Új válasz 
Segítek
2010-03-21, 13:45
Üzenet: #1341
RE: Segítek
(2010-03-21 12:14)nigaspeed Írta:  Sziasztok

A kérdésem az lenne hogy egy szöveget,beszédet mivel tudnék mélyíteni vékonyitani démoni hangszint adni neki szoval értitek

a másik hogy mivel tudnák olyan hatást elérni mintha a beszéd a rádióba szolna

a harmadikBig Grin hogy mivel tudok vizhangot csinálni

köszi köszi

Ha FL-lel dolgozol, ráadásul a 9-essel, akkor ott a Vocodex. Ezzel bármilyenre torzíthatod, persze van még sok más módja, de szerintem ezzel a legjobb. Ezzel a manótól kezdve az ördögig mindent megcsinálhatsz. Akár saját hangoddal is, nem fog feltűnni, szóval az ilyenhez nem kell brutáldrága mikrofon.

A ráriós témánál ki kell vágnod a magas és mély frekvenciát. Meg egy kicsit monoba tenni, ha a régi "szokol" féle hatást szeretnéd elérni. De erre is vannak jó pluginok az FL-ben, a nevük: Fruity Love Philter, Fruity Free Filter, Fruity Spactroman és a Fruity Squeeze-t tudnám javasolni. Ezek használatát tapasztald ki, mert elég hasznos kis pluginok, ráadásul beépítettek Smile

A Fruity Delay és Reeverb-bel próbálkozz. A Delay-ból szerintem jobb a régi, azaz az 1, meg már ott a Delay bank, de Reverb-ből szerintem a kettő tökéletesen megfelel.
Válasz idézéssel
2010-03-21, 14:03
Üzenet: #1342
A rádiós hangzásra ajánlanám az eq-t, egy kis torzitót és esetleg szűrővel is megszórhatod.
Ezeket saját felelősségre vegyitheted, még megfűszerezheted valami vocoderrel is talánWink
Én régebben igy csináltam meg.
Válasz idézéssel
2010-03-21, 15:36 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-21 - 15:37. Szerkesztette: Tomiieka.)
Üzenet: #1343
Na !? vannak itt akik szépen is le tudják írni, látod !? Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:00 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-21 - 16:05. Szerkesztette: Sil3nt.)
Üzenet: #1344
Sziasztok!
A múltkori hangkártyás gondom megoldódott, érdekesen de megy rendesen, köszönöm a segítségeket!
Lenne már megint egy kérdésem Big Grin

Még mindig a dobbal baszakszom, egyszerűen balf... vagyok hozzá, ütemet tudok szépn csinálni és minden nagyon jól megy de nem tudom effektezni úgy, hogy "élethű" legyen a dolog.
Zebaoth ajánlotta az EZ Drummert, sikeresen fel is raktam és nagyon szép hangja vana hangszereknek valahogy nem olyan amivel egyenlőre tudnék dolgozni sajnos, egyenlőre egy clap-et, kick-et, snare-t és egy hatchl-t szeretnék effektezni, valódi ütemmé varázsolni, mind alap hang, tudom, hogy nem a legszebb hangok de a J Dila drum kit sem, vagyis én nem tudtam semmi érteleset csinálni vele pedig rengetek hang van benne...

Na mindegy, az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám effektezni, mit használjak vagy mit érdemes használni mixerbe és miket érdemes mondjuk csak egy sima kick-hez beállítani?!

Köszönöm előre is és elnézést, hogy ennyi baromságot kérdezek állandóan :$

Szerk: valami ilyesmire gondoltam mint ami ebbe a zenébe van
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:11
Üzenet: #1345
dob-effektelésre sztem több alkalmas cucc is van én személy szerint ezeket ajánlom: camelphat, devastor, tridirt. persze több van és több fajta de ezt igazából te magad is jól érzed h milyen kellSmile
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:21
Üzenet: #1346
igen , a dobok effektezése , komoly feladat , én már 5 éve kínlódom vele , de még mindig vannak rések a minőségen , jelenlegi tudásszintem , a bassdrum olyan 200 hz -nél szűrve ill a magas tartomány levágása ill minimálisan eltolva az ütéstől 1,2 ms -al , a taps,snare külön stereoshaperezve , ill a mély hangok levágásával , minimális reverbel , a cin ugyanaz mnt a tapsnál csak magasabban vágva , ahogy a zene megköveteli . Mindegyik végére rakok limitert , esetleg tömörítem (compressor) .
Nos én így alakítom ki house , techno és trance hoz , de szerintem tört ütemnél is jól szól így .
Ha gondolod próbáld ki ezeket , mindegyik vst benne van az fl-ben és procitakarékos megoldás ...
hajrá ! Cool
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:28
Üzenet: #1347
Sziasztok!
Nekem is dobokkal lenne bajom, legfőképp az open-cinnel. Egyszerűen nem tudok olyan hangzást adni neki, ami még kellemes, de nem zavaró, kellőképpen széles a sztereóképe, olyan mint a houseban megszokott. Mondjátok már el, ti hogy szoktátok "hangositani", hátha valamit merithetek belőle.Confused
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:31 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-21 - 16:33. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1348
én is rendszeresen a dobbal(azaz kickkel) szívok, mert egyszerűen nem tok olyan jó kis punchot hozzáadni, h a bass v a bassline kivételesen jól sikerüljön. persze ebbe az effektezési hiányosságaim is gátolnak. ha vki egy anyagot tudna a dobeffektezésről, azt megköszönném!Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:33
Üzenet: #1349
Ajha, köszönöm a válaszokat, megpróbálom a leírtak alapján megalkotni a dobot!
Tomiieka: Köszi ezt a kimerítő választ de sajnos ebből sok mindent nem értek, még ilyen szinten nem járok XD
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:37
Üzenet: #1350
figyelj ide , ha a többi rész nem olyan dinamikus a taps meg a bassdrum , akkor az open hihat sem fog úgy szólni mint kéne ...
Az open hihat ne legyen olyan éles , hát próbáld meg a flangust , ez el fogja tumpítani illetve lágyítani a cinedet , nem lessz olyan éles inkább simulósabb sssssss-hang jön le ...
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás