Új válasz 
Segítek
2011-04-01, 20:53
Üzenet: #1
Segítek
Az fl -es topikban található témához hasonlóan itt is indítok egy segítségkéréssel kapcsolatos témát - specifikáltan a hangrendszerekkel kapcsolatos kérdésekre.
Válasz idézéssel
2011-04-01, 20:59
Üzenet: #2
RE: Segítek
Adott egy kiváló gyártmányú magyar fejhallgató, a Beag. Ehhez adott egy silány kábel, ami 2 méteresen kezdte életútját, mára már viszont 1,5 méter környékén tart. Ezt szeretném lecserélni egy extra tartós vezetékre, mely jól árnyékolt is - tehát ideális lehet zeneszerkesztéshez. Olyan vezetéket akarok venni, amin a jack csatlakozó már alapból rajta van, tehát nekem csak a másik végét kell forrasztanom.

A neten találtam egy olcsó vezetéket, de szerintem ez nem igazán felelne meg a céljaimnak: elektroexpressz.hu/spd/unas_253827/ET7674_Fejhallgato_kabel_Egyik_vegen_35mm_sztere

Egyből a hangkártyára kötöm rá (mivel van benne fejhallgató erősítő), így egyéb zavart okozható tényező nincs a képben.
Válasz idézéssel
2011-04-02, 09:12
Üzenet: #3
Cordial márka körül szét néznék a helyedben! Hátha van nekik valami frappáns megoldásuk, vagy aSennheiser-nél!
Válasz idézéssel
2011-04-02, 09:19
Üzenet: #4
Sztem ha minőséget akarsz, akkor a Neutriknál kéne szétnézned.
Válasz idézéssel
2011-04-02, 16:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-04-02 - 16:34. Szerkesztette: convex.)
Üzenet: #5
A neutrik nem hangosítás?
Hasra ütés szerüen én ezt néztem meg
http://www.edigital.hu/Jack_kabel_csatla...tner=10002

igaz, hogy olcsó meg mind a két vége szerelt de az egyik levág és hajrá, bár nem mindegy, hogy a füles mind a két végébe megy a kábel vagy csak az egyik végén megy be és a pánton megy át!
Volt már pár Cordial kábelem és most is van nekem bevált! Nem utolsó sorba költség hatékony, de akármelyik hangtechnikai boltban forgalmaznak Cordial kábelt, illetve, menj be személyesen mivel te tudod milyen követelménynek kell megfelelnie a kábelnek(gondolok itt, olyanra, hogy be van -e gyömöszölve valahova stb.). Ha meg a régi kábelével jól szólt, akkor felesleges egy Grado vagy Van D. Hulh kábel tizen ezer forintokért!
http://bolthely.hu/zovanyi/id/05566_AKG_...gato_kabel
Ez egy AKG kábel, AKG szeria csatlakozo le nyissz, és kész is zsugor csövet szerezz kb. 160 Ft 1 méter!
Viszont ha mind a két végére kell csatlakozni a kábelnek a fülesen akkor helyedben két 0,5mm vagy 0,3mm átm. mono kábelt vennék, egyik végére ráforrasztani egy jack. másikat a fülesre!
http://kacsa-audio.hu/webshop//audioques...bel.c.212/
http://www.dotshop.hu/mikrofon-kabelek-dotshop-kat.html

itt vannak 2x0,22mm -es kábelek, ha mind a két fülérintkezőbe kellene, esetleg lehet találsz 4x0,22mm -est is! Nem kell megijedni, hogy mikrofon kábelnek , hívják.
Sokszor használok Cordial mikrofon kábelt, jobb mint sok agyon díjazott, sz*r!
S íme egy 4eres sajnos nincs előre szerelve de cirka 20 perc alatt csak enyi emlitésre méltót találtam!
http://www.dotshop.hu/Sommer-Cable-SC-Sq...ory_id=110
Válasz idézéssel
2011-04-02, 18:54
Üzenet: #6
Huhh, köszönöm a kimerítő információmennyiséget Smile. Ezt a mikrofon kábelt az én pénztárcámhoz szabták, szerintem egy aranyozott csatlakozóval megfejelem és kész is lesz a cucc. Bár az akg megoldása is jónak tűnik, csak én sokallom egy kicsit érte ezt az összeget. Még tesztelgetem fejben az opciókat Smile.
Válasz idézéssel
2011-04-03, 09:56
Üzenet: #7
legfontosabb a zsugor cső ha kevés hely van illetve közel van egymáshoz a két érpár forrasztási felülete, (rövidzár miatt!
Válasz idézéssel
2011-04-03, 18:35
Üzenet: #8
Igen, ezzel már volt rossz tapasztalatom Smile. Egyébként alap tudással rendelkezek vezetékek terén, tehát azt tudom hogy a miki vezeték is jó fejhallgatónak, meg a forrasztás is megy (a minőségét most nem firtatnám Smile).

UTP kábelekben vagyok jártas, ott nem kell forrasztani Big Grin.

Egyébként hogy ne csak off legyen, a 4 érpáras miki vezetékből (az utolsó link, amit küldtél convex) nem sikerült kihámoznom, hogy métere kerül-e 600Ft-ba. Holnap tudom a boltot csak erről megkérdezni, de ha már fel tudsz erről világosítani, akkor megköszönöm Smile.
Válasz idézéssel
2011-04-04, 05:40
Üzenet: #9
Métere 616 Ft. A leírás alapján!
Válasz idézéssel
2011-07-07, 15:58
Üzenet: #10
Üdv!
Nem tudom,hogy jó helyre írok? De mivel "hangszerek" és "segítek" a topik címe, talán tud valaki válaszolni.
Van-e lehetőség arra, hogy Mixcraft vagy a FL-Studio programmal az akusztikus gitáromat összekössem?
Érthetőbben:
A laptopomon van a Mixcraft és a FL-Studió. Elindítva valamelyik programot, csinálnák egy alapritmust, Pl. egy reggae alapot. Majd összekötni a gitárt a laptoppal a mikrofon bemeneten. elindítva az alapot rájátszanám a dallamot. Ez megvalósítható-e valamelyik programmal? A gitár hangját is szeretném effektezni.
Lehet, hogy hülyeséget írok, de akkor elnézést.

Kösz, ha valaki segíteneWink
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás