Új válasz 
Próbálkozásaim
2012-02-27, 11:36 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-02-27 - 11:41. Szerkesztette: gonoszember.)
Üzenet: #11
RE: Próbálkozásaim
Egész jol eltaláltad a hangokat... Én ritkán szoktam tanácsot irkálni mert eléggé az elején járok, de azért leirom én mit probálnék ki a helyeben...:

iZotope i drum: Vele hihetetlen egyszerüséggel tudsz dobokat összerakni, van egy saját szekvenszere amibe csak bekattintgatod mi mikor milyen erösen és kész is... Kapsz egy midi clippet amit öda dobsz a szekvenszerbe ahova jol esikSmile A külömbözö részeket külömbözö csatornára tudod küldeni...

egy kis video rola

Sound performance lab transient designer: Ha van egy kész dobsáv ezt dobd rá, elég csak lehelletnyit megpiszkálni és olyan durva végeredményt tud hozni hogy az ember esze megáll....

Erröl is van videoSmile

iZotope alloy: Ez mindenre tökéletes, a bassusod nagyon jo dallamilag de valahogy kellene még egy kis huzás bele.. Én ezzel az aloy nevezetü cuccal szoktam piszkálni, de nagyon jo a Nomad factory MAGNETIC nevezetü effectje, vagy jo nagyon a DC Analoger plugin is, meg persze van még rengeteg....

A masterre én meg semmit nem szoktam tenni.... Szerintem válaszd el a zeneirást meg a masterelgetést.
Válasz idézéssel
2012-02-27, 16:54
Üzenet: #12
Köszönöm, hogy időt szántál ezekre! Nagyon sokat segített. Smile
Dobot majd megpróbálok összerakni egy jobbat, mert az nem nagyon megy még, mindig valami ütemesebbet akarok csinálni, de csak a kick hit snare hit marad, esetleg annyi, hogy folyamatosan megy a hit.
A szintetizátorokat akarom még kitanulni, az most folyamatban is van, csak mert eddig leginkább nexust használtam, kissé belenyúlva, de egyedi hangokat akarok majd létrehozni.

Meg most a Cubase felé hajlok, abba akarok belejönni, de az majd csak idővel, nem mindig sikerül rá időt szánni.
Válasz idézéssel
2012-02-27, 17:18
Üzenet: #13
Ha mindenképp akarsz dawot váltani, és bejön a cubase, akkor probáld ki a Studio onet szerintem... azt is a cubase (volt) csapata csinálja, joval egyszerübb, jok az effektjei, mindent tud amit kell, de semmi értelmetlen butaság nincs belegyömöszölve ami sajnos kevés dawrol mondhato elBig Grin

Azt jol tetted hogy a nexust lecserélted. Ha mindenképp bele akarsz kostolni a szintetizátor csavargatásba, akkor egyszerübbekkel kezd, de olyannal aminek tényleg jo is a hangminösége...

Ott a sylenth1, vagy a predátor subbombass komboSmile Ha ezekkel jol elboldogulsz, bármihez hozzá fogsz tudni szakszerüen nyulniSmile
Válasz idézéssel
2012-02-27, 17:30
Üzenet: #14
Hát remélem, csak ez még messze van. De egyszer ugye neki kell kezdeni. Smile
A producerdj oldalán szoktam mostanában videókat nézni, szerintem nagyon hasznosak. Ott is van olyan videó, ami elmagyarázza a szintetizátort, persze csak egyszerűeket.
Egy jobb hangkártyát is akarok venni, csak jelenleg nincs rá pénzem. Volt egy Audigy 2 ZS, csak azt már eladtam, de attól amúgy is valami komolyabbra váltanék.
Válasz idézéssel
2012-02-28, 20:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-02-28 - 22:02. Szerkesztette: kismercse.)
Üzenet: #15
Most próbálkoztam egy újjal. Még nem sok mindent csináltam vele, csak véleményeket várnék, hogy a basszus jól van-e, meg olyan véleményeket, amiket én a sok hallgatástól már nem hallok meg.

Válasz idézéssel
2012-02-29, 00:59
Üzenet: #16
Érezhetö hogy figyeltél a bassra... A sok halgatás tényleg képes becsapni a fület, jo ha van egy referenciazene a közelbe, amiröl tudod, vagy szeretnéd hogy hangzásban hasonlitson a tiédre... Nekem ez legtöbbször beválik... Viszont ha összehasonlitod ügyelj hogy egyforma hangerön történjen, mert a fül képes jobbnak itélni a hangosabbikatSad

Na a treckröl anyit hogy kiváncsi vagyok majd a teljesre, s kick viszont elég tompa, azt lecserélném, vagy ha szét equztad akkor felül emelj valamit, hogy egy kis csattanása legyen. Bár tényleg én igazábol csak észrevételeket tudok adni vagy ötleteket, amiket én probálnék ki a te helyzetedben, de nem biztos hogy beválnak.....

Van 2 sample pack ami jo lenne neked:
Vengeance tranc sensation 1, 2... Ezekbe van mindenféle jo fajta dob, vannak jo loopok amikböl ki tudod halgatni, hova milyen dobot tegyél, és vannak midik is benne ... Ugyis neki akarsz állni szintetizátort csavargatniSmile

Vengeance studio vokal: Ebbe minden van, vokál isBig Grin
Válasz idézéssel
2012-08-10, 20:35
Üzenet: #17
Elkezdtem egy zenét csinálni, még elég érdekes, hangzásilag is, meg nincs is kész, de szeretném ha véleményt mondanátok róla. Egy ismertebb szám acapelláját beletettem. Smile 1:54től vagyok valamennyire megelégedve a hangzással.

Válasz idézéssel
2012-08-14, 16:40
Üzenet: #18
Jó lesz ez, nekem nagyon tetszik az alap, bár mintha a vocallal problémák lennének Big Grin
Valahogy úgy érzem, mintha kicsid odébb lenne, mint kéne.
Válasz idézéssel
2012-08-14, 17:28
Üzenet: #19
Köszönöm. Smile
Igazad van a vokállal kapcsolatban, csak már hozzászokott a fülem, aztán nem zavar annyira. Majd helyre teszem, meg az alapot is alakítgatom. Vokál lehet nem is lesz, nem tudom még. Smile
Válasz idézéssel
2012-08-14, 17:30
Üzenet: #20
ha megigazítod, akkor maradhat, mert szerintem passzol Shy
Válasz idézéssel
Új válasz 

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Próbálkozásaim :) Niel Smith 17 3,196 2010-09-13 19:22
Utolsó üzenet: Niel Smith
  Próbálkozásaim Murder3 14 2,812 2010-01-03 19:05
Utolsó üzenet: Murder3

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás