Új válasz 
Segítek
2010-03-29, 13:14
Üzenet: #1371
RE: Segítek
sziasztok,

hasonló kérdésem lenne mint múltkor.

az automation clipet már sikerült használnom. most az lenne a kérdésem hogy pl. egy synthre effectet rakok és azt szeretném hogy az effect fokozatosan ússzon be rá, ezt hogy tudom megoldani? tehát effectezéshez szeretnék egy automation clipet használni tulajdonképpen. remélem érthető voltam

üdv
Válasz idézéssel
2010-03-29, 14:59 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-29 - 15:03. Szerkesztette: FLL.)
Üzenet: #1372
nem, azt vágom hogy van (hogy külön song ill. pattern van)

leképernyőfotóztam a szitut:

1.kép: [Kép: b62e8m.jpg]
2.kép: [Kép: 34fnpu9.png]
Válasz idézéssel
2010-03-29, 15:11
Üzenet: #1373
(2010-03-29 13:14)rukee Írta:  sziasztok,

az automation clipet már sikerült használnom. most az lenne a kérdésem hogy pl. egy synthre effectet rakok és azt szeretném hogy az effect fokozatosan ússzon be rá, ezt hogy tudom megoldani? tehát effectezéshez szeretnék egy automation clipet használni tulajdonképpen. remélem érthető voltam

üdv

arra gondolsz h az effektet auto clipre rakd és a beúszás a hangszintemelkedés?

ha igen, többféle választásod is van: vagy az effekt hangerejét teszed auto clipre, vagy a masterben az effekt "insert + szám"-ában hozzáadsz egy filtert, és a cutoff funkcióra jobb gombbal jattolsz majd create automation clip, majd váriálhatod. Smile

ha vmi nem úgy van ahogy te gondoltad, csak szólj Wink
Válasz idézéssel
2010-03-29, 20:07
Üzenet: #1374
Hát FLL , ennek több oka lehet :

- Velociti véletlenül 0-án van (ezt nem hinném)
- egyszólamu a szinti (valószínü) Polifónia 1 hangot enged át
- olyan szintit hasznátál véletlenül ami glide(hajlításra van állítva)
- nem tudom
ha ezek közül egyik sem akkor valószínü hogy bugos az fl-od Sad
Válasz idézéssel
2010-03-30, 11:09
Üzenet: #1375
(2010-03-29 15:11)harderstylez Írta:  
(2010-03-29 13:14)rukee Írta:  sziasztok,

üdv

arra gondolsz h az effektet auto clipre rakd és a beúszás a hangszintemelkedés?

ha igen, többféle választásod is van: vagy az effekt hangerejét teszed auto clipre, vagy a masterben az effekt "insert + szám"-ában hozzáadsz egy filtert, és a cutoff funkcióra jobb gombbal jattolsz majd create automation clip, majd váriálhatod. Smile

ha vmi nem úgy van ahogy te gondoltad, csak szólj Wink

köszi szépen, a sima automation clipes megoldás működik, bár ha jobban belegondolok elég evidens lett volna ez a megoldás. a lényeg hogy köszönöm a segítséget
Válasz idézéssel
2010-03-30, 12:59
Üzenet: #1376
Hy all! nekem az abajom hogy nem megy a pitch bend az fl ben magyarán rákötöm aszintimet usb midi kábelen de nem megy a pict hajlítókarom.hol kell beállítani???
Válasz idézéssel
2010-03-30, 13:03
Üzenet: #1377
nézd meg az options --> settingsben h felismeri-e a szintit. Smile

ha nem akk a hangok és audioeszközöknél nézd meg a vezérlőpultban.
Válasz idézéssel
2010-03-30, 13:03 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-30 - 13:05. Szerkesztette: pukiface.)
Üzenet: #1378
hat elvileg nem minden szinti tudja, amelyik szokta tudni, az default be van allitva, vagy pedig megmozgatod azt a tekerot a szintin amit akarsz kiosztani, fent a kis nyil, browse parameters, és a playlistben oda ugrik, majd jobbklikk, link to controller, es megmozgatod a keyboardon a gorgot,.. ha eltunik az ablak, akkor mar jo isBig Grin
persze csak akkor ha a hajlito kerek is tud midijelet kuldeniSmile ha ez nem midi key, akkor nem tudomSmile
Válasz idézéssel
2010-03-30, 15:49 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-30 - 16:32. Szerkesztette: FLman.)
Üzenet: #1379
nem midi key ez rendes Roland szinti Smile xal passz???
nah rákattintottam megmozgattam ahajlítókart majd elaludt az alámpa és azt írta hogy you didn't tweak any controllers most mi baja? hogy kell beállítani??
belinkelem a midi beállításokat nézzetek már rá pls köszi

http://kepfeltoltes.hu/100330/Fl_Midi_ww...es.hu_.jpg
mondjátok mi nem jól van beállítva benne köszike
nah beálítottam a link parameternel de nem csinál semmit el is tünt amint megmozdítottam akart de semmit nem csinál Sad
hát ilyen nincs most meg jó de playlistbe kellet rámenni nah mindq1 azért köszi srácok.

még egy kérdés az Fl 9 be azt a buborék feket vackot ami mindent kiír hogy lehet eltüntetni??? mert rohadtul idegesít Big Grin
Válasz idézéssel
2010-03-31, 16:40 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-31 - 16:41. Szerkesztette: pukiface.)
Üzenet: #1380
a buborekot en nemtudtam,.. ill olyat lehet hogy ne allandoan latszodjon,.. a rendes roland szinti akkor nem ertem mit akarsz beallitani? ha nem kommunikal midikent a szamitogeppel, akkor max audiokent tudod inputnak beallitani a keveroben
a kep alapjan sztm kellene keresned az eszkozhoz egy rendes drivert, es azok a portbeallitgatasok feleslegesek, ilyesmi nalam, szoval sztm drivert keress

ja ok, Big Grin kul
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás