Új válasz 
Segítek
2011-12-08, 11:38
Üzenet: #61
RE: Segítek
Reméljük a vevő nem futott elBig Grin
Válasz idézéssel
2011-12-09, 00:51
Üzenet: #62
Üdv!

Szeretnék külső usb hangkártyát vásárolni csak sajnos nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb. Jobb minőségű felvételeket akarunk készíteni, van gitár, midi szintit most akarunk venni, és úgy kellene hogy kompatibilis legyen mindennel, Fl studion készítjük a számokat, az első már el is készült :

Tehát milyen fajta hangkártyát ajánlanátok?

Köszi előre is Smile
Válasz idézéssel
2011-12-09, 15:15
Üzenet: #63
Szinti helyett ha már van számitogép akkor midi key kellene.....
pl: M audio oxygen.... Igy joval olcsobb

Hangkarinak használt 1212m kb 20 bol megvan
Ahoz késöbb ha lesz gitár, vagy egyéb plussz hangszer akkor mehet egy behri ADA 8000 igy mindjárt egy csomo bemenet lessz. De mehet kapásbol 1616m is... csak kezdésnek egy kicsit drágábban jöttök ki vele és felesleges is. Ha asztali gép van akkor mindenképp valami beépithetös kártyát vegyetek mert olcsobban kaptok jo minöséget mint ha valami külsö usb ést vennétek. Az fl ha jol kiismeritek fasza, de ha már az utomunkánál tart a melo akkor érdemes a preesonus studio one ba is megprobálni a lekeverést mert nagyon odever a hangminösége, abletont is kenterbe veri mint a sz...

Amugy nekem nagyon bejövös a zene
Válasz idézéssel
2011-12-09, 22:06
Üzenet: #64
Sziasztok!

Nos végre ideért az asztalos, és hozta amit kellett. Első észrevételem az volt, hogy sajnos magasabbra csinálta a hangfal részét, így a mostani székemen ülve jóval feljebb vannak a monitorhangfalak, de persze tudnak a magasságából még utólagosan leszedni, de előtte még veszek egy normális széket, ami kicsit magasabban lesz.
Első tapasztalatom így az egésszel, hogy a mély kicsit búgós,rezonálós lett.
Lenne pár kérdésem:
Kellene a hangfal alá/mögé valami zajcsökkentő/hangelnyelő?
Mi az ideális magasság? (régebben úgy olvastam, hogy a két hangszóró közötti rész vonalában kell lennie a fülnek)
Bármilyen észrevételt elfogadok még természetesen!
[Kép: hangfal.jpg]
Válasz idézéssel
2011-12-11, 17:21
Üzenet: #65
(2011-12-09 15:15)gonoszember Írta:  Szinti helyett ha már van számitogép akkor midi key kellene.....
pl: M audio oxygen.... Igy joval olcsobb

Hangkarinak használt 1212m kb 20 bol megvan
Ahoz késöbb ha lesz gitár, vagy egyéb plussz hangszer akkor mehet egy behri ADA 8000 igy mindjárt egy csomo bemenet lessz. De mehet kapásbol 1616m is... csak kezdésnek egy kicsit drágábban jöttök ki vele és felesleges is. Ha asztali gép van akkor mindenképp valami beépithetös kártyát vegyetek mert olcsobban kaptok jo minöséget mint ha valami külsö usb ést vennétek. Az fl ha jol kiismeritek fasza, de ha már az utomunkánál tart a melo akkor érdemes a preesonus studio one ba is megprobálni a lekeverést mert nagyon odever a hangminösége, abletont is kenterbe veri mint a sz...

Amugy nekem nagyon bejövös a zene

koszonom szepen a valaszodat, mondjuk egy ilyesmi keyt neztem ah ajanlottad http://muziker.hu/midi-vezerlok/midi-bil...en-61.html
Viszont hangkartya mindenkeppen usbes kellene, mert laptopon csinalom a zenet, nemtudnal te, (ah latom ertessz hozza) valamifele kulsot ajanlani, ami jo a gitarhoz,a keyhez, meg az fl-hezis stimmel? elore is koszi Smile
Válasz idézéssel
2011-12-13, 00:06
Üzenet: #66
(2011-12-09 22:06)Gippo Írta:  Sziasztok!
Kellene a hangfal alá/mögé valami zajcsökkentő/hangelnyelő?
Mi az ideális magasság? (régebben úgy olvastam, hogy a két hangszóró közötti rész vonalában kell lennie a fülnek)
Bármilyen észrevételt elfogadok még természetesen!
[Kép: hangfal.jpg]

Jól néz ki nagyon. Ezek rp5-ök?

Húzd ki hogy ne legyél a fal tövében meg a sarokban.
Úgy kéne ülnöd hogy a két hangszóró között és a fejed között fel lehessen rajzolni egy egyenlő szárú háromszöget. Mert ott a sweet spot ahol a legjobban szól.
Legyenek veled egy magasságban.

Ezen kívül még nagyon érdemes egy két akusztikai elemet felrakni. Kellene basszus csapda a sarokba meg jobb és bal oldalt a fejeddel egy vonalban fel lehet tenni a falra ilyen hangelnyelő paneleket.

Szőnyeg a padlóra ha nincs mert az is jól jön. a szoba másik felében meg egy heverőt, könyvespolcot az is tudja csökkenteni a nem kívánt hangvisszaverődéseket amik hátulról jönnek.

Az ugye egy kondenzátoros mikrofon? Ha sok vokált veszel fel akkor érdemes építeni pici hordozható vocal booth ot. itt van rá egy példa:
http://blogs.oreilly.com/digitalmedia/up...-hogan.jpg
nem kell hozzá csak egy doboz meg akusztikai hab (olyan mint amit a fejeddel egy vonalba feltennél a falra) azzal sokkal jobb felvételeket tudnál csinálni mert a mikrofon nem szedi össze a sok zajt.
Válasz idézéssel
2011-12-13, 01:27
Üzenet: #67
(2011-12-11 17:21)osiris69 Írta:  kos valamifele kulsot ajanlani, ami jo a gitarhoz,a keyhez, meg az fl-hezis stimmel? elore is koszi Smile

Heló
Laptop felvételhez usb-s kártyák közül a megfizethető kategóriában nézz utána ezeknek szerintem:
Emu 0202 vagy 0204 vagy 0404 vagy EMU Tracker pre ezek főleg a ki és be menetek számában különböznek, meg abban hogy van amelyikben van előerősítő is mikrofonhoz.
M-audio fast track pro
Focusrite Scarlett 2I2 , Focusrite Saffire 6 Usb

vannak még firewire hangkártyák sokkal drágábbért mint az usb-s hangkarik. ezeknek a latenciája jobb. itt egy példa
Focusrite Saffire Pro 14

vannak pcmcia kártyák
az emu gyártott az 1616 ból is pcmcia -sat.
http://www.musicmarketing.ca/products/emu_1616m.asp
Ezzel nemcsak jó felvételt tudnál csinálni hanem még a dsp nek köszönhetően a számítógép hangfeldolgozási sebessége is megnőne.
azt hozzá kell adnom hogy a pcmcia kártyán magán nincsenek bemenetek tehát ha magában vásárolsz olyat akkor még kell (mint pl az emu 1616m nél) breakout box.

Vagy megnézheted az usb/firewire keverőket ezek keverő és interface egyben.
Yamaha MW10C
Allen & Heath ZED-10FX

sok mindent figyelembe kell venni vásárláskor ár, ki/bemenetek száma/fajtája, dsp, midi kell-e?, hangfelvétel minősége, zajszint stb
Válasz idézéssel
2011-12-13, 02:26
Üzenet: #68
Usb ésböl én tascam us 144 et használtam, 2 mikrofonbemenet, egy gitárbemenet, vonalszintü stereo bemnet, digi ki be fejhalgato ki stb stb.... Irtam rola teszetet is. Elég massziv kis kártya az lenne neked megfelelö szerintem
Válasz idézéssel
2011-12-13, 08:16 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-12-13 - 08:18. Szerkesztette: Gippo.)
Üzenet: #69
Köszönöm szépen a tanácsokat!

Igen rp5 és egy audiotechnika at2020 kondenzátoros mikrofon. Smile

Maga az asztalt sokkal jobban sajnos nem tudom kihúzni, max hátra egy kicsit. (kicsike a szobám Big Grin ) Balra viszont egyből az ajtó van. A falra gondoltam hangelnyelő panelekre, hamarosan megcsinálom, mögötte viszont az ágyam van, tehát lehet hogy oda is inkább teszek fel a hangfal sávjában egy sor hangelnyelőt. Smile

Az ajtó miatt a jobb sarokhoz kicsikét közelebb vagyok(kb 2x), ebben az esetben elég a jobb oldalra basszuscsapdát elhelyezni, vagy akkor már érdemes balra is?
A padló alapjáraton szőnyeggel van borítva ^^
A mikihez meg gondoltam egy izolátort, csak még nem volt alkalmam elkészíteni Smile

Szerk: Apropó, hangfal alá valami, hogy az asztal kevésbé vegye át a rezonanciát? Vagy ez elhanyagolható?

Köszönöm még egyszer a segítséget!
Válasz idézéssel
2011-12-14, 23:13
Üzenet: #70
Sziasztok! Hol tudom megnézni hogy az alaplapomon van-e PciE buszrendszer? Eszközkezelőben esetleg?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás