Új válasz 
Segítek
2012-01-05, 22:41
Üzenet: #81
RE: Segítek
Sziasztok vettem Egy Focusrite Scarlett 2i2-t. Az a baj, hogy nincs stúdió monitorom, csak normál hangfalam (2.1). Viszont a kimenete két szimmetrikus mono nagy jack (6,3 jack), ugye a left, meg a right. Viszont nekem egy 3,5 jack-es stereo dugaszom van. Arra gondoltam, hogy a 3,5 stereo jack-et bontom két rca-ra mert ahhoz van adapter, viszont rca---> nagy jack, csak stereo adapter van, monot nem lehet kapni. Szerintetek stero adapterrel is jól fog szólni (úgy értem szólni fog-e?)? Vagy valakinek van valami más ötlete? Fontos lenne! Előre is kösz a segítséget.
Válasz idézéssel
2012-01-06, 00:26
Üzenet: #82
"Line outputs - 2 x ¼” (6.35 mm) TRS jack sockets; +4 dBu output level
Either ¼” TRS (balanced) or TS (unbalanced) jack plugs can be used."

nem szimmetrikus mono.Simán, szimmetrikus.

Y kábelt vegyél hozzá.
http://elimex.hu/termekek/2847/klotz_-_k...?catid=640
Válasz idézéssel
2012-01-14, 22:38
Üzenet: #83
Kösz a segítséget, de az a baj, hogy ennek a 3,5 -ös jack váge is apás, nekem viszont anyás kellene, mert a hangfalból jövő kábel vége ugye apás.
Válasz idézéssel
2012-03-18, 09:55
Üzenet: #84
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy hallottam már arról, hogy vannak ún. referencia hangfalak v. fülesek, amik
jobbak, mint a sima hi-fis cuccok. Szóval mi is ez a referencia hangfal? És mitől jobbak, mint a simák?
Köszi!
Válasz idézéssel
2012-03-19, 09:37 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-19 - 09:39. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #85
nyilván a monitor hangfalakra gondolsz Smile ezeket emlegetik referencia hangfalnak, habár önmagában a fogalom kicsit téves, hiszen referencia hangfal nem létezik.

Szóval nagyon röviden a monitor hangfalak mint az a nevükben is bennevan arra jók, hogy pontos képet kapj a zeneképről. Mint egy lcd monitoron, úgymond lásd hogy mi a szitu :)Persze ennél bonyolultabb a dolog,de a lényege ennyi.
Ezek a hangfalak nem szórják a hangot mint egy átlag hifi hangfal, sokkal tisztábban szólnak és célzottan sugároznak.
Nagyon sok íromány van róluk, mint ahogy nagyon ok gyártó is, határt csak a pénzed szab.
Válasz idézéssel
2012-03-19, 10:11
Üzenet: #86
olvasd el ezt http://musicdivision.hu/studio-monitor-hangfal/
Válasz idézéssel
2012-03-19, 20:16
Üzenet: #87
Már értem a profik mért ilyet használnakSmile
Köszi szépen!
Válasz idézéssel
2012-03-19, 23:21
Üzenet: #88
Az én szótáramban a referencia hangfal az egy olyan hangfalpár a stúdióban amely rosszabb minőségű. A profi monitorokon megkevert zenét azzal úgy hallgathatod meg a stúdióban mint ahogy egy fogyasztó is hallaná otthon.
vannak olyan referencia monitorok amik főleg a közép tartományba szólnak mély és magas nem sok van rajtuk. ez azért jó mert a közép tartomány a legfontosabb tartomány és az ott lévő hibákat könnyen felfedik. pl ns10 , avantone mixcube stb
egy nagyon elfogadott szokás az hogy az autóban hallgatod meg a mixeidet ha nincsenek referencia monitoraid. mert az egy viszonylag hangszigetelt hely fogyasztói minőségű hangszórókkal amik jól mutatják hogyan szólna más közegben a mixed.
Válasz idézéssel
2012-03-20, 06:45
Üzenet: #89
"A Stúdió monitor hangfalak - más néven referencia monitor hangfalak - olyan hangkeltő eszközök, melyeket audio produkciós területeken használnak, mint a felvétel készítés, filmes, televíziós vagy rádiós stúdio és utómunka.

Amikor stúdio monitorról beszélünk, arra kell gondolnunk, hogy a hangmérnök egy fázisban és frekvenciamenetben egyenes (lineáris) hangfalat használ.

A monitor hangfalak közös jellemzője, hogy az otthoni, HiFi rendszerek kellemes, élvezetes hangzásával szemben részletgazdag, de egyben hibákat kiemelő hangzáskép, az úgynevezett száraz hangzás elérése a cél."

Még ezt találtam wiki-n, szerintem ne fantáziáljunk a témán..
Válasz idézéssel
2012-03-20, 16:48
Üzenet: #90
én írtam hogy az én szótáramban ez ez. csak úgy. mert pl egy avantone mixcube-ot nem hívnék ugyanazzal a szóval mint egy genelec-et. és ha azt mondják nekem hogy referencia nekem ezek a másodlagos monítorok jutnak eszembe. de amúgy igazad van.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás