Új válasz 
Segítek
2010-03-21, 16:44
Üzenet: #1351
RE: Segítek
(2010-03-21 16:37)Tomiieka Írta:  figyelj ide , ha a többi rész nem olyan dinamikus a taps meg a bassdrum , akkor az open hihat sem fog úgy szólni mint kéne ...
Az open hihat ne legyen olyan éles , hát próbáld meg a flangust , ez el fogja tumpítani illetve lágyítani a cinedet , nem lessz olyan éles inkább simulósabb sssssss-hang jön le ...

na yg már egy picit jobban értem köszi, lehet, hogy hülye kérdést lesz ( sőt tuti ) de az open hihat alatt az alap hihat-et érted? Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-21, 16:48 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-21 - 16:53. Szerkesztette: Chrypton.)
Üzenet: #1352
igen, alapból ilyen a hangom, már agybaeq-ztam, hogy kiszedjem az éles ütéshangot, probáltam megcopyzni, de az se volt jó...
szóval azt mondod nézzem meg flangussal. egy baj van, cubaseben nem megy a flangusSmile
de akkor valamilyen flangert kell használni, csekkolomBig Grin

szerk.: hülyeség megy minden, kösziBig Grin
Válasz idézéssel
2010-03-22, 21:26
Üzenet: #1353
Sziasztok!

Most próbálok ismerkedni a FL-al, olvasgatom a fórumot, megnéztem a GYIKet, meg nézegetem a magyar nyelvű tutorialt, de kövezettek meg akkor sem értem ezt az audio beállítás dolgot. Mivel a helyes beállítás az alapja mindennek, amíg nem tudom helyesen beállítani, addig nem tudom az alapokat sem elsajátítani. A problémám az, hogy akárhogyan próbálom állítgatni a beállításokat az összetettebb részeknél (project/coolstuff-ból megnyitott tutorial dalok) folyamatosan szaggat. Próbáltam a direct sound devicet és az asio4all-t is, a buffer hosszúságot mind 2 irányba, de semmi sem vezetett eredményre és már kezdek megőrülniSad
Tisztában vagyok vele, hogy nincs vmi erőgépem és nem is kell nekem tökéletes hangzás, de azt nem hiszem el, hogy nincs vmi beállítás ami halgatható minőséget és főként szagattás mentességet eredményezne...
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene megtalálni a helyes beállítás megadásában. Ha ez segít vmit: dell studio 1555-ös notebookom van, paraméterek

Nagyon primitív vagyok a hardwares (meg más) részekhez, ezért előre is bocsi az alap kérdésért, de már nagyon kivagyok ettől a szerencsétlenkedéstőlBlush
Válasz idézéssel
2010-03-22, 22:18
Üzenet: #1354
hat,.. eleg osszetett projectek ha jol emlekszem nalam is akadt picit alaplapi hangkartyaval, ha mindenaron meg akarod hallgatni, akkor exportald ki mp3-baSmile
sztm a 2x2200 meg a 3GB ram eleg kell legyen.. sajnos van fizikai határa a gépeknek, és a szoftverek meg benán kezelik,.. ez foleg a windozzra vonatkozik.. pl ugyanaz a project xp alatt tokeletes, seven alatt puusztulaton van 100% procihajtással.. latom ezen is seven van,.. sztm nezz meg par videot, es kezdj el valamit alkotni, es erezni fogod melyik eszkoz mennyit eszik, sajnos valami sokat, valami szinte semmit, vagy pl, egy-egy efekt kell, de nagyon leeszi az eroforrasokat, akkor a munka idotartamara ki lehet kapcsolni, vagy eloszor a nyers zenet megcsinalni,.. most tudom semmit nem segitettem,.. de ha a korabban leirtak nem segitettek, akkor neked kell kibogarasznod, lehet csak egy pipa valahol, vagy az asio4all bena,.. esetleg meg az audio beallitasoknal a cpu panelben a smart disabet meg az align tick lenghtset kapcsold ki, hatha, nekem az ozone-nal segitettSmile
Válasz idézéssel
2010-03-22, 22:34
Üzenet: #1355
Köszi szépen, már ezzel is sokat segítettél! Mondjuk valószínüleg az én kezdetleges bohóckodásom még jó ideig nem lesz annyira összetett, hogy ez gondot okozzon, csak a tutorialok miatt érzem gáznak a történetet. Attól hogy olvasgatom, mit hogyan kell csinálni, még nem jövök rá, viszont ha látom a kész munkát és ott boncolgatom elemekre szedve az nekem sokkal hasznosabbShy
Mára feladtam, majd holnap kipróbálom amit írtálWink
Válasz idézéssel
2010-03-23, 06:52
Üzenet: #1356
ebben igazad van,..a youtube-on viszont nagyon sok video van, en ugy tanultam csomo trukkot, hogy 10p video, megcsinaltam amit mutatott, majd ujabb 10mp..
persze amint megvan a logika, azonnal menni fog magatol, ha tenyleg erdekel, akkor hamar belerazodsz majdBig Grin
Válasz idézéssel
2010-03-23, 07:27
Üzenet: #1357
(2010-03-21 16:44)Sil3nt Írta:  
(2010-03-21 16:37)Tomiieka Írta:  figyelj ide , ha a többi rész nem olyan dinamikus a taps meg a bassdrum , akkor az open hihat sem fog úgy szólni mint kéne ...
Az open hihat ne legyen olyan éles , hát próbáld meg a flangust , ez el fogja tumpítani illetve lágyítani a cinedet , nem lessz olyan éles inkább simulósabb sssssss-hang jön le ...

na yg már egy picit jobban értem köszi, lehet, hogy hülye kérdést lesz ( sőt tuti ) de az open hihat alatt az alap hihat-et érted? Big Grin

open hihat : hosszab lecsengésű lábcin
close hihat : rövidebb lecsengésű lábcin
ride cin : hosszú lecs. cintányér (kisebb átmérő , magasabb hang)
crash cin .: hosszú lecs. cintányér (nagyobb átmérő , mélyebb hang)

Ezeket szokták általában jelölni a hangmintagyüjteményekben ...
Válasz idézéssel
2010-03-24, 20:36
Üzenet: #1358
Ismét szevasztok köszi a válaszokat sokat segyitettetek
de még lenne egy kérdésemBig Grin

kivezérlésmérőt hol találok az fl be van oylan plugin?
hogy a trak ak amiket csinálok kb egy hangerőn legyenek
Válasz idézéssel
2010-03-24, 22:41
Üzenet: #1359
(2010-03-24 20:36)nigaspeed Írta:  Ismét szevasztok köszi a válaszokat sokat segyitettetek
de még lenne egy kérdésemBig Grin

kivezérlésmérőt hol találok az fl be van oylan plugin?
hogy a trak ak amiket csinálok kb egy hangerőn legyenek

effekteknél
Fruity dB Meter
Válasz idézéssel
2010-03-25, 20:40
Üzenet: #1360
Igen...T-racks es Izotope Ozone-ban is van..na meg ha raks egy Fruity Limitert a masztera akor sztem nem lehet tul nagy gondod a egyforma hangalTongue
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás