Új válasz 
Segítek
2010-01-23, 20:23
Üzenet: #1131
RE: Segítek
Jó mert én se értem, te hogy érted Confused
Válasz idézéssel
2010-01-23, 22:44
Üzenet: #1132
Nah, én már látom. kb 2-3 mp-vel kezdés után visszaugrik az elejére, aztán onnan megint megy előre kb 1 mp-ig és megint visszaugrik. Szerintem valami véletlen berakott automation lehet a dologban.
Válasz idézéssel
2010-01-24, 08:14
Üzenet: #1133
nem tettem be semmit ,mindegy újra kezdem
Válasz idézéssel
2010-01-24, 08:38
Üzenet: #1134
lycosa, szerintem a pattern hosszával van a gond. Olyan, mintha kettő lenne egymás felett, csak a felső hosszabb és az elfedi. Ha gondolod, felvehetsz MSNN, aztán megpróbáljuk megoldani.
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:29
Üzenet: #1135
sziasztok!

lenne egy kérdésem: miaz a sidechain pontosan? és hogy kell csinálni? segítséget előre is köszönöm
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:38
Üzenet: #1136
ugyan az mint a peak kontroller, arra jo, hogy az egyik input hangereje modositja a masikat, tehat amikor megszolal az egyik, modositja a masikat.., en eddig csak a kick/bass parositasnal hasznaltam, megpedig arra, hogy amikor le ut a kick, akkor halkitsa le a basszust,
szorri az egyszeru nyelvezetert, de nem vagyok szaki
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:44
Üzenet: #1137
A side-chain gyakorlatilag egyfajta visszacsatolás. Legjellemzőbb formája a zenében amikor a kick drum megszólal a basszus elhalgat, így sokkal lügtetőbb hatást érhetünk el egy bassline-nál. Persze ezen kívül rengeteg esetben alkalmazhatsz side-chaint. Lényegében kettő vagy több hangszer közötti kapcsolat. A fent leírt verziót őgy tudod megcsinálni, hogy a kick-ed rányomod mondjuk a keverő első csatornájára. A csatornára ráraksz egy Peak controllert. A peak controlleren a felső sorban a volt feltolod maxra, a a tns hullámot pedig ívesre állítod (simán kllikk és tolod felfeé az egeret) végül pedig a jobb alsó sarokban be lesz pipálva a mute, azt szedd ki, így mostmár hangja is lesz a sávnak. Hallani semmi változást nem fogsz, mert ez nem effekt! Szóval utána a basszust is rárakod a keverő második csatornájára. A hangerőpotin jobb klikk és link to controller. A felugró ablakban az INternal controller résznél a Peak kontroller (insert1) - Peaket válaszd. Lejebb a mapping formulánál pedig ez legyen megadva értkének: 1-input. Ezzel a bemenő jellel ellenfázisban fog szólni a basszusod. Nyomsz egy playt és látni fogod, hogy a keverő második sávjának a hangerő potija akkor ugrik fel, ha a dob elhallgat, majd mikor megszólal a kick megint le megy nullára. Erre a progresszív világában a legjobb példa szerintem: Deadmau5 - Not Exatcly. Remélem érthető volt Big Grin
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:46
Üzenet: #1138
világos köszi... a basslinet eddig mindig úgy csináltam hogy ne legyen együtt a bass meg a kick... de kipróbáltam olyaan minimális a változás, hogy bass/kicknál teljesen felesleges számomra. kössz mégegyszer!
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:48
Üzenet: #1139
A lényeg ügye az, hogy ha öblös, mély bassod van és a kicked is elég mély akkor a két mély ne "oltsa ki egymást". Ezzel elkerülheted, mert amint az egyik megszólal a másik elhalkul vagy teljesen elhallgat. Persze offbeatre rakni a basst alapból könyebb de így valahogy sokkal élőbb hangzást kaphatsz. A másik megoldás az, hogy a spektrumban a kicket középen hagyod a basst meg picit elkevered jobbra vagy ballra. Smile
Válasz idézéssel
2010-01-25, 13:53
Üzenet: #1140
én mindig az utóbbi megoldást választottam. teljesen megfelel. nem hallok változást, mondjuk az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy nincs profi lehallgatóm (még)
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás