Új válasz 
Segítek
2010-06-01, 08:50
Üzenet: #1451
RE: Segítek
(2010-05-31 14:08)KenytheOne Írta:  2. Használ valaki autotune-t? Mert leszedtem az 5öst , de pl. én nem igazán vágom a kezelését, videókban meg mindenhol olyan faja dolgokat hallok belőle, de ezzel meg egyszerűen semmi változást nem tudok a hangomra generálni. Viszont lehetséges, hogy csak real time pitch shifting van benne? Kész wavokat nem képes effektelni? Mert a real time shifting nekem esélytelen, az előbb leírt asios bazera miatt.

Egy kis segítség Audition-höz.
(amúgy itt van a fórumon)
Válasz idézéssel
2010-06-02, 08:19
Üzenet: #1452
Remélem jó helyre írom, amit írni szeretnék. Szóval az lenne a problémám, hogy mixerbe beteszek egy darab db métert, a mester csatornába, akkor a basszus még csak kifér rajta két soundgoodizer-rel, de ha aláteszek egy, vagy több vsti-t akkor nem marad a 0 decibelbe hanem rosszabb esetbe kiugrik a "valamennyi tartományba", "ha nincs a két goodizer akkor is" de ha a kiválasztott csatornába teszem a db métereket, bass, vsti ott meg teljesen normális értékeket mutat. Ezt csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy okoz-e valamilyen halláskárosodást a túl erős hang.
Másik.
Hogyha én felveszek zenét, és a mesteren lévő db méter nem normális értékeket mutat, de felvétel után visszahallgatva nem torzít, hanem normálisan hallgatható az normális? Mert már én nem vagyok normális.....Big Grin
Válasz idézéssel
2010-06-02, 20:03
Üzenet: #1453
Jó helyre írtad és ez tényleg gyakori probléma. Sokak szerint nem szabad, hogy piros tartományba érjen a hangerősség, mert ha nem is hallod otthoni rendszereden, egy komolyabb stúdiómonitor hangfalon recsegne. Tehát van benne valami. A nagy hangerő halláskárosodást okoz, 140dB már igen vészes tartomány... Smile De itt nem ez a lényeg. Ne hallgasd túlságosan hangosan a zenét, miközben szerkeszted, de azért mégis legyen olyan hangerőn, hogy a kick-bass valamelyikénél kimozduljon a membrán. A legutolsó fázisban érdemes jó hangosan is meghallgatni, de ezeket csak nagy-vonalakban mondom el, mert ez egy igen tág téma, ez a maszterelés.
És ha felvétel után nem torzít és teljesen tiszta, elegendő a hangerő, az már egy jó dolog. Mutasd meg másoknak is, hogy tudjanak véleményt mondani. Mert nincs két egyforma zenész, kiknek ugyanolyan mindenük (hangszóró, szobaméret, füle és müle ...), tehát teljesen másként szólna mindenkinél.
Válasz idézéssel
2010-06-02, 22:43
Üzenet: #1454
Szóval az mondod hogy maradjak a "zöld" tartományba, vagyis ne menjen föl a 0 becibel fölé, mert lehet hogy aki halgatja annál torzít, a studíókról nem is beszélve. És hogyha elküldöm a studiónak akkor legalább nem néznek parasztnak..Dodgy
Azthiszem sikerült most korrigálnom a művemet, hogy ne ugorjon ki. Köszönöm.
Válasz idézéssel
2010-06-03, 07:17
Üzenet: #1455
Hello mindenkinek!

Segitséget kérek tőletek profi zenésztársaim. Szeretnék sok zenét késziteni. Én Fruity Loops-ban vagyok otthon, és a sok plugin segitségével alkotok. Szeretnék találni magam mellé egy olyan embert, aki segit inspirálni, és befejezni egy csomó félbehagyott zenémet.
Zenei stílusaim: Prog-trance, prog-house, psy-trance, prog-psy, de igazából vevő vagyok minden zenei stílusra. Itt az egyik elkezdett munkám, amivel a Londoni indiai haveromnak szeretnék majd kedveskedni, mivel a vocal-t tőle kaptamSmile Angel
http://rapidshare.com/files/394705211/newone.mp3.html
Válasz idézéssel
2010-06-05, 04:58
Üzenet: #1456
(2010-06-03 07:17)Lawfield Írta:  Hello mindenkinek!

Segitséget kérek tőletek profi zenésztársaim. Szeretnék sok zenét késziteni. Én Fruity Loops-ban vagyok otthon, és a sok plugin segitségével alkotok. Szeretnék találni magam mellé egy olyan embert, aki segit inspirálni, és befejezni egy csomó félbehagyott zenémet.
Zenei stílusaim: Prog-trance, prog-house, psy-trance, prog-psy, de igazából vevő vagyok minden zenei stílusra. Itt az egyik elkezdett munkám, amivel a Londoni indiai haveromnak szeretnék majd kedveskedni, mivel a vocal-t tőle kaptamSmile Angel
http://rapidshare.com/files/394705211/newone.mp3.html

Én nem vagyok profi zenész, de ha gondolod ugorj föl a myspace-re, és keress rám.
Srelyip.
Remélem tudtalak inspirálni........
Egyébként én nekem is sok félbehagyott munkám van, nekem is jó jönne az az inspiráció.Shy
Válasz idézéssel
2010-06-08, 03:58
Üzenet: #1457
Segítség kellene... Nem tudja valamelyikőtök, hogy hogyan lehet azt a playlist-et használni?
Ha létezik magyar nyelvű leírás az nagyban segítene.
Válasz idézéssel
2010-06-08, 08:12
Üzenet: #1458
(2010-06-08 03:58)Srelyip Írta:  Segítség kellene... Nem tudja valamelyikőtök, hogy hogyan lehet azt a playlist-et használni?
Ha létezik magyar nyelvű leírás az nagyban segítene.

Pontosan mire lenne szükséged?
Válasz idézéssel
2010-06-08, 10:37
Üzenet: #1459
Hát az egészre, nem tudom kezelni. Újratelepítésnél néztem azt a playlist-et amit legelőször bead a zenével, de fogalmam sincs hogy hogy csinálták a playlist részét. Próbálgattam én, de sehogysem adta... A playlist szó mellet nekem csak a pattern 1 szerepel. Múltkor próbálgattam és max 9-et enged. De nem is úgy engedi mint azt a muzsika által nézett playlist-et, hogy olyan sok nevezetű öööööö akármik vannak benne, szóval a hihat, bass, meg egyebek, nekem csak 9 és pattern.Huh Meg mi az automation clip? Alul mit lehet kezdeni a pattern-el a trackok alatt? Miért uderruns-ol a fruity ha, (nem minden esetbe) én beteszek egy ingyenes vsti-t? Mi az a chan, note, patt? Szóval az egész jó jönne.... Fl 9-et használom.
Válasz idézéssel
2010-06-08, 11:07
Üzenet: #1460
A GY-I-K-ban megtalálod a magyar nyelvű leírást az FL Studio használatával kapcsolatban:

http://forum.flstudio.hu/Thread-GY-I-K

Igaz egy korábbi verzióhoz készült, de az alapok ugyanazok. Wink
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás