Új válasz 
Segítek
2010-07-05, 17:22 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-06 - 11:14. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1551
RE: Segítek
Tehát mindennel együtt ki szeretnéd menteni?

Akkor tanácsolom, hogy a következő módon tedd:

A dob jelenlegi állapotát úgy mentsd le - ha sample - hogy rámész a Pattern feliratra (a Song felett), majd a piano rollban csak egy dob leütését csinálod meg. Majd File ---> Export ---> Wave file, és mentsd le az FL Studio/Data/Patches/Packs mappába, így később bal oldalról könnyen be tudod húzni a step sequencerbe.

Ha VSTből van a dob, akkor ugyanúgy a piano rollos részt megcsinálod, majd bemész a pluginba, a bal felső sarokban lesz egy lefelé mutató háromszög, arra rákattintasz, majd Save Preset As, és jó esetben a pluginnak már csinál egy külön mappát, amiben "leszel" majd, és oda mentsd ki. Ezt majd a bal oldali menüben a Plugin presets --> Generators --> Fruity Wrapper + a VST neve --> az adott néven mentett preset címen fogod megtalálni. Természetesen ezt is be kell húzni a step sequencerbe.

Ha a dobon effekt VST is van, akkor azokat nyitsd meg, és mentsd el az állapotukat a már fent említett módon:
Save Preset As, a VST-nek már lesz egy mappa, és abba mentsd el azokat (a mappákat nem kell manuálisan létrehozni, az FL megcsinálja helyetted).

Megnyitni ennél jóval egyszerűbb: a dob presetet behúzod a step sequencerbe (ahol a kick, hihat, clap meg ilyesmik vannak). Ráteszed a mixerben az egyik insertre, majd megnyitod azokat az effekt VST-ket, amiket a dobhoz használtál, a következő módon:
Az effekt VST bal felső sarkában levő háromszógre rákattintasz, majd Presets és kiválasztod azt a presetet, amit abban a pluginban elmentettél. Mindegyikkel ezt megteszed, és készen is vagy.

Lehet, hogy a leírás kicsit hosszúnak tűnik, de csinálni azért egyszerűbb.
Válasz idézéssel
2010-07-06, 09:50 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-06 - 09:56. Szerkesztette: FLL.)
Üzenet: #1552
@harderstylez: kösz a segítséget, ezzel az egy dobleütéses wavkimentéses többihangszerkitörlős metódussal mindent kimentve készült el az új dob Smile
------------------------------------------------------
(2010-06-27 11:11)Srelyip Írta:  Lehet hogy egy kicsit megkésve jött az üzenetem, de te nem erre gondoltál?

Köszi ez sokat segített, bár egyvalamit még nem tudok:
Hogy tudom azt megcsinálni, hogy pont azt rakja be automation clipnek amit realtime csavargatok és majd az általad ismertetett módon kijavítgassam a realtime csavargatásból adó pontatlanságokat?
Próbáltam a REC --> aztán automation & score opciót, de akkor 1.) gyorsan a rec gomb megnyomása után már ki kell csavarni a kívántat, 2.) fixen ott a grafikon a potméter csavargatásáról de nem tudom hogy lehet benne módosítani, plusz vagdosni belőle stb Undecided

---------------------------------------------------

Más kérdés:
[Kép: image-D90C_4C32FD26.jpg] (nagyobb kép)
Az automation clipet szeretném úgy lemásolni, hogy ha ezen a másolaton változtatok, akkor az eredeti példány ne változzon, azaz különálló automation clippé szeretném tenni (anélkül, hogy újra ugyanolyanra behuzogatnám a dolgokat), azért hogy aztán kisebb módosításokat eszközöljek rajta.
Próbáltam azt, hogy klónozom (akkor az eredeti névre ugye rákerül egy #2 jelzés) és berakom a playlistbe, de akkor azon a helyen pedig nem szól!
Vmi ötlet, hogy hogy lehet klónozott automation clippet az eredetitől különállóvá tenni? (ld. ahol a mod? felirat van a képen, azt szeretném módosítani)
Válasz idézéssel
2010-07-06, 11:20 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-06 - 11:21. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1553
Nem kell az automation clipet másolni, hanem csak meg kell hosszabbítani az a területet, ahol a görbét látod. Ezt úgy teheted meg, hogy a mod auto clipjének a címének a sorára mész ott, majd látszani fog egy kettős nyíl, ezt húzd tovább, ameddig szeretnéd. Majd menj a módosított terület végére, és kattins oda jobb gombbal, így pluszban jelenik meg egy görbe, ami egybe lesz az eredetivel, de ha az ugyanabban a patternben van, akkor az realtimeban fog hatni rá.

Szerk.: Az automation clipes megoldást már többször is leírtam a korábbiakban nem is olyan régen, keress rá! Smile
Válasz idézéssel
2010-07-06, 16:14
Üzenet: #1554
kettős nyilat én nem látok, csak ilyen négy irányba mutató szimbólumot... ecsettel vagyok
Válasz idézéssel
2010-07-06, 16:16
Üzenet: #1555
Az automation clip címének a végére menj, akkor fog megjelenni. Ecsettel is ugyanúgy működik.
Válasz idézéssel
2010-07-06, 17:59
Üzenet: #1556
Helló!

Valaki nemtudja h hogy kell megcsinálni azt hogy a zene a "háttérben" szóljon.
És azt h egy adott pattern hangosodva kezdődjön.

A válaszokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
2010-07-06, 18:06
Üzenet: #1557
(2010-07-06 17:59)cry Írta:  Helló!

Valaki nemtudja h hogy kell megcsinálni azt hogy a zene a "háttérben" szóljon.
És azt h egy adott pattern hangosodva kezdődjön.

A válaszokat előre is köszönöm!

http://forum.flstudio.hu/Thread-GY-I-K
Válasz idézéssel
2010-07-07, 08:26
Üzenet: #1558
Roland szintimet hozzátudom kötni Fl studio 9-hez?Ha igen, hogyan?
Válasz idézéssel
2010-07-07, 08:46
Üzenet: #1559
Igen. Midikábellel vagy jelkábellel csatlakoztatod a hangkártyához...
Annyiszor volt már erről szó, olvassatok egy kicsit!
Válasz idézéssel
2010-07-07, 09:55
Üzenet: #1560
(2010-07-07 08:26)KicsiPhara Írta:  Roland szintimet hozzátudom kötni Fl studio 9-hez?Ha igen, hogyan?

A hangkártyád midi kimenetét kell ráködnöd a szintid midi bemenetére. Valamint a szintid analóg kimenetet kell a hangkártyád analóg bemeneteire kötni. Ha USB-s szintid van, akkor a midi i/o ott is megoldott, de én jobban ajánlom a midi kábelt. Ha automatizálni szeretnéd a szintit, akkor csak a megfelelő CC-ket kell automatizálni az FL-ben.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás