Új válasz 
Segítek
2010-05-02, 19:46
Üzenet: #1431
RE: Segítek
Sziasztok ismét!
Lenne egy kérdésem szokásomhoz híven Big Grin
Szóval, a lényeg az, hogy Edisonnal felakarom venni a zenéhez a szöveget amit írtam de visszhangzik mint az állat, lehet vele valamit kezdeni? Fülest is használok épp ezért nem értem, hogy miért visszhangzik, na meg a másik, hogy tudok úgy felvenni FL-el, hogy csak a zenét halljam és ne halljam vissza a hangom közbe? Valahogy nem jövök rá, köszönöm előre is!
Vagy ha esetleg más megoldás van rá, hogy ne visszhangozzon és ne halljam vissza a hangom azt is szívesen fogadnám!
Válasz idézéssel
2010-05-17, 22:32
Üzenet: #1432
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg valaki használja még a beépített Vocodex effect vst-t, akkor lenne hozzá egy kérdésem.

Lehet vele egész faja daft punk hangzást művelni, ott a vst szintijét nyomogatva torzítja a hangot fel-alá gyönyörűségesen, igen ám, de mindig egy hangmagasságba játsza, tehát ha egy vokálra teszem rá ezt az effektet, a dallam elveszik és monoton egy hangmagasságba nyomja végig.... nah ez lenne a kérdésem, hogy meg lehet oldani, hogy esetleg ne élőbe kelljen nyomkodni a szintit hogy változzon, hanem piano-roll szerűen előre bepötyögni... sajnos sehol sem lelem ezt..

De az is elképzelhető, hogy egy szót sem értettetek abból amit mondtam Big Grin

2. Amikor recordra megyek, felvennék automationt, de miután felvettem, sehol nem lelem Big Grin merre van? Wavba nem tudok felvenni ott sajnos élőben, mert kiír vmi tökömtudja milyen asio drivert ami meg nem megy. Smile
Válasz idézéssel
2010-05-17, 22:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-05-17 - 22:53. Szerkesztette: mefi01.)
Üzenet: #1433
Ha record al veszel fel autómatizálást, akkor Edit Events be menti le, abban a patternbe ami a felvételkor megvolt nyitva.=)
Válasz idézéssel
2010-05-18, 15:01
Üzenet: #1434
Nem muszáj felvenni a cuccost. Ha már egy potit akarsz csavargatni, de nem akarsz a felvétellel vesződni, próbáld meg így:

1. Kezdd el a potit csavarni vagy mozgatni az akármit, majd hagyd abba.
2. Az ablak bal felső lévő háromszögre kattintasz, majd kikeresed a listából a Browse Parameters parancsot.
3. A bal oldali legördülő listában azonnal megjelenik (jó esetben) az a funkció, amit te az előbb piszkálgattál (1. pont)
4. Jobb gomb erre, Create automation clip, és a playlistben már meg is jelent a "görbe". Ezt már úgy használhatod, mint a normális automation clipet.

Ezt egyszerűbb véghezvinni, mint csavargatni és felvenni, mert az nem sikerül olyan pontosra (de ha profi vagy, semmi akadálya...) Smile

Ha nem ez volt a 2. kérdésedre a válasz vagy nem ezt kerested, csak szólj. Smile
Válasz idézéssel
2010-05-19, 12:08
Üzenet: #1435
(2010-05-18 15:01)harderstylez Írta:  Nem muszáj felvenni a cuccost. Ha már egy potit akarsz csavargatni, de nem akarsz a felvétellel vesződni, próbáld meg így:

1. Kezdd el a potit csavarni vagy mozgatni az akármit, majd hagyd abba.
2. Az ablak bal felső lévő háromszögre kattintasz, majd kikeresed a listából a Browse Parameters parancsot.
3. A bal oldali legördülő listában azonnal megjelenik (jó esetben) az a funkció, amit te az előbb piszkálgattál (1. pont)
4. Jobb gomb erre, Create automation clip, és a playlistben már meg is jelent a "görbe". Ezt már úgy használhatod, mint a normális automation clipet.

Ezt egyszerűbb véghezvinni, mint csavargatni és felvenni, mert az nem sikerül olyan pontosra (de ha profi vagy, semmi akadálya...) Smile

Ha nem ez volt a 2. kérdésedre a válasz vagy nem ezt kerested, csak szólj. Smile

Ez lesz az köszönöm szépen Smile
Válasz idézéssel
2010-05-23, 11:40
Üzenet: #1436
Sziasztok!
Az én problémámat kicsit érdekesen fogom elő adni mert még nem vagyok jóba programmalBig Grin
Lényeg a problémám forrása az hogy Pl.: össze raktam egy ütemet ..hozzá egy "dallamot".
Ezután behúztam az egészre egy effekt-et és ugyebár az ütemre és a "dallam"-ra is hatással voltBig Grin
Lényeg hogy azt szeretném megoldani hoy külön kezelni a hangokat úgyértem hogy pl. csak az ütemre legyen hatással az effekt.
Szóval arra lennék kiváncsi hogy meglehet e oldani azt hogy a hangokat külön kezelgetni mint Pl.: a Layer eket a Photoshop ba.

Előre is kösszönöm a segítséget! És boccs ha nem egggyértelmű a kérdésem megfogalmazása!!
Válasz idézéssel
2010-05-23, 11:45
Üzenet: #1437
Érdekes ez a photoshop-os hasonlítás. Wink

Valószínűleg a master csatornára tetted az effektet, ezért alkalmazza az egész projektre egyszerre.
Külön sávra tedd az ütemet, külön sávra a dallamot, és csak a kívánt csatornát effektezd.
Meghívod a mixert, külön beteszed sávonként a hangszereket és külön-külön effektezheted.
Remélem, segített...
Válasz idézéssel
2010-05-23, 11:50
Üzenet: #1438
Szia

Ha jól értem akkor te minden hangot külön effekt csatornára szeretnél tenni.

A patternt beállítod úgy hogy lásd az össze hangot, a pattern szerkesztőbe kiválasztod alul a legördülő listából az All-t. Minden hangodat kijelölöd, ezt úgy teheted, meg hogy a hangok meletti kis zöld valamire katt. dublán, mindegyik zöld lesz. Ezután átmény a mixerre, az 1-es csatornán jobb klikk majd Link selected channels/starting from this track.
De ha egy hangra kattolsz és megjelenik a channel settings ablak akkor ott jobb fent láthatsz egy FX jelölésű ablakocskát amibe megtudod adni az fx csatorna számát amire rászeretnéd kapcsolni.
Válasz idézéssel
2010-05-23, 11:54
Üzenet: #1439
...na, csak össszejön... Wink
Válasz idézéssel
2010-05-23, 11:58
Üzenet: #1440
köszkössz!!Big GrinBig Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás