Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítek
2012-03-10, 01:12
Üzenet: #1
Segítek
Ha elakadtál a Studio One használatában, ez a téma neked szól!
Válasz idézéssel
2012-03-14, 22:17 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-14 - 22:52. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2
RE: Segítek
Idea akkor folytassuk a Transform to Instrument track / Audio Track kitárgyalást itt, készült egy videó róla

(tegyétek ki teljes képernyősre, első 18 másodperce próba, ugorható)

a probléma ugye az,h hogyan üzemeljünk be egy alapjáraton - nem túl effektezve - is 30-40% CPU-t evő VST-t, estetünkben a "Tremor: analogue-modelled drum synthesis"-t, valamilyen szinten használhatóra Studio One alá (iszonyat sokat kerestem egy használható dob szintit, tehát nem sample alapút, ezért sem szeretném veszni hagyni az első használhatót, néztem az Arturia cuccait is, de az reménytelen volt, egy kick sáv 60% CPU : az a....d Smile ). Eddig az a viszonylag használható ötletem van, ami a videón is látható, hogy az egyes subout-okat, sávonként lefrízelem (mivel nagyon nem szeretném az egyes dobsávokat Tremors-on belül effektezni, ami sose vezet jóra, mindenképp sávonkénti elérésre törekedtem a daw-ban, mint alapkövetelmény: a VST-nek teljesen lekapcsolhatónak kell lennie, mentesítve ezzel a CPU-t), lévén ezután az-az estleges későbbi módosítási igény felléptekor a Transform to Instrument track / Audio Track eszközzel továbbra is szerkeszthető marad (fríz után a VST lekapcsolható, CPU igénye 0) . Látható a videón,h nem tökéletes a dolog - mint ahogy a fórumán is írják - a subout fríz kissé bug-os, és a daw-on belüli effektezés esetén -amit úgyse használok - az egyes event-eket egyesíteni is kell, de amúgy müxik. Várom a további ötleteket.

ui. elnézést az esetleges központozási hibákért a fenti szövegben, a videózás, főleg a hang rögzítése, kissé megzakkantott Undecided végül a Camtasia Recorder volt egyedül képes rá, és nem a másik 9 screen recorder, ...
Válasz idézéssel
2012-12-16, 12:47
Üzenet: #3
Hi laccas.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Azt szeretném megtudni, hogy ha plusz vst plug-inekkel bővítemem a Presonoust, akkor nem tudom a berakott vst-ket automatizálni, csak a gyáriakat.
Ezt lehet valahogyan orvosolni, vagy csak a gyári dolgokat lehet automatizálni?
Válasz idézéssel
2012-12-16, 20:15 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-12-16 - 20:59. Szerkesztette: mp3Splitter.)
Üzenet: #4
Tudna vki abban segíteni,hogy a Petőfin lesz egy mix csütörtökön,azt hogyan lehetne onnan rögzíteni???Thx!
(2012-12-16 20:15)mp3Splitter Írta:  Tudna vki abban segíteni,hogy a Petőfin lesz egy mix csütörtökön,azt hogyan lehetne onnan rögzíteni???Thx!

ez megvan! most az a kérdés,lehet-e 80kb/s-nél jobb minőségben rögzíteni??
Válasz idézéssel
2012-12-17, 13:11
Üzenet: #5
Újjabb kérdésse fordulok hozzátok.
Most éppen az okozott problémát, hogy pl: van egy 142 bpm-es sample-mamit egy 155 bpm-es zenémbe szeretnék beleébíteni, hogyan tudok 155 bpm-est csinálni a sample-ből?
remélem érthető voltam .
Előre is köszönöm !!!
Válasz idézéssel
2012-12-17, 17:35
Üzenet: #6
(2012-12-17 13:11)schirren Írta:  Újjabb kérdésse fordulok hozzátok.
Most éppen az okozott problémát, hogy pl: van egy 142 bpm-es sample-mamit egy 155 bpm-es zenémbe szeretnék beleébíteni, hogyan tudok 155 bpm-est csinálni a sample-ből?
remélem érthető voltam .
Előre is köszönöm !!!

Ableton autómatikusan 'warpolja' a sample-ket így csak be kell húznod,fl-ben passzSmile
Válasz idézéssel
2012-12-17, 19:33
Üzenet: #7
(2012-12-17 13:11)schirren Írta:  Újjabb kérdésse fordulok hozzátok.
remélem érthető voltam .
Előre is köszönöm !!!

Jobb egér gomb a loopra, van egy olyan opció hogy File Tempo. Ezt manuálisan be tudod úgy állítani, hogy olyan hosszú-gyors legyen mint a többi. Ha a Bars vonalra esik a loop vége, akkor egyszerre fog szólni.
Válasz idézéssel
2012-12-25, 08:31
Üzenet: #8
(2012-12-16 12:47)infer Írta:  Hi laccas.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Azt szeretném megtudni, hogy ha plusz vst plug-inekkel bővítemem a Presonoust, akkor nem tudom a berakott vst-ket automatizálni, csak a gyáriakat.

na akkor erről ennyit.
Válasz idézéssel
2012-12-25, 12:22 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-01-01 - 19:20. Szerkesztette: numeroflip.)
Üzenet: #9
(2012-12-16 12:47)infer Írta:  Hi laccas.

Na figyelj..., én a studio one 2-t használom ott így kell:
Jobb klikk a VST-n
Show Hide Automation
Ott ez van ha nincs más automatizáció: Display:off, rámész és Add/Remove
és ott lesznek a vst paraméterei amit automatizálni tudsz

VAGY

Megnyitod a VST-t ott a bal fölső részen ott van:
Auto:off
kiválasztod a Write-t
elindítod a zenét és huzigálod azt a potit amit automatizálni akarsz,
Ha nem jön ki az automatizációs vonal, akkor show/hide automation és kijön

Szerk.: Hű de láma vagyok, bocs a Presonous-t nem vettem észre Big Grin
Válasz idézéssel
2013-01-01, 19:24
Üzenet: #10
Valaki nem tudja véletlenül, hogy miképpen lehet azt megcsinálni, hogy:
Adott 3 VSTi, mindegyik külön EQ, meg effektezve, és azt szeretném, hogy egy azonos effektet hozzárendeljek mind a 3 hoz egyszerre, és azt majd automatizálni,
Tehát: az kellene hogy a hármat valahogy "összecsatolni" és a mixerben egy új helyhez hozzárendelni egyként, de maradjon meg mind a 3 külön is effektelve
Remélem érthető voltam
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás