Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otthoni Stúdió!
2012-04-18, 15:22 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-19 - 17:25. Szerkesztette: tothistvankrisztian.)
Üzenet: #1
Otthoni Stúdió!
Sziasztok!
Egy otthoni stúdiót szeretnék készíteni, de sajnos nem tudom, hogy milyen cuccokkal lehetne elkezdeni..
Én összeválogattam magamnak egy listát, hogy mit vásároljak,
és ebben szeretném a véleményeteket, segítségeteket kérni.
Pont úgy számoztam meg őket, amilyen sorrendben szeretném megvásárolni őket.

Itt a lista :

1. Focusrite Scarlett 2i2 Külső hangkártya.
2. Sajnos Stúdió monitorhoz nem értek, ezért ezt nem írom le.
3. Audio-Technica AT2020 Stúdió mikrofon. +Pop filter, kengyel.
4. Akai MPD 18 (vagy 24-es.)
5. Oxygen 49
És ami már van : egy Toshiba Satellite C660 - 1X3-al dolgozok, szerintem nem rossz kis gép!
egy Audio-Technica ATH - M20 Stúdió fejhallgató.

Így ennyi lenne a lista, aki tud véleményt mondani a cuccokról az legyen szíves, és ha találtok ugyan ebben az árban jobbat, vagy kicsit többért akkor linkeljétek be, és hogy még mit kéne, vagy ez jó sorrend-e.

Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
2012-04-18, 18:25
Üzenet: #2
RE: Otthoni Stúdió!
Szia!

Először is szeretném tisztázni, hogy én sem értek ezekhez, de nekem ajánlottak nemrég egy M-Audio - Oxygen 49 nevezű MIDI Controllert, hogy ez egy elég zsíros controller...

http://www.m-audio.com/products/en_us/Oxygen49.html

Mást sajna nem tudok róla mondani, bocsi! Wink
Válasz idézéssel
2012-04-18, 19:10
Üzenet: #3
(2012-04-18 18:25)Jack95 Írta:  Szia!

Először is szeretném tisztázni, hogy én sem értek ezekhez, de nekem ajánlottak nemrég egy M-Audio - Oxygen 49 nevezű MIDI Controllert, hogy ez egy elég zsíros controller...

http://www.m-audio.com/products/en_us/Oxygen49.html

Mást sajna nem tudok róla mondani, bocsi! Wink

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Igen ezt itt-ott már láttam azthiszem a youtube-on, csak a nevét nem tudtam... mindenképpen ezt teszem be az 5ös számhoz!

Semmi baj, hálás vagyok ezért is! Wink
Válasz idézéssel
2012-04-18, 19:15
Üzenet: #4
Wáwáwá, nekem is ilyen van, csak a régebbi szürke verzió Smile
Válasz idézéssel
2012-04-18, 19:42 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-18 - 19:45. Szerkesztette: Jack95.)
Üzenet: #5
(2012-04-18 19:10)tothistvankrisztian Írta:  Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Igen ezt itt-ott már láttam azthiszem a youtube-on, csak a nevét nem tudtam... mindenképpen ezt teszem be az 5ös számhoz!

Semmi baj, hálás vagyok ezért is! Wink

Szívesen, örülök, ha segíthettem... Smile
(2012-04-18 19:15)Gippo Írta:  Wáwáwá, nekem is ilyen van, csak a régebbi szürke verzió Smile

És neked mi a véleményed róla? Bevállt? Mert engem is érdekelne, mert lehet hogy a későbbi időkben én is vennék egy ilyet.
Válasz idézéssel
2012-04-18, 19:59
Üzenet: #6
Korrektnek tartom, nem látok benne hibát. Nem olyan régóta van meg, illetve ezen kívül nem próbáltam egyéb billentyűzetet, de nem csalódtam benne egyáltalán. Smile
Válasz idézéssel
2012-04-18, 20:11
Üzenet: #7
Na király nagyon! Megpróbálok be szerezni egy ilyet, bár legutoljára szeretném! Big Grin
Aktív Stúdió Monitorokhoz esetleg valaki aki ért? Big Grin
Egyébként linkelnék pár saját zenét, ha nem vagytok ellene.. Smile
Válasz idézéssel
2012-04-18, 20:25
Üzenet: #8
Nyiss egy topkot a Zenei Áttekintőbe, oda nyugodtan rakhatod a zenéidet. Ez szerintem maradjon meg az otthoni stúdiós topicnak.
Válasz idézéssel
2012-04-18, 22:06 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-18 - 22:07. Szerkesztette: lasurrealdiscotheque.)
Üzenet: #9
mennyi pénzed van felszerelésre?
van egy otthoni stúdió rész a "hangrendszerek hangfalak"-ba olvasd el azt hátha találsz valami érdekeset.
az AT 2020 ról jókat hallottam. szerintem megéri.

a lexion alphán nincs fantom táp!! az at 2020 az kondenzátoros mikrofon. kell neki fantomtáp. ez így nem fog működni. csak akkor ha veszel mellé még külső fantom tápot. most így nem tudok mondani soha sem nézegettem külön fantomtápokat de szerintem a behringer gyárt egyet.

ha van rá kereted akkor én inkább egy focusrite 2i2-t vennék. annak jó preampjai vannak van rajta fantomtáp és ugyanúgy van rajta monitor control mint a lexicon-on.
ebben a kategóriában a focusrite nak van fantom tápja meg ott van még az emu 0404. abból van usb-s meg pci/pcie kártya is. az usb-sen ha jól néztem van fantomtáp. de az emunál szerintem a focusrite-ba jobb preampok vannak. az újabb.
Válasz idézéssel
2012-04-18, 22:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-18 - 22:39. Szerkesztette: tothistvankrisztian.)
Üzenet: #10
Hát olyan 160 ezer de 200-ig mehetne a dolog most így elsőnek, mert minél hamarabb szeretnék összerakni 1 stúdiót, és utána szépen lassan mehet még.
Nekem tetszik a márka, mert van egy ilyen Audio-Technica fülesem, ATH-M20
majdnem a legalja a kategóriában de még is nagyon jó...

Na én ettől féltem.. Az a baj, hogy tényleg semennyire nem értek hozzá, ezért kértem segítséget mert ebbe a hibába nem akarok belecsúszni, hogy veszek 40 ezerért egy hangkártyát és dobhatom ki...

A Focusrite-ra futja még! A Monitor hangfalat kéne még tudnom, néztem őket csak én 2őt akarok nem annyira drágán..
Olyan 60 környékén jók vannak? Használt is lehet, csak 2 darab legyen az a lényeg! Smile

Köszönöm szépen a segítséget!
Hú srácok visszatérve a hangkártyákhoz, megszeretném kérdezni, hogy a Focusrite vagy az E-MU 0202 a jobb? Smile
(2012-04-18 20:25)Jack95 Írta:  Nyiss egy topkot a Zenei Áttekintőbe, oda nyugodtan rakhatod a zenéidet. Ez szerintem maradjon meg az otthoni stúdiós topicnak.

Rendben, köszi a segítséget sajnos tegnap regiztem és nem vágom még mi hogy van Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás