Új válasz 
Segítek
2011-10-06, 13:18
Üzenet: #51
RE: Segítek
Hát ez rajtam nem múlna! Big Grin
Válasz idézéssel
2011-10-07, 22:38
Üzenet: #52
Off: Convex, volt már korábban egy ilyen ötlet, ami azóta se halt el, csak szüneteltetjük Smile. Egyébként a zeneszámok és a találkozó megvitatását ne itt folytassuk Smile. Jakesz látom a zenei témát megtaláltad, viszont a convex-féle ötletelést itt folytassuk: http://forum.flstudio.hu/tema-forumtalal...lkoz%C3%B3
Válasz idézéssel
2011-10-08, 18:52
Üzenet: #53
Bocsánatt igazad van!!!
Válasz idézéssel
2011-10-23, 16:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-10-24 - 19:12. Szerkesztette: Gippo.)
Üzenet: #54
Sziasztok!

Eljött a pillanat, mikor úgy néz ki, hogy egy kicsit nagyobb pénzösszeghez jutok, és szeretnék befektetni stúdiómonitorba.
Az első kérdésem az lenne, hogy hangfal, vagy fejhallgató? Melyik megbízhatóbb így alsóbb kategóriában?
Fejhallgatóban az AKG k 142 HD-ra gondoltam, hangfalban meg az alábbiakat nézegettem:

Alesis M1 Active 520/620

Behringer Truth B2030A/B2031A

M-AUDIO Studiophile BX5a/BX8a

ALESIS M1 Active Monitor MkII

Ahogy látjátok soknál mindkét "méretet" leírtam, mivel nem tudom, hogy melyik teljesítményű lenne elegendő a szobámba, ami mellesleg egy panel kisszoba - ez lenne a 2. kérdésem - plusz mivel a kisebbek olcsóbbak, érdemes-e egy hangfal&fejhallgató kombót használni.

A szobám durván 4m*2,5m-es és a hosszabb oldalon van a számítógépem. A hangkártyám egy M-audio fast track pro.

Persze egyéb ötleteket is elfogadok, rengeteg terméket látok még a piacon. Smile
Válasz idézéssel
2011-10-24, 20:50
Üzenet: #55
M-AUDIO Studiophile BX5a/BX8a
ilyeneket használtun ka rádioba és tökéletesen jok lennének ...egy panelszobába főleg

hardwaered nincs ? vagy csk szoftver VSTI ? VSTK ?
Válasz idézéssel
2011-10-24, 21:51 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-10-24 - 22:05. Szerkesztette: Gippo.)
Üzenet: #56
Csak szoftver Smile

Közben néztem a chatfalat. Lev írta, hogy a füles inkább utómunkára való. Tehát a masterre értitek ezt?
A lényeg lenne egy olyan megbízható rendszer, ami részletes hangzást biztosít, és amit akár a végleges anyag elkészítésében is fel tudok használni .(nevezzük lineárisnak) Persze amennyire profi munkát lehet végezni az alsóbb kategóriákkal, nyilván nincs pénzem százezres rendszerekre, sőt még értelme se lenne.
Csak egy olyan rendszer, amin lehetőleg meg tudom oldani a normális keverést&mastert, hogy valóban jól szóljon a legtöbb hangrendszeren.

Bevallom, egyszer hallottam egy sennheiser monitor fejhallgatót, hangfalat még semmilyet sem sajnos. A fejhallgató meggyőzött... Persze a mezei 4 ezres sony fejhallgatómhoz képest lehet minden meggyőző lenne. Smile Olvastam vitákat hangfal vs füles témában, nyílván az jár a legjobban aki minél többféle cuccon vissza tudja hallgatni, azt amit elkészített, ezért kérdeztem a kettő kombinációját.
Válasz idézéssel
2011-10-26, 19:22 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-10-26 - 19:28. Szerkesztette: Gippo.)
Üzenet: #57
Egyébként mivel jobb egy M-AUDIO Studiophile BX5a DELUXE, mint egy sima? Újabb. Ára kb 2x annyi Big Grin

szerk: Heh, a zaj.hu kicsit megtévesztő, mert a páros hangfalaknak az egy darabra jutó ára van kiírva Big Grin
Válasz idézéssel
2011-12-04, 00:47
Üzenet: #58
Heyhey. Segítsetek. Van egy jó kis thomson házimozi rendszerem, most este vettem észre rajta, hogy az első bal oldali csatorna halkabban szól. Tesztelgettem és nem a hangfal vagy a kábellel van a gond, hanem egyszerűen az erősítőjének a bal oldali kimenetével. Mi lehet a probléma? Drága mulatság az ilyen? (Vicces tény: 10 napon belül akartam eladni, már megvolt a vevő)

uiConfusedőt, nem is hogy halkabb, hanem kicsit más hangon is szólal meg rajta egy dob például... olyan mintha 1-2 hanggal lejjebb lenne pitchelve
Válasz idézéssel
2011-12-04, 01:15
Üzenet: #59
Valami kezdi magát megadni benne. Nyilván költeni kell rá, ha meg akarod csináltatni, szóval mérlegelned kell hogy megéri-e Smile.
Válasz idézéssel
2011-12-04, 02:50
Üzenet: #60
Vicces: megoldódott a probléma. Az erősítőn távirányítóval külön állítható a csatornák hangossága, noha nem volt elállítva ( nem úgy jelezte), egy lejjebb majd feljebb tekerés megoldotta. Ergo vaklárma az egész Big Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás