Új válasz 
Segítek
2010-03-10, 15:19
Üzenet: #1241
RE: Segítek
Én nem használok midibillt, de megpróbálom leírni mi lehet a gond. Mikor elindítod a felvételt, patternre vagy playlistre van kapcsolva a lejátszás? Mert ha patternre, akkor előfordulhat, hogy addig vesz fel, amíg a pattern végigmegy, azaz ahány ütemre állítottad. Én azt tanácsoltam már pár embernek, hogy felvételkor nyissák meg a VST-t, amivel meg szeretnék szólaltatni a billentyűzetet, majd kattintsanak a playlist lejátszásra. Üres sampler-ban indítsák el a felvételt. Ha minden jól van beállítva és ha a metronome is be van kapcsolva, akkor a felvétel előtt 4 ütemet fogsz hallani tőle, hogy felvedd a ritmust. Ezután addig zongorázol, ameddig akarsz. Szerintem az lesz ott a gond, hogy patternlejátszásra kapcsoltál. (a playgomb mellett balra a PAT mellett világít a "LED".) Váltsd át SONG-ra és úgy indítsd el a felvételt. És ismétlem, a megfelelő VST legyen kiválasztva. (Felvétel előtti kérdésre természetesen Automation & score-t kell választani)
Válasz idézéssel
2010-03-10, 15:25 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-10 - 15:26. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1242
esetleg még az lehet a probléma h line-in bemenetre van dugva a midi billentyűzet...
Válasz idézéssel
2010-03-10, 15:50
Üzenet: #1243
(2010-03-10 15:15)harderstylez Írta:  valszeg vmi késleltetési hiba lehet benne(delay), vagy a hozzá tartozó beállítás nem megfelelő.

mindjárt jobban utánanézek a cuccnak, és örülök h egy lány is tud vmit itt alkotni a zenével kapcsolatban(nem meghívó kell nekiSmile)
asszem ehhez egy asio-s hangkártya kell amit az fl studio is használ.Smile(mármint az asio-t)

Koszi a gyors valaszt, en is egyertelmuen delay-re gondolok, csak nem talalok ra belallitast. Termeszetesen az asio-t is atneztem, kiprobaltam mar mindent, eredmenytelenul... A problema igazabol ott kezdodik (szerintem), hogy mar a mixer pult, csatornak beallitasanal nem engedelyezi kivalasztani az asio-t. Megjelenik opciokent, de nincs kiemelve ,igy nem is tudom aktivalni. Amit enged az a not connected..., meg a none. Yo-fej! :-(
Erre valami otlet?
Válasz idézéssel
2010-03-10, 15:53
Üzenet: #1244
az fl-hez telepítetted az asio hangkártya progit?(vagy micsodát...)
Válasz idézéssel
2010-03-10, 15:54
Üzenet: #1245
Options/Audio settings-ben kell beállítani az ASIO-t hangkártyaként. Majd az ASIO paneljén kell a buffert, ami zongorához alacsony értéket igényel, mivel minél alacsonyabb, annál kevesebb a késés.
Válasz idézéssel
2010-03-10, 16:28
Üzenet: #1246
De persze olyan is előfordulhat, hogy a hangkártyád nem támogatja az Asio-t (az integrált kártyáknál megesik).
Válasz idézéssel
2010-03-10, 16:29
Üzenet: #1247
Koszi sracok, nagyon rendesek vagytok, de higyjetek el ezeken mar mind vegig mentem. A laptop a keyboard-dal megfeleloen van osszekotve. Az asio, termeszetesen telepitve,Options/Audio-ba beallitva, buffer alapon 4mps, (ha varialom sincs semmi valtozas), a song/pattern mode song-ra allitva, viszont Somy valaszaba van valami amivel nem vagyok tisztaba; a VST pontosan mit is takar? Gyenge vagyok roviditesekbe. Lol! Bar nekem tovabbra is gyanus hogy a gond az lesz hogy nem engedi kivalasztani az Asio-t audio device-nek a cssatornak beallitasnal. In es out allapotban is megjelenik az ASIO4ALL v2-stereo lehetoseg, de mint mar irtam arnyekolva, vagyis nem lehet kivalasztani.
Ebbe valaki? ;-)
Válasz idézéssel
2010-03-10, 16:32
Üzenet: #1248
VST-Virtual Studio Technology azokal lehet hangokat keltenni..Tongue
De te tenyleg lany vagy??vagy no???Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-10, 16:32 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-10 - 16:53. Szerkesztette: Eszmenyi Viktoria.)
Üzenet: #1249
(2010-03-10 16:28)laccas Írta:  De persze olyan is előfordulhat, hogy a hangkártyád nem támogatja az Asio-t (az integrált kártyáknál megesik).

Thx Lacca
Annak hogy tudok utanna nezni, hogy mi van a hangkartyammal, es ha az a bajom esetleg meghackkelni, vagy ilyesmi, hogy mukodjon? :-)
(2010-03-10 16:32)Dj Grande Írta:  VST-Virtual Studio Technology azokal lehet hangokat keltenni..Tongue
De te tenyleg lany vagy??vagy no???Big Grin

Nagyon koszonom a felvilagositast draga, meg hogy nem nezel le amiert nem tudok valamit ami szerintem nem a nemeken mulik. :-)
De ha akarsz egy jo pontot inkabb mond el, miert is van szuksegem a VST- pluginokra, en elsosorban csak felvenni szeretnem amit jatszok, de ha ehhez is telepitenem kell plugint akkor ajanlhatnal egy jot nekem! Vagy valami egyszerubb megoldast, barmi mas program, ami csak felvesz usb-midi kabelen at, mert kezdek begolyozni ettol. :-) A Cakewalk-ot meg az Audacity-t is probaltam mar, oras szenvedesek utan ugyanannyit sikerult elernem mint az fl-lel, csak neha rogzitenek... :-(
Válasz idézéssel
2010-03-10, 17:17
Üzenet: #1250
Ha csak néha, akkor lehet a támogatással lesz a gond. Nem ismeri meg a "billentyűket". Pl én rendes PC billentyűzeten játszom fel és az FL megismeri a betűket, mármint az ékezeteseket, de a Cubase sajnos nem. Na de ha VST-re gondolsz, akkor reFX Nexus, ha pedig külső VST-t akarsz, FL-en kívül, akkor Z3ta+. Ezzel tudsz DAW nélkül is játszani. Többet ilyet én nem nagyon ismerek... De próbáld meg Cubase-ben, ott talán sikerül megoldani Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás