Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otthoni Stúdió!
2012-04-18, 23:03
Üzenet: #11
RE: Otthoni Stúdió!
Monitor hangfalra megérné spórolni, már ha tényleg komolyan gondolod. Mikor én vettem kicsit elkapkodtam habár jól szól mégis a nagytesó jobb lett volna. Én tapasztalatból az Maudio bx8a-t mondanám. Azért még amellé is elfér a mélyláda.. nekem a bx5a van, alsó tartományban érzek némi hiányosságot.

Mostanában istenítik a Cubase monitorokat, de ez az egész eléggé szubjektív. Szerintem menj be egy üzletbe és válogass bátran.
Válasz idézéssel
2012-04-18, 23:50
Üzenet: #12
(2012-04-18 23:03)IEm Írta:  Mostanában istenítik a Cubase monitorokat,
Huh
ilyenről én még nem hallottam hogy "cubase monitor".
kitudnád fejteni hogy mire gondolsz? mert érdekelne.
////

én is tanácsolom hogy spórolj és a legjobb az lenne ha betudnál menni boltba és helyben ki tudnál próbálni hangfalakat. az a legbiztosabb.

de nézelődtem most így neten 40-60 rugóér ez van:
ménemszol-on van fenn két monitorpár használtan. egy roland 40 ér és egy alessis 55 ér.
http://www.menemszol.hu/classifieds/
én talán azt mondom az alessis jobb. vannak itt a fórumon akik használnak alessis-t
remélhetőleg szólnak valamit.

vagy van olyan hogy M-audio AV széria (30,40) ezeknél újakat néztem (30 és 40 ezer mint a nevük). a hitspace en.
Ott 76 ér van bx5a pár.

ebből az árból már olyan fejhallgatót tudsz venni ami hangminőségben üti ezeket a monitorokat. ezen érdemes elgondolkozni. persze ha kiismered a monitoraidat rendesen akkor nincs probléma csak az hogy

akusztikai kezelés nélkül nem lesz stúdió minőségű a monitorozás és a hangfelvétel.

ezt most nem fejtem ki. hagyom hogy felkészülj lelkileg. Cool
Válasz idézéssel
2012-04-19, 01:17
Üzenet: #13
Bocs hatalmasat tévedtem, nem Cubase hanem a Roland adott ki Cakewalk cimkével monitort.
Válasz idézéssel
2012-04-19, 01:35
Üzenet: #14
Az AT2020 valóban korrekt miki, mi is azt használjuk egy Focusrite Saffire 6 kártyával Smile Emellé még egy pár KRK Rokit 5, és az előbb említett oxygen midi cuccli Big Grin
Válasz idézéssel
2012-04-19, 16:01
Üzenet: #15
IEm! Körülbelül mennyi egy tényleg normális, jó hangfal?
Tudok spórolni!

lasurrealdiscotheque!
Akkor spórolás lesz! Hát de ez a legnagyobb baj, hogy nem értek hozzá melyik a jó!
Sőt bolt sem tudom hol van..
Értem! Hát 100-at 120-at ki adok hangfalakra csak 2 db legyen, és Aktív.. Ennyiből mennyire jót lehet?
Mert inkább drágán jót, mint hogy utána megvegyem és legyen mellette egy gagyibb is.
Akusztika kezelés? A Szoba amiben lesz a "Stúdió" le lesz kezelve! Smile

Gippo!
Köszönöm szépen a véleményedet! Egyre biztosabb vagyok benne, hogy ezt fogom megvenni! Smile
Meg hát egy srácnak van a környéken aki stúdiózik, meg reppel is, egy ugyan ilyen mic-ja, és jó a minősége a zenéknek amik nála lettek felvéve..
És aktív a hangcucc? Big Grin
Válasz idézéssel
2012-04-19, 16:26
Üzenet: #16
Ne haragudj de nem ajánlok semmit. Hallanod kéne melyik hogy szól, a te füledhez mi illik stb. Otthoni studióba elég a 120 körüli kategória, ezért már kapsz egy pár jó hangfalat. Nézegess, keresgélj. Ezek a monitorok általában a mély tartományban gyengék ezt jó ha tudod. Van rengeteg teszt youtubeon.
Sok tapasztalatom nincsen, ha most kéne választanom az maudio bx8a- t választanám.
Válasz idézéssel
2012-04-19, 17:07
Üzenet: #17
a helyedben valami ilyet vennék
http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelt...-2993.html
ez lemegy 49 hz ig a leírása szerint. azon már a szubot is belehet lőni szerintem.
darabja 60. tehát 120 ezer.
vagy a zaj.hu-n is meglehet nézni.
vagy van amit gippo említett a Rokit 5 http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelt...-2992.html
ez olcsóbb de a mély gyengébb. de ez is még nagyon jó.
ezek nem párba vannak! az ár az darabja. de akárhol is veszel mindenképpen faggasd ki őket. és ha lehet mindenképp menj be.
és ne félj kérdezni.
van a hitspace. http://www.hs-online.com/hu/ itt van email cím, telefon. és hogy hol található az üzlet.

a legjobb az lenne ha be tudnál menni. írj nekik egy levelet kérdezz rá hogy milyen monitor hangfalak vannak raktáron és hogy bemehetnél e meghallgatni. ez a legtutibb. ott sok minden van. ezért írom ezt a helyet.
Válasz idézéssel
2012-04-19, 17:29 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-19 - 17:31. Szerkesztette: tothistvankrisztian.)
Üzenet: #18
(2012-04-19 17:07)lasurrealdiscotheque Írta:  a helyedben valami ilyet vennék
http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelt...-2993.html
ez lemegy 49 hz ig a leírása szerint. azon már a szubot is belehet lőni szerintem.
darabja 60. tehát 120 ezer.
vagy a zaj.hu-n is meglehet nézni.
vagy van amit gippo említett a Rokit 5 http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelt...-2992.html
ez olcsóbb de a mély gyengébb. de ez is még nagyon jó.
ezek nem párba vannak! az ár az darabja. de akárhol is veszel mindenképpen faggasd ki őket. és ha lehet mindenképp menj be.
és ne félj kérdezni.
van a hitspace. http://www.hs-online.com/hu/ itt van email cím, telefon. és hogy hol található az üzlet.

a legjobb az lenne ha be tudnál menni. írj nekik egy levelet kérdezz rá hogy milyen monitor hangfalak vannak raktáron és hogy bemehetnél e meghallgatni. ez a legtutibb. ott sok minden van. ezért írom ezt a helyet.

Szerintem a Rokit 6 lesz a jó..
Az lesz, mikor már ott tartok, hogy veszek, akkor be megyek mindenféleképpen.
Beviszek pár zenét amit készítettem, és meghallgatom melyik a legjobb a füleimnek. Big Grin
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsodat! Smile
(2012-04-19 16:26)IEm Írta:  Ne haragudj de nem ajánlok semmit. Hallanod kéne melyik hogy szól, a te füledhez mi illik stb. Otthoni studióba elég a 120 körüli kategória, ezért már kapsz egy pár jó hangfalat. Nézegess, keresgélj. Ezek a monitorok általában a mély tartományban gyengék ezt jó ha tudod. Van rengeteg teszt youtubeon.
Sok tapasztalatom nincsen, ha most kéne választanom az maudio bx8a- t választanám.

Köszi a segítséget, előbb voltam fent egy oldalon, van online segítség rajta..
Dumáztam a tagsával, és megemlítettem neki ezt a M Audio BX8a-t azt mondta, hogy ezek hangosak nagyon, de nem biztos, hogy fog tetszeni a hangkép..
Szóval az lesz amit lasurrealdiscotheque mondott, be megyek személyesen és kérdezgetek Smile
Válasz idézéssel
2012-08-20, 16:23
Üzenet: #19
Még egy kérdés lenne..
Alesis M1 Active 520, vagy a KRK Rokit 6 a jobb?
Még annyi, hogy 1 db monitorral is lehet ügyeskedni?
Válasz idézéssel
2012-08-20, 19:00
Üzenet: #20
Nekem is Alesis-em van M1 csak passzív, erről csak pozitívat tudok mondani, habár azt mondják, hogy az aktív nem lett olyan jó mint a passzív, de akinek aktív van az dicsérte. KRK-val nem volt szerencsém összehasonnlítíni. Convex írt valamikor fórumba, és nem igazán volt jó véleménye róla, ettől függetlenül lehet hogy jó a KRK, nemtudom.Én nem bántam meg hogy Alesis-t vettem, de akármit is veszel hallgasd meg, és ha tettszik szétnézhetnél hátha van használtan akár külföldön is, én az Alesis-t Ausztriából vettem használtan csupán 100euróból Big Grin
Ami pedig az egy db monitorral való ügyeskedést illeti....hát én nem javasolnám Tongue
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás