Új válasz 
Segítek
2012-04-15, 14:05 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-15 - 14:08. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #101
RE: Segítek
na ezt jó hogy írod! Az egy aktív hangfal, vagyis van benne erősítő. Teljesen felesleges venned hozzá erősítőt.
Viszont ami a képen van az vagy nem Alesis M1 MKII, vagy pedig valami passzív változat.
Válasz idézéssel
2012-04-15, 14:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-15 - 14:59. Szerkesztette: numeroflip.)
Üzenet: #102
ja bocs nem írtam hogy a passzív Big Grin Alesis m1 mkII de passzív Tongue
http://www.pako.hu/aruhaz/termek/3640/al...torone_mk2
...A kérdés még most is fenn áll Confused
Most olvastam az inpedanciáról, és azt írják, hogy összhangba kéne lennie az erősítőnek a hangfallal, nos dehát nekem az erősítő 8 ohm-os, a mostani hangfal, az 6 ohm-os(sose volt baj vele) és az alesis meg 4ohm-os
Ezt olyan komolyan kell venni, mint ahogy írják, vagy nem kell vele annyira törődni? és az az erősítőnek, a hangfalnak, vagy mindkettőnek baja lehet emiatt?Huh
Válasz idézéssel
2012-05-13, 17:51
Üzenet: #103
Numark Stereo IO USB hangkártyával van valakinek tapasztalata? Mennyire kicsi a latency, mennyire csípik egymást Abletonnal? Egyelőre nincs pénzem drága hangkártyára, így ezt a kis olcsót találtam, ami megfelelne. Főleg otthoni használatra kéne (meg későbbiekben majd talán live act-re?). A márka miatt is gondolom, hogy nem lehet olyan rossz ez.
Válasz idézéssel
2012-06-25, 21:53
Üzenet: #104
Üdv! 30-ért milyen hangkártyát+mikrofont lehetne venni énekléshez? Mert már nézegettem, de nem tudom melyik érné meg ár/érték arányban.
Válasz idézéssel
2012-12-06, 14:10
Üzenet: #105
Sziasztok! Studio Monitorokon gondolkoztam, hogy majd lesz pénzem rá milyet vegyek (Valami jobb minőségűt szeretnék mindenféleképpen), és nézegettem itt mindenféle kombinációt és volt egy ilyen, hogy 2db KRK VXT8 + 2db Genelec 8040s. Tudom, hogy nagyon drága lenne, de nézegettem a leírásokat és egyvalamit nem értek. A KRK VXT8-nak az alsó frekvenciatartománya 37hz. (A Genelec 8040s-ről nem találtam semmit) Az nem magas a basszushoz? :O Igazából nem vagyok profi a témában de azt tudom hogy az a jó hogyha a felső frekvenciatartomány magas és az alsó alacsony. Vagy ezek mellé még kell egy mélyláda is? Bocsánat ha baromságot kérdezek de ez engem nem hagy nyugodni Sad Előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
2012-12-06, 16:02 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-12-06 - 16:06. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #106
én a http://www.menemszol.hu/topic/617-legjob...mode__show szavazás miatt vettem Mackie MR-5 MkII - őt (és nem Genelec 8030-Dynaudio BM5A mkII-őt mert mindenképp 100dodó alatt akartam maradni), nem nagyon használ senki dedikált mélynyomót (http://www.menemszol.hu/topic/670-hangfa...studioba/) sztem bőven elég a basszusa sőt, érdekes amit Armin van Buuren írt : http://www.soundonsound.com/sos/aug09/ar...rmin.htm#4 ( ő meg ezen mixel http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelt...-2991.html és szintén nem használ mélynyomót)

de egyébként az a konklúzió, h be kell menni pl. hitspace-be és meghallgatni őket vakon, ... és hazavinni ami tetszik Big Grin (130k fölött már nagyon nem mész félre)
Válasz idézéssel
2012-12-06, 17:03
Üzenet: #107
Hálás köszönet Smile Angolul nagyon nem értek de összerakom valahogy a szavakat Big Grin
Válasz idézéssel
2012-12-06, 17:15
Üzenet: #108
azt írja, h eléggé kileng a bassznyomó akkor jó, " feel your woofer" Big Grin
Válasz idézéssel
2012-12-06, 19:07
Üzenet: #109
(2012-12-06 17:15)dchord Írta:  azt írja, h eléggé kileng a bassznyomó akkor jó, " feel your woofer" Big Grin

Oks köszi szépen Big Grin
Válasz idézéssel
2013-01-04, 20:25 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-01-04 - 20:30. Szerkesztette: numeroflip.)
Üzenet: #110
Üdv...Tongue
Nem tudtam hova is írjam, kicsit ide is, oda is beleillik, de ezt talán a hangrendszerek alcím fedi legjobban.
Kérdés: Audio interfész, (asszem ez e külső hangkártya féleség Smile ) Keverőpult, vagy előfok?
És a kérdés, hogy mihez kell a következő:
Van egy hangkártyám, nevezetesen egy emu1212m PCI, de sajnos a studio one nem nagyon szereti, és néha kiakad.
Szóval gitárt szeretnék felvenni, illetve már vettem is fel csak vonalbemeneten irdatlanul halk mind az akusztikus mind az elektromos gitár,... úgy 3 kompresszor, majd 1 EQ- val érem el, hogy legyen elég hangja, ami nem a legjobb megoldás..., illetve olyat is hallottam, hogy ez a vonaljel dolog a gitár pickupjának sem túl jó...... Na visszatérve a kérdésre, idővel mikrofon is tervbe van, Szóval a kérdés, hogy mi lenne a legjobb megoldás, ha a kártyát cserélném pl. amit kinéztem, és a fórumon is jókat olvastam róla, ez a Fucusrite Scarlett , illetve az újabb saffire pro széria, ezekben ugyebár van előfok, így meg lenne oldva a hangerőprobléma
Viszont azt olvastam, hogy ha van egy jó hangkártyám, akkor elég egy analóg keverőpult is így hát utánanéztem és találtam egy Mackie 1402 VLZ PRO-t 50-ért ami boltban 100 de elég lenne olyan is amiben kevesebb sáv van, csak az meg nem tudom milyen minőségű jelet továbbítanak, vagy lehetne venni digitális keverőt, amiben van hangkártya, így az enyémet eladhatnám, és talán jobban jönnék ki anyagilag, de tekintettel arra, hogy azok hangkártyaként valószínűleg nem lennének olyan jók mint a mostani, ezért ezt többször is meggondolnám...
Végezetül marad az előfok, tehát hogy a hangkártya elé kötöm, de ez viszont drága nagyon Sad
Szóval szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?
(Ja és olyan 50.000ft környéki ár a tető)
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás