Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland SH-201
2009-01-13, 19:47
Üzenet: #1
Roland SH-201
[Kép: _extra.jpg]
Termékjellemzők

* Megkapó hangú, analóg modellezésű szintetizátor
* A teljesen áttekinthető felépítésű előlap logikailag úgy lett kialakítva, hogy egy időben tanítja is a szintézis alapjait
* Külső bemenet: CD-ről, MP-3-lejátszóból, stb. érkező külső audio jel manipulálására
* Beépített visszhang, zengető és Overdrive effektek
* Az Arpeggiator azonnal ritmikus mozgásba hozza a hangokat
* USB a számítógépes audio/MIDI kapcsolathoz
* Tartozék VSTi Editor szoftver a számítógépes integrációhoz
* Láthatatlan infravörös D-Beam vezérlő
* Beépített rövid tárkapacitású felvevő játékunk és poti-tekergetésink felvételére, Loop-olására

Neves előadók által készített letölthető Patchek az SH-201-hez

Régi szintézis új köntösben!

Ha még kezdő vagy a szintetizátorok világában, ismerd meg a piac jelenleg legkönnyebben kezelhető analóg-modellezésű hangszerét: a Roland SH-201-et. Ha már profi szintis vagy, akkor az SH-201 bizonyára emlékeztetni fog arra, hogy miért szerettél bele a szintetizátorokba annak idején. Egyszerűen élvezet játszani az SH-201-en! Ráadásul jól is szól, az olyan jellemzőknek köszönhetően, mint a Roland híres ?Supersaw? hullámformája, a Feedback oszcillátor, vagy a D-Beam kontroller, stb. Az SH-201 egy bemenettel is fel van szerelve, így akár a belecsatlakoztatott CD-ről, MP-3 lejátszóról, vagy egyéb külső hangszerről érkező jelet is manipulálhatjuk vele.

Analóg stílusú hangzások

A könnyű használhatóság és jól játszhatóság ellenére az SH-201-ről amint megszólal kiderül, hogy nem játékszer. Két dögös, analóg-modellezésű oszcillátort építettek bele, kiegészítve a Roland híres Supersaw hullámformájával és egy rezonáns szűrővel, ez a kis hangszer aztán igazán megrezgeti a falakat. Kiváló minőségű visszhang és zengető effektekkel helyezhetjük térbe hangjainkat, valamint rendelkezésünkre áll egy Saturation Control a hasító hangzás érdekében valamint egy Arpeggiator is a hangok megmozgatására.

Egyszerű kezelhetőség

Ez a lehető legbarátibb szintézis. Az SH-201 előlapja mindent a kezünk alá rak, balról jobbra haladva egy logikusan felépített jelútnak köszönhetően. Nincsenek rejtett menük, nincs lehetetlen. Csak játszunk és tekergetjük a potikat, tologatjuk a Slidereket. Egyszerű, mint régen. A szinti tanulók imádni fogják a logikus, egyszerű kezelhetőséget.

USB csatlakoztathatóság

Egyetlen USB kábellel csatlakoztassuk az SH-201-et számítógéphez (Mac vagy PC). Az USB Porton keresztül küldhetünk és fogadhatunk MIDI és audio jelet egyaránt. Kihasználhatjuk a VSTi Editing szoftver előnyeit, ami az SH-201 tartozéka, és ennek segítségével is manipulálhatjuk a hangokat a számítógépről, vagy menthetjük és rendezgethetjük Patch-einket.

Kérdésem: Kinek volt már tapasztalata ezzel a drágasággal?
Válasz idézéssel
2009-01-27, 21:36
Üzenet: #2
RE: Roland SH-201
(2009-01-13 19:47)laccas Írta:  [Kép: _extra.jpg]
Termékjellemzők

* A teljesen áttekinthető felépítésű előlap logikailag úgy lett kialakítva, hogy egy időben tanítja is a szintézis alapjait
* Külső bemenet: CD-ről, MP-3-lejátszóból, stb. érkező külső audio jel manipulálására
* Beépített rövid tárkapacitású felvevő játékunk és poti-tekergetésink felvételére, Loop-olására

Ha még kezdő vagy a szintetizátorok világában, ismerd meg a piac jelenleg legkönnyebben kezelhető analóg-modellezésű hangszerét: a Roland SH-201-et. Ha már profi szintis vagy, akkor az SH-201 bizonyára emlékeztetni fog arra, hogy miért szerettél bele a szintetizátorokba annak idején. Egyszerűen élvezet játszani az SH-201-en! Ráadásul jól is szól, az olyan jellemzőknek köszönhetően, mint a Roland híres ?Supersaw? hullámformája, a Feedback oszcillátor, vagy a D-Beam kontroller, stb. Az SH-201 egy bemenettel is fel van szerelve, így akár a belecsatlakoztatott CD-ről, MP-3 lejátszóról, vagy egyéb külső hangszerről érkező jelet is manipulálhatjuk vele.

Analóg stílusú hangzások

A könnyű használhatóság és jól játszhatóság ellenére az SH-201-ről amint megszólal kiderül, hogy nem játékszer. Két dögös, analóg-modellezésű oszcillátort építettek bele, kiegészítve a Roland híres Supersaw hullámformájával és egy rezonáns szűrővel, ez a kis hangszer aztán igazán megrezgeti a falakat. Kiváló minőségű visszhang és zengető effektekkel helyezhetjük térbe hangjainkat, valamint rendelkezésünkre áll egy Saturation Control a hasító hangzás érdekében valamint egy Arpeggiator is a hangok megmozgatására.

Egyszerű kezelhetőség

Ez a lehető legbarátibb szintézis. Az SH-201 előlapja mindent a kezünk alá rak, balról jobbra haladva egy logikusan felépített jelútnak köszönhetően. Nincsenek rejtett menük, nincs lehetetlen. Csak játszunk és tekergetjük a potikat, tologatjuk a Slidereket. Egyszerű, mint régen. A szinti tanulók imádni fogják a logikus, egyszerű kezelhetőséget.

USB csatlakoztathatóság

Egyetlen USB kábellel csatlakoztassuk az SH-201-et számítógéphez (Mac vagy PC). Az USB Porton keresztül küldhetünk és fogadhatunk MIDI és audio jelet egyaránt. Kihasználhatjuk a VSTi Editing szoftver előnyeit, ami az SH-201 tartozéka, és ennek segítségével is manipulálhatjuk a hangokat a számítógépről, vagy menthetjük és rendezgethetjük Patch-einket.

Nekem van.
Igen kellemes csak egy dolog hiányzik belőle: az érzés.
Roland Jupiter-8 ason nyomtam majd 3 évig, arra emlékeztet.
A külömbség csak annyi, hogy a JP8 130 tonna az sh201 meg 1kg.
Ez a hangszer szerintem az árához képest meg sem közelíti a hasonló
digi-analóg szintiket. A Szűrői nagyon jók.

Üdv.
Válasz idézéssel
2009-01-28, 08:04
Üzenet: #3
Sajnos nem tudok összehasonlítási alapot, mivel egyenlőre csak vágy, hogy legyen egy szintim. Te melyiket ajánlanád?
Válasz idézéssel
2009-01-28, 20:26
Üzenet: #4
(2009-01-28 08:04)laccas Írta:  Sajnos nem tudok összehasonlítási alapot, mivel egyenlőre csak vágy, hogy legyen egy szintim. Te melyiket ajánlanád?

Most olvastam az üzeneted.
Én éjszakai bagoly vagyok, úgy hogy csak most válaszolok.
(Kár hogy nem on-line chat a forum.)
Az hogy milyen szintit ajánlok nincs konkrét válaszom.
Mindig az adott zene és elképzelés határozza meg hogy mit használok.
Ezért hiába tűnik felesleges időnek, én minden hangszert, plugint végigpróbálok és ha a későbbiekben szükség van rá általában már tudom hogy melyik hanghoz mit kell használnom. Nem tudom érted -e amit írok.
MInden seq-ra, bass-ra, pad-ra, meg van a kedvenc cuccom amit amikor
a fejemben kigondolt zenét meg akarom valósítani használok. Ha nem tetszik keresek valami mást.
Egy jó példa: van egy nagyon öreg elektromos orgonám aminek a hangja semmihez sem hasonlít. Nem keveset használom a zenémben mert úgy gondolom hogy ez kell.
Válasz idézéssel
2009-01-28, 20:36
Üzenet: #5
Én is éjszakai bagoly voltam, csak szükség volt áttérni az egészségesebb életmódra, így módosítanom kellett ezt isSmile. Teljesen értem, hogy mit mondasz, számomra az a gond, hogy még nagyon az elején vagyok az egésznek, ezért nem nagyon tudom, mit hova meddig merre. Ha éppen megtetszik valami azzal dolgozok, bár mint mondtam ezt a szinti választást sem mostanra tervezem, csak megtetszett ez a kis masina.
Válasz idézéssel
2009-01-28, 20:40
Üzenet: #6
Valamint nem tudok olyan részletesen belemerülni, mint szeretnék. Hiába, mégiscsak programozó vagyok.
Válasz idézéssel
2011-06-13, 12:12
Üzenet: #7
(2009-01-13 19:47)laccas Írta:  [Kép: _extra.jpg]
Termékjellemzők

Analóg stílusú hangzások

Egyszerű kezelhetőség

USB csatlakoztathatóság

Én a Jupiter 8 V szoftveres verzióját használom az Arturia jóvoltából.Ezt a tipust sajna nem ismerem, ám kiindulva a Jupiter hangzás világából, a leírt technikai adatokból, biztosra veszem, hogy gyorsan bele lehet szeretni.Mint FL felhasználónak külön fontos, hogy oda-vissza kezeli a Midi formátumot, mivel egész más kézzel kitölteni egy hangszer kottáját az FL-ben a hajlításokkal, modulációkkal, mint közvetlen játékkal rögzíteni azt.A hangképe biztos lenyűgöző, mivel Roland.Látatlanban ajánlanám bárkinek.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás