Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otthoni Stúdió!
2013-07-30, 15:03
Üzenet: #31
RE: Otthoni Stúdió!
Sziasztok!

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni otthoni stúdió építésében eszközök kapcsán!

Amim van már:

-1-1pár Prodipe Pro Ribbon 5 és 8-as aktív stúdiómonitor
-1 Korg Kaoss Pad Quad
-1 Akai Pro MPC20 Ableton kontroller
-1 Roland RD-700
-1 Focusrite Scarlett 2i2 külső hangkártya
-a gép,amit erre használnék Asus Lamborghini VX7

Kérdésem az lenne,mire lenne szükségem még,tanácsoltok-e valamit?

Véleményt és kritikát is szívesen fogadok,nagyon gyerekcipőben járok!
Válasz idézéssel
2013-07-31, 20:11
Üzenet: #32
hangelnyelo panelek a szobaba. ha nem tudsz venni csinalhatsz.
az elso hang visszaverodesi pontokra kell felrakni oket. meg a sarkokba.

a lenyeg az hogy a hangfal kiadja a hangot es ez ossze vissza ugrandozik a szobaba mielott a fuledhez erne.
elofordul sokszor hogy egy visszaverodes az eredeti jellel talakozik es megvaltoztatja azt. hozzaad bizonyos frekvencaknal vagy elvesz.
e miatt a hangzas a szobadban nem lehet tokeletes.
hang elnyelo vagy szetszorva visszavero tagyakat kell elhelyezni a hang utjaban.

lehet ghetto megoldas pl: mogotted 2-3 meterre a szoba vegeben elhelyezni egy konyves polcot amin ossze vissza kulonbozo meretu konyvek vannak. ezek visszaverik a hangot de nagyon szorva igy az nem tud eggyesulni az eredeti hullammal es nem kavar bele a lehagatasba.

a masik a basszus csapda. ami elnyelesen alapszik.
a basszus hullamok nagyon lassan rezonalnak, fel tudnak gyulemleni es az eredeti hangzasba visszakeverve komoly gondokat okoznak. basszus elnyelok eleg dragak. de csinalhatsz. uveggyapotbol. ez elnyeli a nagy rezonalo hullamokat es azok igy nem halmozodnak fel a szobaban.

stb stb.
olvass egy kicsit a temarol.
Válasz idézéssel
2013-08-07, 19:50
Üzenet: #33
Sziasztok!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni otthoni stúdió építésében, a hangzással kapcsolatban.
Volt már valakinek dolga boltíves mennyezettel? Körülbelül így kell elképzelni :

http://img08.aprod.hu/images_aprodhu/106...epeket.jpg (ez nem az enyém, csak találtam neten)

KRK Rokit 8-as hangfalak, Szoba méretei: 4m széles, 6m hosszú, kb 2,8 m magas. (boltív teteje)
Egyelőre csak a sarkokat fedtem le háromszög alakú üveggyapotokkal, már kevésbé van visszhang, de még mindig őrületes szubtöbbletek vannak. 100hz-nél a mély teljesen elveszik, 50hz körül brutális és elmos mindent.
Üveggyapotból van egy rakatom (1,20m*60cm-es táblák, fa keretben) , azzal tudnék dolgozni, csak nem nagyon ismerem a hang fizikáját, nem tudom mit hová kéne tennem. A hangfalak jelen pillanatban a hosszabbik fal mentén vannak, ott jobban szólnak mint a rövidebbnél.
Tud valaki segíteni? Hálás lennék!
Köszönöm a figyelmet!!
Válasz idézéssel
2013-08-14, 20:36
Üzenet: #34
Nem él a topik?? Sad
Válasz idézéssel
2013-08-15, 10:15
Üzenet: #35
Attól tartok, hogy az ide érkező posztok mennyisége valóban hullámvölgyben van. Egyébként nekem is hasonló problémáim vannak, bár nekem a tetőtér okoz gondot. A szobám fala fél oldalon csapott. Smile Veled ellentétben nekem pedig semmim nincs Tongue
Amúgy pincében vagy? Mert ha a fal nagyon kemény, illetve nincs szomszédos helyiség, arról logikus, hogy erősebb lesz a visszhang. De ezzel igazából nehéz bármit is kezdeni. (A fent említetteken kívül (tudtommal) ) Nálam gipszkarton falak vannak, de az is sokat vert vissza. (Ezzel a lendülettel hagytam abba a TUC-TUC zenékkel való próbálkozásokat)
Válasz idézéssel
2013-08-15, 21:20
Üzenet: #36
LoL! Az én szobám is ugyanolyan mint a tiéd, ez volt az első szoba, amit teljesen átalakítottam...fölösen. Big Grin Itt annyival bonyolódik a helyzet, hogy az egyik falnál a kémény is átmegy, és egyel több lehetőséget kap a mély arra, hogy össze-vissza pattogjon. A probléma itt az volt, hogy túl kicsi a szoba és nagyok a hangfalak. Kis szoba jobban felerősíti a mélyet, és nem lehetett megmaradni benn kb, nemhogy zenét írni...
Ez egy régi építésű parasztház, nem a házunk, amolyan melléképület, de egyedül itt nem zavarnék senkit este sem. Vastag téglafalú. Kb fél éve bíbelődöm egyik szobából a másikba, hogy az egyik majd csak jó lesz, de most már jó lenne valami konkrétum, nem csak az, hogy általában az szokott lenni a gond, hogy..Mindenesetre nem adom fel, egyszer valaki majd csak tud válaszolni..Smile
Válasz idézéssel
2013-12-12, 17:34
Üzenet: #37
Sziasztok! Ismét én, a boltíves szobával..Ennyire halott lenne a topik?? Sad
Azóta hívtam egy akusztikai céget, leették kb a gatyámat és kb csak átvertek.. Nem robbanok szét. Big Grin Jelenlegi állás szerint 100Hz-nél a kioltás még mindig fennáll, most viszont egyáltalán nincs szub. Kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot kéne beszereznem, hogy korrigálni tudjam a mélyeket? Mert mint közbe kiderült, az üveggyapot erre nem jó. Ásványgyapot? Kőzetgyapot? Illetve ha ezekből valamelyik, akkor melyik típus? Köszi a választ, ha lesz! Big Grin
Válasz idézéssel
2013-12-18, 22:09
Üzenet: #38
Sajnos még nem sok tapasztalatom van akusztika terén, de ajánlom figyelmedbe az alábbi sorozatot:

A fószer elmagyarázza, hogy lehet (viszonylag olcsón) javítani a szoba akusztikáján. Hangszigeteléssel kapcsolatban nagyobb tudással rendelkezek, így ha abban kérdeznél, tudnék válaszolni Smile.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás