázás
2011-12-30, 20:29
Üzenet: #11
RE: Kottázás
Na akkor dj_chathan kedvéért legyen utó karácsonyi ajándék.

Hozzávalók:
1 db audacity (teljesen ingyenes)
1 db midi szerkesztő vagy zeneszerkesztő program

Elkészítése:
Nyissuk meg az audacity szoftvert. Töltsük be azt a hangot amit kottázni szeretnénk. A dallamban csak azt a részt jelöljük aminek a frekvenciáját akarjuk látni. Ha láttunk kottát akkor tudjuk, hogy kell elemkre osztani. Nem kell kivágni hanem elég kijelölni azt. Amikor ez megvan a felő sávban az Analizálás-ból válasszuk ki a spektrum ábrázolását. Állítsuk be az algoritmust "fokozott autókorreláció"-ra és ajánlom a "Black-Harris módszer" függvényt. Ideális 512-es méretben kinézni a csúcspontokat. Láthatunk a diagram alatt írásokat mégpedig leírást a kurzorról és csúcsról. Ha az egereddel rámész a látható csúcsokra akkor megadja annak a csúcsát (xy Hz) és mellette le a midi hangot pl. (c4). Megnyitjuk a zeneszerkesztőt és megkeressük a c4 vagy amelyik van a zárójelben aztán kikottázzuk. Utána beállítjuk a tempót és helyre igzítjuk vagyis szinkronizáljuk: http://kepfeltoltes.hu/view/111230/69307...es.hu_.jpg

Ma a Judge Jules - The Greater Good (Marcus Schossow Remix) számát kottáztam ki nektek. Csak simán square hangban írtam ki, hogy ne copy/paste-vel vádoljatok meg: http://www52.zippyshare.com/v/88482588/file.html

Még utólag elmondanám, hogy amit az audacity spektrum ábrázoálsából kiolvassátok a kottahangot arra számoljatok, hogy a szintin egy oktávval lejebb vagy van. Vagyis célszerű egy oktávval lejebb kottázni vagy a szintin egy oktávval lejebb állítani.

Viszont ennek függvényében szeretnék megkérni benneteket aki olvassa, hogy a
Judge Jules - The Greater Good (Marcus Schossow Remix)-et ti is kottázátok ki ezzel a módszerrel és készítsetek remixetSmile Nem számít, hogy nem profi. Lehet akár teljesen amatőr. Csak készítsétek el és töltétek ide fel. Kíváncsi vagyok hogyan sikerülSmile Alig várom a remixeketSmile Köszönöm.
Válasz idézéssel
2011-12-30, 22:15
Üzenet: #12
Szia! Köszönöm szépen!Big Grin Ha lesz egy kis időm ígérem megpróbálom ezt a kottázást, csak sajnos most nagyon össze van zsúfolva minden :/
Válasz idézéssel
2016-07-22, 09:26
Üzenet: #13
Kedves Hirdető!

Direkt e hirdetés miatt íratkoztam fel erre a fórumra.
Vállalsz még kottázást?

Tisztelettel
Hódi József
Szeghalom

(2011-07-31 15:26)Lpneo Írta:  Kottázást vállalok pdf formátumban. Ha szükséged lenne egy dal kottájára, vagy csak bizonyos sávok kottáira, akkor én hallás alapján bekottázom a hangokat a tempóval együtt. A kész kottát pedig pdf-ben elküldöm.
Ár: a dal bonyolultságának, és a rá szánt idő függvényében változó(1-2 hallgatás után tudok választ adni rá)

email: kottazas@hotmail.com
Válasz idézéssel
2016-07-25, 12:52
Üzenet: #14
Kedves Hirdető!

Vállalsz még kottázást?

(2011-07-31 15:26)Lpneo Írta:  Kottázást vállalok pdf formátumban. Ha szükséged lenne egy dal kottájára, vagy csak bizonyos sávok kottáira, akkor én hallás alapján bekottázom a hangokat a tempóval együtt. A kész kottát pedig pdf-ben elküldöm.
Ár: a dal bonyolultságának, és a rá szánt idő függvényében változó(1-2 hallgatás után tudok választ adni rá)

email: kottazas@hotmail.com
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás