Új válasz 
Segítek
2010-07-12, 13:12
Üzenet: #1581
RE: Segítek
....feltört programoknál néha előfordul az ilyesmi, ha eredti, akkor nem tudom. Gondolom, eredeti. Smile
Válasz idézéssel
2010-07-12, 14:03
Üzenet: #1582
Sziasztok!
Jó, hogy rátaláltam erre az oldalra, itt talán választ kaphatok a kérdésemre Smile) Lehet, hogy volt már ezen a fórumon, az is lehet, hogy ezt nem lehet megcsinálni, mert én akárhogy próbáltam, nem ment.

Szóval azt hogy lehetne megoldani, hogy egy betöltött acapella tempója a project tempójához nyúljon, és úgy is maradjon tempó változatásánál, automatizálásánál? Az Edisonnak hiába adom meg, hogy az acapella mondjuk 90 bpm, és aztán hiába húzom így vissza a playlistbe, nem történik semmi. (Illetve ha változtatok a project BPM-en, akkor ezzel együtt rövidül az acapella is, ez az, amit nem szeretnék..)
Válasz idézéssel
2010-07-12, 14:09
Üzenet: #1583
Szerintem a megoldás:

Behúzod a playlistbe a vokált/acapellát és a kis waveform (amiben ugye az effekt látszik) bal felső sarkában van egy kis jel. Arra rákattintasz és Fit to tempo. Itt kiválasztod, hogy melyik tempohoz illeszkedjen az acapella. Mivel ilyet én nem használok, nem vagyok biztos a megoldás teljes helyességében. Smile
Válasz idézéssel
2010-07-12, 19:00
Üzenet: #1584
Ezt nézd meg.
Válasz idézéssel
2010-07-12, 20:52
Üzenet: #1585
(2010-07-12 19:00)taky Írta:  Ezt nézd meg.

Ezt néztem már, de itt is az van, hogy ugyanannyi az acapella sebessége, mint a projecté, és így jön össze. Ha nem lehet megcsinálni, akkor se baj, lehet külső progival is stretch-elni BPM-re.
Válasz idézéssel
2010-07-13, 07:59
Üzenet: #1586
(2010-07-12 13:12)zebaoth Írta:  ....feltört programoknál néha előfordul az ilyesmi, ha eredti, akkor nem tudom. Gondolom, eredeti. Smile

Demo verzió, szal nem tört..
Válasz idézéssel
2010-07-13, 17:45 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-13 - 17:46. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #1587
Tudnám a választ ha fl lenne előttem . De annyi rémlik hogy chanel settingsbe tudod váltani a hang nyúlását , van ott valami pro , xy egy kis legördülőben .

Az acapellád mérete akkor nem fog változni , ha nem a tempohoz van igazítva ( fit to tempo) . Ezt pedig fent találod , vagy az acapella menüjében már nem rémlik ( kis lefelé mutató háromszög az acapella fejlécén ) .
Egyszerűbb lenne a dolog ha patternenként is lehetne tempot állítani , bár nem tudom az új lehetőségek mennyire nyitottak ilyen szempontból .
Válasz idézéssel
2010-07-14, 13:55
Üzenet: #1588
IEmL: ez tűnik a megoldásnak, köszi szépen!! Eddig azt gondoltam, a fit to tempo csak automatika, ami persze általában nem jön be acapelláknál, de akkor ha megadom az Edisonban, hogy hány bpm, a fit to tempo ez alapján fog nyújtani.
Válasz idézéssel
2010-07-14, 20:05
Üzenet: #1589
Szevasztok! Smile Ismét lenne egy kérdésem, vagyis 2 lett volna, de pont most tették fel előttem, ezt a Bpm nyújtásos cuccot, persze már addigra felénekeltem folyamatos sebességváltoztatással, szóval mindegy... xD Meg amúgy se lelem a cuccot, de már nem kell.

2. kérdés

A Bpmnek ha csinálok Automation Clipet akkor ott amikor változik a sebesség, csak azzal a kis bizé bogyóval tudom növelni/csökkenteni a sebességet? Ez azért gáz, mert 160 bpmról gyorsítok 204re, és sehogyse tudok odakattintani , hogy 204 legyen a sebesség, annyira érzékeny a kis izé, hogy 205 lesz mindig XD És így a vokál hosszú távon elcsúszik, ajj kis mocskos. Szóval , nem lehet valahol értéket megadni a kis bizékhez? (érthető voltam, vagy fordítsam magyarra?)
Válasz idézéssel
2010-07-14, 20:14
Üzenet: #1590
Mivel sajnos ez nem a Cubase (ahol beírhatod neki az értéket), ezért próbálkozni érdemes. Én azt javaslom neked, hogy a függőlegesen "nagyító gombbal" (ami pont a vízszintesen nagyító mellett van), próbáld nagyítani, és aztán tologasd a megfelelő BPM-re.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás