Új válasz 
Segítek
2010-05-29, 16:08
Üzenet: #1441
RE: Segítek
Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy felakarom venni a szöveget Edisonnal és ugye írja, hogy válasszak audió kimenetet elösször, csak, hogy semmit sem tudok kiválasztani ugyanis mindennél Not connected van, eddig ment, tud valaki valami megoldást, hogy mit lehet csinálni? Egy mezei mikrofonom van semmi érdekes de most valamiért nem jó...

Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
2010-05-29, 16:12
Üzenet: #1442
Tedd az audio beállításokat az elsődleges hangkártyádra addig és kapcsold ki az ASIO-t. Lehet az kavar be. De egyszerűbb úgy, ha a playlistbe veszed fel, REC-gombbal, majd wav-ba elmented és úgy dolgozol vele Edison-ban.
Válasz idézéssel
2010-05-29, 16:42
Üzenet: #1443
Köszönöm, eddig jó, de azt, hogy tudom megoldani, hogy ne halljam vissza a hangom felvétel közben és, hogy ne az egész zenétvel együtt vegye fel a szöveget csak magát amit énekelek rá?!
Válasz idézéssel
2010-05-30, 10:11
Üzenet: #1444
El kell némítani a mikrofonod. Akár az eszközök beállításaiban (Windowson belül, nem FL-ben). A felvételkor, mikor megnyomod a rec gombot, megadhatod, hogy mit vegyen fel és megadhatod azt is, hogy melyik sávra. Gondolom a zenét azért veszi fel, mert szól amíg énekelsz (én erre gondolok). Tegyél fel fejhallgatót és ott szóljon csak a zene. De pontosan nem értem, hogy miket vesz még fel, mikre gondolsz, hogy zenével együtt.
Válasz idézéssel
2010-05-30, 12:22
Üzenet: #1445
Na valahogy úgy van, hogy füles a fejemen és szól a zene, a rec gombnál az audio van kijelölve és ugye elkezdem lejátszani a zenét, amikor arra a részre érek ahol énekelnem kell elkezdem de visszahallom a hangom úgy mintha egy kész zenét hallgatnék. De még ezt is elnézném, de a hangom a mit hallok az lassabb mint amit énekelek ezért elég zavaró a dolog és belekeveredek elég durván, a mikrofon Win-en belül le van némítva, FL-be ki van választva a hangkártyám a felvételhez és az alap szerkesztéshez az ASIO mert ugye anélkül sehogy sem engedi, hogy felvegyek bármit is. Valahogy így álla helyzet, ezért nem értem, hogy mi a franc van vele, ugyanúgy hallom a hangom mint eddig, de mondjuk ez mindig is így volt, Edisonnál is pedig fülessel dolgozom és távol is vagyok a hangfaltól.
Válasz idézéssel
2010-05-31, 14:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-05-31 - 14:11. Szerkesztette: KenytheOne.)
Üzenet: #1446
Sil3nt, én pl. Fl-ben nem is tudok felvenni, mert az asio mindig problémázik valamit, de az én megoldásom talán jó neked is. Az flben megy a zene, ahogy neked, csak közben Wavepad is nyitva van és abba indítom a recordingot, semmi problémázás nincs vele, mint flben, simán veszi, ezután elmentem a wavot be az fl könyvtárába és onnantól sima ügy. Ráadásul így csak azt veszed fel, amit énekelsz, ahogy akartad.

2. Használ valaki autotune-t? Mert leszedtem az 5öst , de pl. én nem igazán vágom a kezelését, videókban meg mindenhol olyan faja dolgokat hallok belőle, de ezzel meg egyszerűen semmi változást nem tudok a hangomra generálni. Viszont lehetséges, hogy csak real time pitch shifting van benne? Kész wavokat nem képes effektelni? Mert a real time shifting nekem esélytelen, az előbb leírt asios bazera miatt.
Válasz idézéssel
2010-05-31, 18:23
Üzenet: #1447
Huhh ez marha jó bejött, köszönöm és a többi segítséget is. ^^

Sajnos a kérdésedre Én nem tudom a választ mert a felét sem értem Sad

Köszönöm mégegyszer ez a Wavepad dolog bevált Smile

Még annyi kérdésem lenne, hogy monoba vagy stereoba érdemes felvenni a szöveget?
Válasz idézéssel
2010-05-31, 18:33
Üzenet: #1448
Szerintem érdemesebb sztereóban felvenni, mivel a mono hangzás azt jelenti, hogy szinte egyhangfalas az egész hang, így nehezen veheted ki a zajokat is, míg a sztereónak nagyobb a térhatása, tehát könnyebb a zajszűrés is. Nem tudom, hogy megfelelő-e a válasz, ha nem, akkor cáfoljatok meg. Smile
Válasz idézéssel
2010-05-31, 19:29
Üzenet: #1449
Tökéletesen megfelel a válasz, köszönöm Smile
Válasz idézéssel
2010-06-01, 07:42
Üzenet: #1450
Így van, stereoba vedd fel a dolgokat, és amikor elmented, mindig jó minőségbe mentsd, előfordul, hogy alapból a legrosszabb minőséget ajánlja és nem egyszer előfordult már velem, hogy mikor legközelebb megnyitottam, mint valami távoli galaxisból elkapott rádiójel, annyira jó minősége volt xD
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás