Új válasz 

A téma értékelése:
  • 2 Szavazatok - 5 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lento Violento
2009-07-27, 22:46
Üzenet: #1
Lento Violento
Lento Violento is a style of electronic dance music that developed in Italy. Its name means Slow & Violent, as this style typically has a tempo between 70 and 130 BPM. It consists of a hard kick, like the ones present in Hardcore or Hardstyle, but played at a very slow tempo, with vocal samples and dark and acid sounds or loops.

Origins:

The first tracks with the Lento Violento sound were Ibiza by Ottomix (1998) and Alex Castelli's Enjoy, that was co-produced by Ottomix. Although at that time, they were not called 'Lento Violento' yet. These tracks were influenced by the more Techno and Trance-oriented tracks like James F. Ballard's Showdown, Mauro Picotto's Lizard, Iguana, Pulsar, Tuttincoro or Raggattak by Joman (Joy Kitikonti), all from the Italian BXR label.
While some individual tracks were popular in the clubs, the style itself was not established until DJ/producer Gigi D'Agostino started with a series of productions in 2003, like Ripassa. Indeed, he coined the name for this style, and he releases most of his Lento Violento songs on his own label Noise Maker, using aliases like Dottor Dag, Lento Violento Man, Uomo Suono, Orchestra Maldestra, or La Tana Del Suono, to distinguish these songs from his Italo dance work.
Other artists started to create similar tracks after the success of this style. Also several compilation CDs are released with Lento Violento music, like the "Movimentolento" series.

Olasz meghatározás :

Il Lento Violento e un genere musicale elettronico vicino alla dance, alla techno e all'hardstyle, caratterizzato da un battito rallentato.
Le Origini [modifica]

Le origini di questo fenomeno musicale si possono far risalire al 2004 per mano del dj/producer Gigi D'Agostino, con una serie di produzioni che rivoluzionano lo stile musicale di questo artista. Esempi di primi lenti violenti sono Passa, Ripassa, anche se gia qualche anno prima ci fu un piccolo richiamo in Le Serpent e altri brani contenuti nell'album Il Programmino Di Gigi D'Agostino.
Il primo vero esperimento emozionale che Gigi cerco di trasmettere al pubblico fu quello racchiuso all'interno del vinile "bla bla bla", il brano in questione (contenuto nel lato b) e "Voyage -Africanismo Mix-", quindici minuti di ritmi che evocano i riti tribali, con incessanti loop.
Tra i produttori degni di nota si ricorda:
Daniele Mondello
Luca Noise
Dj Pandolfi
Ottomix
Federico Romanzi
Mr.Dendo
Zeta Reticuli
Moto Remoto (Magna Romagna)
Dj Maxwell
D.O.S. (Diverse Onde Sonore) alias Carlo Oliva & Thomas Prioli
Lo Stile [modifica]

Il Lento Violento e un nuovo modo di proporre in chiave lenta la musica dance, miscelando al suo interno suoni hardstyle tipicamente veloci ma riproposti ad una velocita particolarmente lenta. Infatti la velocita in bpm (battiti al minuto) oscilla tra 80 e 110. Suoni cupi, acidi e compressi sono le caratteristiche salienti.

Magyar meghatározás még nem készült, ahogy lesz bemásolom. najó itt a lényeg.

Jelentése szó szerint "lassú, erőszakos". Sok rokonságot mutat a Hardstyle-lal, de a Lento violento legtöbbször lágyabb vonásokat tartalmaz, a kemény alapok ellenére sok köztük a slágergyanús szerzemény. A legtöbb ilyen felvétel 80 - 110 Bpm. Gyakran rap zenékből kölcsönzött a vocal, a lassúság melett jelemző a Hardstyle és Hardcore hangok megjelenése. Természetesen mindig van benne valami ami az Olasz eredetre utal, ez megtalálható Italodance, it. Hardstyle zenékben is.
Válasz idézéssel
2009-07-31, 00:03 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-07-31 - 00:07. Szerkesztette: Djhardslow.)
Üzenet: #2

Nehéz lenne párat kiválasztani a több 100 jóból, ez úgyis csak arra megy hogy tudjátok van ilyen is, nem kell szeretni Smile (Nem a legjobbakat választom ki, csak ahogy jön)

pár fajta :

LENTO VIOLENTO RAP :

X- Code - Mamma Posso (original mix)

Gigi D'Agostino - Don't Switch

Panza Maranza - Panza the rapper

Reegz - That's true (Lento Rap Rmx)

Nuovi Step - Save The Rap (Impiccio mix)

Showtek? - Party Lover (Gigi D'Agostino remix)

Eric B. & Rakim - I Know You Got Soul (Gigi D'Agostino Remix)

Officina Tanzerina - Rap Di Cassa

Eminem - My Name Is ( Gigi Dag and Luca Noise Trip)

LL Cool J feat Timbaland - Headsprung (Gigi D'Agostino Remix)

Gigi D'Agostino - (Abbaiando)

Kool G Rap & Nas Fast Life (Gigi dag remix)

Ying Yang Twins feat Mike Jones & Mr Collipark - Badd (Gigi D'Agostino Remix V.2.)

eminem - lose yourself (Dr Veleno DJ Remix)

Dj Maxwell - A colpi di machete (Radio mix)

Gigi D'Agostino - ? ? ? (Laptop)

Gigi D'Agostino - (Damn Bitch)

Marcovoice - In Da Tanz (50 cent In da club remix)

Luca Noise - Passeggiata Notturna

Akkor egy pár ilyen : LENTO VIOLENTO DARK :

la tana del suono - parlando

La Tana Del Suono - Deep And Dark

LA TANA DEL SUONO -- MIND & CRESCENDO

La Tana Del Suono - Nascendo

LA TANA DEL SUONO -- SUNSET

sima LENTO VIOLENTO :

Lento Violento Man - Passo felino

Lento Violento Man - Legna Degna

Dottor Dag - Pomp

Daniele Mondello - Traffic

Lento Violento Man - la batteria della mente

Lento Violento Man - Reparto Presse

Lento Violento Man - Quando Dico

Lento Violento Man - Capatosta

Lento Violento Man - Distorsione Dag

Dottor Dag - Mi Sono Capito

Lento Violento Man - Danzaplano

Lento Violento Man - Oscillazione Dag

LENTO VIOLENTO HARD / HARDSLOWSTYLE :

Gigi D'Agostino - Round One

Lento Violento Man - Passo Folk (2008 Remix)

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Drop The Bass

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Bidibody

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Balbettio Dag

Dottor Dag - Pomp (Remix)

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Kick Da Bass

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Il Bestemmiatore

Gigi D'Agostino - Ovviamente

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Singhiozzo Dag

Gigi D'Agostino - Hardstyle (Game Over)

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Conte Dag

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Cactus

Gigi D'Agostino / Daniele Mondello - Freno A Mano

Gigi D'Agostino - Break Down

Gigi D'Agostino - Radiazione Dag

Gigi D'Agostino & Daniele Mondello - Hard Party

Gigi D'Agostino - Legnate Bagnate

stb.
Válasz idézéssel
2009-09-18, 19:31
Üzenet: #3
RE: Lento Violento
Hát most nem kötekedésből írok, deeee ez ugyanaz mint a Hard Trance/ Hardstyle csak lassú Big Grin

És mit ne mondjak, számomra elég. mit is mondjak Big Grin AZ idétlennel sértelek, a furcsával meg nem sokat mondok Big Grin

Mindegy, nem fikázok, elfogadok Smile Biztos van, akinek ez tetszik, akárcsak a Hard Trance vagy bármely más sztájl Big Grin
Válasz idézéssel
2009-09-18, 20:14
Üzenet: #4
Akkor minek vegyem a hozzászólásodat ?Confused

A lento violento-nak semmi köze a hard trance zenékhez, (teljesen) más.

Most mit is mondjak, a "zeneileg alulképzettel" megsértelek ,a "nem hallod a külömbséget" -el meg nem sokat mondok Big Grin
Válasz idézéssel
2009-09-19, 16:26 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-09-19 - 16:27. Szerkesztette: recko.)
Üzenet: #5

(2009-09-18 20:14)Djhardslow Írta:  Akkor minek vegyem a hozzászólásodat ?Confused

A lento violento-nak semmi köze a hard trance zenékhez, (teljesen) más.

Most mit is mondjak, a "zeneileg alulképzettel" megsértelek ,a "nem hallod a külömbséget" -el meg nem sokat mondok Big Grin

A különbség a lassúság, de tényleg Smile gyorsítsd fel a tempot, alig lesz különbség Big Grin

Kivétel a Rap-es ágnál, ott már több a különbség Smile

Ui.: Ne nevezz senkit zeneileg alulképzettnek, mert nem tetszik neki az, ami esetleg neked Wink Smile
Válasz idézéssel
2009-09-19, 16:58
Üzenet: #6
De figyelj szerintem ne kezdjünk el személyeskedni, már több mint 10 éve ezzel foglalkozom (mármint az olasz elektronikus zenével- italoDance,Lento violento,Italian hardstyle) és mindegyik más a hagyományos (jobban elterjedt stílusoktól). Részedről ez olyan mintha azt mondanád egy pop zenére hogy tegyél alá 1-2 gitár hangot és már rock lesz. Big Grin

Tényleg nem szeretnék ezen a fórumon komolyabb vitát kezdeni, teljesen fölöslegesnek tartom, volt már példa rá több helyen (pl hardstyle.hu) fórumon, ott is hasonló dolgokat hoztak fel a lentora hogy minden a sebességen múlik , köztük "peacey" is akkor azzal jött hogy asszem fél óra alatt jobb lentos zenét csinál mint maga D'Agostino aki kitalálta a műfajt. Csinált is "valamit" aminek semmi köze nem volt hozzá, és sok -sok ilyen jellegű fórumra feltettem (mármint lentos helyekre) és mindenhol kiröhögték. Na de mind1 ez nem ide tartozik és többet nem emlegetném a tagot mert láttom ide is regisztrált és amúgy amit csinál (hardstyle) azt érti is, szal mielött kezdenétek, azt egy szólval sem mondom hogy béna vagy ilyesmi csak hogy a lento az neki ismeretlen, hiába próbálják sokan egyszerűnek beállitani, mégis nehéz jót alkotni.
Válasz idézéssel
2009-09-19, 17:24
Üzenet: #7
Mivel a hardstyle-ból alakult ki, ezért elvárható, hogy hardstyle-os elemeket is tartalmaz. De attól még nem az, mint ahogy a Rock And Roll sem Blues Wink.
Válasz idézéssel
2009-09-20, 10:36
Üzenet: #8
(2009-09-19 16:58)Djhardslow Írta:  De figyelj szerintem ne kezdjünk el személyeskedni, már több mint 10 éve ezzel foglalkozom (mármint az olasz elektronikus zenével- italoDance,Lento violento,Italian hardstyle) és mindegyik más a hagyományos (jobban elterjedt stílusoktól). Részedről ez olyan mintha azt mondanád egy pop zenére hogy tegyél alá 1-2 gitár hangot és már rock lesz. Big Grin

Tényleg nem szeretnék ezen a fórumon komolyabb vitát kezdeni, teljesen fölöslegesnek tartom, volt már példa rá több helyen (pl hardstyle.hu) fórumon, ott is hasonló dolgokat hoztak fel a lentora hogy minden a sebességen múlik , köztük "peacey" is akkor azzal jött hogy asszem fél óra alatt jobb lentos zenét csinál mint maga D'Agostino aki kitalálta a műfajt. Csinált is "valamit" aminek semmi köze nem volt hozzá, és sok -sok ilyen jellegű fórumra feltettem (mármint lentos helyekre) és mindenhol kiröhögték. Na de mind1 ez nem ide tartozik és többet nem emlegetném a tagot mert láttom ide is regisztrált és amúgy amit csinál (hardstyle) azt érti is, szal mielött kezdenétek, azt egy szólval sem mondom hogy béna vagy ilyesmi csak hogy a lento az neki ismeretlen, hiába próbálják sokan egyszerűnek beállitani, mégis nehéz jót alkotni.

A vitázást te kezdted, én csak a véleményemet mondtam el Smile
Amúgy tény, és való, hog yembere válogatja, kinek mi tetszik, én személy szerint Gigi zenéjét sosem szerettem Smile
Válasz idézéssel
2009-09-20, 12:41 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-09-21 - 11:10. Szerkesztette: Tib.)
Üzenet: #9

(2009-09-20 10:36)recko Írta:  A vitázást te kezdted, én csak a véleményemet mondtam el Smile
Amúgy tény, és való, hog yembere válogatja, kinek mi tetszik, én személy szerint Gigi zenéjét sosem szerettem Smile

Én csak annyit mondtam hogy egy Hard Trance zenéből sose lesz Lento, vagyis ha lelassitod akkor sem lesz olyan.

Azzal egyetértek mindenki azt hallgat amit akar, szar is lenne ha mindenki ugyanazt szeretné.

Kül annyit hozzátennék " Gigi zenéjét sosem szerettem" ezt kb millió alkalommal olvastam már főként Magyar,Angol és Holland fórumokon, erre mindig csak azt tudom mondani hogy ugyse ismeri komolyabban az előadó munkásságát, mert eltekintve 1992-2009 kiadásaitól (ami amúgy is elég nagy-sok) ott van a 3 rádió műsora amiben az évek alatt már több ezer szerzemény,remix volt hallható amit valószinű csak a rajongók kisérnek figyelemmel. Amit meg te is írtál az azokra jellemző akik max 5-6 dalt ismernek tőle (szigorúan a dance , slágeresebb fajtából).
Válasz idézéssel
2009-09-20, 18:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-09-21 - 11:10. Szerkesztette: Tib.)
Üzenet: #10

(2009-09-20 12:41)Djhardslow Írta:  A vitázást te kezdted, én csak a véleményemet mondtam el Smile

Én csak annyit mondtam hogy egy Hard Trance zenéből sose lesz Lento, vagyis ha lelassitod akkor sem lesz olyan.

Azzal egyetértek mindenki azt hallgat amit akar, szar is lenne ha mindenki ugyanazt szeretné.

Kül annyit hozzátennék " Gigi zenéjét sosem szerettem" ezt kb millió alkalommal olvastam már főként Magyar,Angol és Holland fórumokon, erre mindig csak azt tudom mondani hogy ugyse ismeri komolyabban az előadó munkásságát, mert eltekintve 1992-2009 kiadásaitól (ami amúgy is elég nagy-sok) ott van a 3 rádió műsora amiben az évek alatt már több ezer szerzemény,remix volt hallható amit valószinű csak a rajongók kisérnek figyelemmel. Amit meg te is írtál az azokra jellemző akik max 5-6 dalt ismernek tőle (szigorúan a dance , slágeresebb fajtából).
[/quote]

Az igazság az, hogy van Pro és Kontra, de ezt majdnem minden előadóra el lehet mondani Big Grin Nekem nem tetszik a zenei stílus, és nem 5-6 szám után mondom ezt Smile De a Bla-Bla az tetszik Big GrinBig GrinBig Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás