Új válasz 
Segítek
2010-06-27, 11:11
Üzenet: #1511
RE: Segítek
(2010-06-25 21:01)FLL Írta:  Köszi a visszajelzéseket!
Igen, konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy potméter elcsavarását, hogy tudom rögzíteni, úgy hogy nem a kezdő és végállapot a lényeg, hanem az, hogy hogy jutott el a kezdőből a végállapotba Smile

De hogy konkretizáljam a helyzetet, hogy tulajdonképpen mire is gondolok:
2:59-től 3:01-ig
(itt az adott dallamot torzítja el gondolom vsti potméterének az elcsavarásával, bár javítsatok ki, ha tévedek)
-illetve pl. ilyen jellegű - mint ami 2:59-től 3:01-ig van - torzítást/effektet mivel és hogy lehet kieszközölni?

remélem így már felismeritek a szitut, mert ez egy nagyon alap dolog a zeneszerkesztésben, csak még nem jöttem rá, hogy hogy kell Smile

Lehet hogy egy kicsit megkésve jött az üzenetem, de te nem erre gondoltál?

Válasz idézéssel
2010-06-28, 08:31
Üzenet: #1512
Sziasztok!
Először is üdvözlök mindenkit, még új vagyok a fórumon, vagyis eddig csak az olvasója voltam .
Szeretnék segítséget kérni FL Studio használatával kapcsolatban. (ahogy olvasgattam van egy-két "producer", aki ért a dolgokhoz)

Compressor használatáról szeretnék egy kis tudást elsajátítani, illetve a mastereléssel kapcsolatban lenne még 1-2dolog.
(stereo hangzás,dinamika)

A masterelés topikba már betekintettem, de ami fontosabb lett volna és volt hozzá letölthető anyag, azok mind törölve lettek sajnosSad

Előre is köszönök szépen mindent.

Egy új muzsika, amit a napokban tettem össze:
Válasz idézéssel
2010-06-28, 09:02
Üzenet: #1513
Hello!

Ha valami kérdésed lenne a kompresszorral vagy akár a masterrel kapcsolatban, itt felteheted:
http://forum.flstudio.hu/Forum-Tanulj-Slim-Coltt%C3%B3l

Ha pedig zenéidet szeretnéd bemutatni, érdemes lenne egy topikot nyitni számukra itt:
http://forum.flstudio.hu/Forum-Zene-%C3%A1ttekint%C5%91

További jó fórumozást! Wink
Válasz idézéssel
2010-06-28, 09:39
Üzenet: #1514
Ha tudsz várni estig akkor teszek fel majd neked pár doksit erről a témáról. Csak előtte haza kell majd érnem. Big Grin
Válasz idézéssel
2010-06-28, 10:29
Üzenet: #1515
rendben, megköszönömAngel
Válasz idézéssel
2010-06-28, 10:37
Üzenet: #1516
Igen, az nekem is jól jönne... Smile
Válasz idézéssel
2010-06-28, 11:29
Üzenet: #1517
Helló mindenkinek!

Kérdezni szeretnék, de sajna nem volt időm végigolvasni az összes hozzászólást, így nem tudom volt e már az én gondomról szó esetleg. Ha igen akkor bocs.
Nemrég foglalkozom fl studioval , de Hiphop beateket akarok csinálni és a sampling nálam egy alapvető dolog. Szóval van egy 10-20 mp-es mintám amit használni akarok, de úgy hogy kicsi szeletekre vágom. Ha a mintát egyben akarom használni akkor megy a timestretch meg ütemre igazítás, de ha kisebb szeletekre vágom akkor a timestrechelt, pitchelt minta elveszti a tempobeállításokat és a kis szeletek sebessége pitche visszaáll eredetire. Nemtudom mit hagyok ki vagy mit csinálok rosszul. Lécci segítsetek ha tudtok! Van ennek jól bevállt folyamata vagy valami kis manőver kell csak?
Elmondom, amit eddig csináltam: FL studio -> Edisonba behívok egy samplet -> kivágok egy nagy szeletet ami kellhet nekem -> belövöm a tempot ill. ütemre igazítom (bár lehet hogy nem így kéne) -> és innen nemtom mit tegyek. visszarakom edisonba vagy slisexbe de akkor a tempo már nem az amit belőttem neki.

Rem élem nem értetlen amit leírtam. Youtube-on néztem videókat de egyik se magyarázza rendesen el, hogy miután szétszeletelte a samplet, azután mit csinál, hogy állítja be megfelelően a sebességét a kis szeleteknek, ill. hogy a kis szeleteket hogyan rakja az FPC-re. Az elvet értem de valami hiányzik!

Köszi a helpeket!
Válasz idézéssel
2010-06-28, 11:35 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-06-28 - 11:44. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #1518
egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok. mint olvastam a fórumon téma volt a dutch house. már 2 napja keresek olyan vsti-ket mint afrojack, stb.. használ, de sehol semmi...:O külön progival írják maguknak a hangszereket vagy mi?:O
előre is köszi a válaszokat.Wink
Válasz idézéssel
2010-06-28, 11:49
Üzenet: #1519
(2010-06-28 11:29)smokafly Írta:  Helló mindenkinek!

Kérdezni szeretnék, de sajna nem volt időm végigolvasni az összes hozzászólást, így nem tudom volt e már az én gondomról szó esetleg. Ha igen akkor bocs.
Nemrég foglalkozom fl studioval , de Hiphop beateket akarok csinálni és a sampling nálam egy alapvető dolog. Szóval van egy 10-20 mp-es mintám amit használni akarok, de úgy hogy kicsi szeletekre vágom. Ha a mintát egyben akarom használni akkor megy a timestretch meg ütemre igazítás, de ha kisebb szeletekre vágom akkor a timestrechelt, pitchelt minta elveszti a tempobeállításokat és a kis szeletek sebessége pitche visszaáll eredetire. Nemtudom mit hagyok ki vagy mit csinálok rosszul. Lécci segítsetek ha tudtok! Van ennek jól bevállt folyamata vagy valami kis manőver kell csak?
Elmondom, amit eddig csináltam: FL studio -> Edisonba behívok egy samplet -> kivágok egy nagy szeletet ami kellhet nekem -> belövöm a tempot ill. ütemre igazítom (bár lehet hogy nem így kéne) -> és innen nemtom mit tegyek. visszarakom edisonba vagy slisexbe de akkor a tempo már nem az amit belőttem neki.

Rem élem nem értetlen amit leírtam. Youtube-on néztem videókat de egyik se magyarázza rendesen el, hogy miután szétszeletelte a samplet, azután mit csinál, hogy állítja be megfelelően a sebességét a kis szeleteknek, ill. hogy a kis szeleteket hogyan rakja az FPC-re. Az elvet értem de valami hiányzik!

Köszi a helpeket!

Én nem vagyok fl guru de van egy ötletem hátha segít. Szóval Edisonba behívod a sample-t, ott felszeleteled, ahogy akarod. Utána ha lett pl 5 vágott mintád, akkor a step sequencerben csinálsz 5 sample csatornát (Channels/Add One/Sampler).
Utána visszamész edisonba és kijelölsz egy szeletet, majd megnyomod az edison eszköztárán az uccsó gombot és nyomva is tartod, majd szépen behúzod az egyik sampler-be a step sequencerben, azokba amiket az előbb létrehoztál.
Ezt megcsinálod a sample többi részével is, egyenként.
Ezután megvan az 5 szeleted (maradok a példánál) és a step sequencerben rákattintasz az egyik mintára.Kijön egy kis ablak, megkeresed a time stretching részt. Ott van 3 poti. A "time" nevűre jobb egérrel katt és beállítod a neked megfelelőt
Ezt megcsinálod a többi mintáddal is és így mindegyik timestretch-elve lesz és nyomhatod a beatet.
Kb ennyi, remélem mész valamire a leírtakkalSmile
Válasz idézéssel
2010-06-28, 13:09
Üzenet: #1520
(2010-06-28 11:49)Tommye Írta:  
(2010-06-28 11:29)smokafly Írta:  Helló mindenkinek!

Köszi a helpeket!

Én nem vagyok fl guru de van egy ötletem hátha segít. Szóval Edisonba behívod a sample-t, ott felszeleteled, ahogy akarod. Utána ha lett pl 5 vágott mintád, akkor a step sequencerben csinálsz 5 sample csatornát (Channels/Add One/Sampler).
Utána visszamész edisonba és kijelölsz egy szeletet, majd megnyomod az edison eszköztárán az uccsó gombot és nyomva is tartod, majd szépen behúzod az egyik sampler-be a step sequencerben, azokba amiket az előbb létrehoztál.
Ezt megcsinálod a sample többi részével is, egyenként.
Ezután megvan az 5 szeleted (maradok a példánál) és a step sequencerben rákattintasz az egyik mintára.Kijön egy kis ablak, megkeresed a time stretching részt. Ott van 3 poti. A "time" nevűre jobb egérrel katt és beállítod a neked megfelelőt
Ezt megcsinálod a többi mintáddal is és így mindegyik timestretch-elve lesz és nyomhatod a beatet.
Kb ennyi, remélem mész valamire a leírtakkalSmile

oké köszi köszi ez működik de 50 szeletnél nem túl célravezető. azért köszönöm a választ
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás