Új válasz 

A téma értékelése:
  • 1 Szavazatok - 5 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Receptek, hangokra!
2010-04-27, 20:55
Üzenet: #11
RE: Receptek, hangokra!
Ha valaki használ Rob Papen's Predator-t próbálja meg azzal kikeverni a basszust. Én valamelyik Bassion presetet használom. Aztán a keverőn filterelem... ha nagyon barnahangos mélyet akarok kihozni akkor még rányomok egy kis bass boostot.

Doboknál snareknél szintén filterelek + megtolom egy kevés Delay-el meg Reeverb 2 vel de ezeket csak minimálisan a végén meg egy multiband compressort. Lehet hogy veszít egy kicsit a hangerőnől, de szebben szól.(szerintem)

Arpeggio-ra szintén predatort vagy sylenth1-et használok. Ott a szoftveren belül modulálom a hangot... aztán még egy kis javítgatás jön a keverőn, de csak ha nagyon muszály
Válasz idézéssel
2010-05-01, 23:17
Üzenet: #12
Hm... Azhiszem az előttem szólók elég sok mindent elmondtak, bár állítanám, hogy felét sem értettem Big Grin
Sajna ezekhez én hülye vagyok.. nem tom mi-mit jelent, csak azt tudom, hogy hogyan kell csinálni Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Szóval még annyit tennék hozzá, hogy én soundgoodizert is hozzá rendelek a fő masterhez mindenképpen minden számhoz. Csak egy sima alapbeállítást.
Nagyon megdobja az egészet és szépen szól Smile Szerintem... Big Grin
Válasz idézéssel
2010-05-02, 08:14
Üzenet: #13
(2010-05-01 23:17)Richie River Írta:  Hm... Azhiszem az előttem szólók elég sok mindent elmondtak, bár állítanám, hogy felét sem értettem Big Grin
Sajna ezekhez én hülye vagyok.. nem tom mi-mit jelent, csak azt tudom, hogy hogyan kell csinálni Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Szóval még annyit tennék hozzá, hogy én soundgoodizert is hozzá rendelek a fő masterhez mindenképpen minden számhoz. Csak egy sima alapbeállítást.
Nagyon megdobja az egészet és szépen szól Smile Szerintem... Big Grin

hát pedig jó lenne tudni is a kifejezéseket, mert ez így azt jelenti kb. h nem ismered jól az fl-t Big Grin

a soundgoodizer ide kevés, jó lenne ha a stereo shapert, meg a reeverb-t is használnád alkalomadtán (mondja ezt egy olyan, aki csak hardstyle-t csinál Confused)
Válasz idézéssel
2010-05-08, 09:18
Üzenet: #14
és szoktam is Tongue
Válasz idézéssel
2011-03-12, 10:52
Üzenet: #15
egy cikkben találtam (dubstephez volt de máshoz is lehet alap kiinduló pont) hogy milyen eq-t boostolj, vegyél el
Weight: - 20hz – 150hz
Warmth: 220hz – 380hz
Muddiness: 250hz – 400hz
Knock / Punch: 600hz – 1khz
Definition / Bite: 1khz – 2khz
Clarity: 4khz – 7.5khz
Air and Sparkle: 7.5khz – 20khz

itt meg alap eq
Dubstep Sub bass: 20hz – 100hz. Prominent frequency 30hz.
Top bass: 44khz – 20khz – Prominent frequency 220hz
808 Kick Drum: 20 Hz – 4khz – Prominent frequency 60hz.
909 Kick Drum: 40hz – 7.5khz – Prominent frequency 110hz
D&B Kick Drum: 120hz – 7.5khz – Prominent frequency 150hz
Crash: 500hz – 20khz Prominent Frequency 2khz
Congas: 120hz – 7.5khz – Prominent frequency 500hz
Claps: 2khz – 16khz – Prominent frequency 6khz
Pads: 110hz – 20khz – Prominent frequency 800hz
Rising FX: 20hz – 20khz – Prominent frequency 1.7khz
Stabs: 500hz – 10khz – Prominent Frequency 3.5khz

én bass hoz csak annyit tudok hozzáfűzni hogy a subbal való próbálkozásaimnál 20-40 hz et hagyok csak meg az eq ban, alacsony hangerővel megy a mixerben de magas gaines compresszor van rajta.
Válasz idézéssel
2011-03-12, 14:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-03-12 - 14:21. Szerkesztette: kiddiwink.)
Üzenet: #16
Az EQ használata,és az EQ megfelelő beállítása,nagyon fontos a zenében.Azt kell,hogy mondjam ,egy jó EQ kiválasztása csodákra képes anélkül,hogy mindenféle kompresszor,soundgoodizer,maximus vagy egyébb mással elrontanánk a hangzást.
Eddig ezeket én is használtam,de nem volt megfelelő EQ-m.Most beszereztem egy olyan EQ-t amihez nem használok mást,csak egy limitert a masterre (plusz FX plugokat,de ez alap).Hasonlítsátok össze az elöző zenéimhez,amihez mindenféléket használtam pl.:maximus.

Eredmény:

Sikeres kisérletezgetést kívánok mindenkinek!

Üdv s béke Wink
Válasz idézéssel
2012-02-16, 10:37
Üzenet: #17
Nos, már régen jártam erre, egy valamit ide fűznék:

Jó hangkártya és fejes nélkül ha masterelsz, megdöbbensz milyen rosszul csináltad a dolgaidat! (Ha beszerzel egy fejest és hangkarit) xD
Válasz idézéssel
2015-12-31, 03:47
Üzenet: #18
Sziasztok.

Nemrég kutakodtam a neten és találtam egy egészen jó könyvet, "Burucs Ádám - Audio mastering és mixing bevezetés kezdőknek" főleg mixing témában.
Aki kezdő ezen a téren és szeretne a zenéinek jobb hangzást adni, annak feltétlen érdemes átolvasnia. Sok alap dolgot ír le. Van benne néhány konkrét gyakorlati példa is. Amellet hogy egy jó ismeretalap még ingyenesen letölthető is.

Letöltés
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás