Új válasz 
Segítek
2011-07-07, 17:21
Üzenet: #11
RE: Segítek
Ha veszi a gitárod jelét a mikrofon bemenet akkor FL-ben valamelyik üres FX csatornán az IN ben(jobb oldalt fent)válaszd ki a mikrfon bemeneted és egy edisonba fel is veheted egyből akár már filterezve is
Válasz idézéssel
2011-07-07, 19:33
Üzenet: #12
Mixcraftban elég csak rákötnöd a mikire, aztán nem is kell felvételre kapcsolnod. A Mixcraftot főleg ilyen élő hangszeres megoldásokra hegyezték ki (ergó könnyebb ezen a téren mozogni vele). Az fl-el is lehet, de a slayer + a hardcore még mindig nem az igazi erősítő megoldás Smile.
Válasz idézéssel
2011-07-08, 03:13
Üzenet: #13
Köszi!!
Megpróbálom mind a kettővel.
Válasz idézéssel
2011-07-08, 14:29
Üzenet: #14
Laccas!

A Mixcraftal próbáltam.
Bedugtam a mikrofon kimenetbe, de semmi hang nem jött ki a hangszórón. Míg ha a fülhallgatómba beszélek, akkor azt hallom a hangszórón.De a Mixcraft-nál nem látok semmit. Ha belebeszélek a mikrofonba, akkor sincs a programnál semmi jel. Talán a kábel lehet elkötve.
Meg kellene jelenie valamelyik sávban valami jelnek?
Válasz idézéssel
2011-07-08, 22:14
Üzenet: #15
Igen. sok tapasztalatom nincs a hangrögzítéssel kapcsolatban, mivel én a laptop beépített mikijét használtam.

Ok, szóval megnéztem hogy is megy ez. Egy audio track sávot rakj ki és nyomj az arm gombra (ekkor még nem vesz fel semmit) és az alapértelmezett mikid fogod hallani (a preferences-nél tudod állítani, hogy melyik rögzítőeszközről jöjjön a hang).
Válasz idézéssel
2011-07-10, 09:05 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-10 - 09:09. Szerkesztette: czakof1946.)
Üzenet: #16
Laccas!
Addig sikerült eljutnom, hogy az arm-ra nyomva, veszi a gatárhangot. De a hangszóró kimenetnél nincs semmi vagy nagyon halk. Úgyhogy a maga a gitár hangja erősebb, mint a kimeneti hang a hangszóróból, ha egyálltalán jön ki valami. Tehát azt a sávot kellene valamilyen módón erősíteni, amire a gitár van téve.
A többi sávot letudom csökkenteni, ami a kiséretet adja, de agitár sávján nem találok ilyen lehetőséget.
Írod, hogy nincs tapasztalatod a hangrögzítéssel. Valójában egyenlőre én sem akarom rögzíteni, csak az elkészített alapra rájátszani.
Mondhatod azt, hogy ehhez elég lenne elindítani az alapot és elkezdeni gitározni hozzá. Minek összekapcsolni a laptoppal. De efektezni szeretném a gitár hangját is és ezért akarom a programon keresztülvezetni.
Más:
Olvasom a neten, hogy zenéléshez az ASIO alapu hangkártyát ajánlják. Hát én nem tudom, hogy a laptopomban milyen van, de biztos hogy nem speciális hangkártya. De igaz, hogy közel 300 eft volt. De ez inkább a prociban, videokártyában, ram-ban,22,3"-os képernyőben realizálódik. Fél éve vettem és akkor még nem gondoltam a zeneszerkesztésre.
Van egy asztali gépem is. Az is elég erős. Azon gondolkodom, hogy ahhoz veszek egy külső hangkártyát, ami ASIO alapu. De addig is a laptoppal kellene megoldani a problemát.
Tehát a gitár sáv kimenetet kellene valami módszerrel erősíteni.
Van MSN címed? Ami a forumban van, a hotmailos, az nem található.

Üdv

Még egy dolog. A Preferens-ben melyiknél lehet állítani a rögzítőeszközt? végignéztem.
Válasz idézéssel
2011-07-10, 11:13
Üzenet: #17
Helló!

Pedig az az msn címem Smile. Preferences->Sound Device és ott a Wave legyen kijelölve, így alatta tudod állítani az alábbi nevű listát: Default Recording Device (Input).

Asio hangkarival alapból én még nem találkoztam laptopokban, de erősen ajánlott egyet beszerezned.

Tudsz az adott sávra rakni erősítőt, illetve tudod szabályozni a hangerejét is. Egyébként sokan úgy csinálják, hogy a gitárt csak mint midi eszközt használják, erősítőnek pedig a Mixcrafthoz csatolt gitárerősítőt használják (most nem jut eszembe a neve, de nagyon élethű cucc). Így 100%, hogy erősebb lesz a gép jele, mint a gitáré.

Egyébként nem is akartam azzal jönni, hogy miért nem használod külön a kettőt (pc+gitár). Tekintve hogy a Mixcraftnak pont ez az egyik erőssége, így fel se merült a kérdés bennem Smile.
Válasz idézéssel
2011-07-10, 11:39
Üzenet: #18
Próbálom az MSN-t, de nem találja.
Az enyém: czakof@invitel.hu
Kérlek vegyél fel.
Talán "élőben" előbbre jutok.
Wave-n van, megnéztem.
Most a F1-t nézem, de délutánonként bevagyok kapcsolva.
Válasz idézéssel
2011-08-15, 17:16
Üzenet: #19
Tudna nekem valaki ajánlani hangkártyát kb. 13 000Ft alatt,
kinéztem egy Creative SB X-Fi Xtreme Audio PCI-t és egy Asus Xonar DS 7.1-t de nem ismerem egyiket se, úgyhogy jobbnak láttam ha tapasztaltabbak véleményét kérem
Válasz idézéssel
2011-08-15, 19:46
Üzenet: #20
Ühh. Zenélésre ebben az árkategóriában nem tudok használhatót mondani. Sokáig egy kb 5000 Ft-ost Soundblastert használtam, nekem az akkor bevált Smile.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás