Új válasz 
Segítek
2010-07-17, 18:53
Üzenet: #1601
RE: Segítek
(2010-07-17 18:40)MMMKKK Írta:  Hello!
Nekem abba kéne segíteni, hogy szeretnék meg tanulni hangzást ki keverni!
Mert az fl stúdióval már mindent tudok, de ezt az egyet még nem tanultam meg kéne segítség vall aki eltudná magyarázni hogy tudnék ki keverni akár egy Bells vagy egy Lead-et vagy mást ki keverni ! Arra gondolok, hogy ha halok valami hangot azt én is le tudjam másolni!
A vst mind1 bármilyen vst el bír a gépem! Nekem mindegy melyikel tanulom meg!
Ha meg valakinek kell az msn címem meg adom és ott is meg taníthat rá!
Hello!

Noh hát elsőre tanulmányozd miből áll egy hang, hogyan tudod leképezni, mit lehet kezdeni 1-2-3 oszcillátorral egyáltalán mi az az oszcillátor, ezek ki/be jeleit hol és hogyan tudod (mivel tudod) manipulálni. ez mindennek az alapja.
Válasz idézéssel
2010-07-17, 19:19
Üzenet: #1602
A Massive programot külön SE tudja megnyitni. :/
Esetleg ha újratelepíteném a massive-ot akkor nem szállnának el azok a presetek amiket én csináltam? Más megoldást nagyon nem látok...
(2010-07-17 18:49)SomY Írta:  és akkor töröld ki.
mit töröljek ki?
Válasz idézéssel
2010-07-17, 22:19
Üzenet: #1603
(2010-07-17 18:40)MMMKKK Írta:  Hello!
Nekem abba kéne segíteni, hogy szeretnék meg tanulni hangzást ki keverni!
Mert az fl stúdióval már mindent tudok, de ezt az egyet még nem tanultam meg kéne segítség vall aki eltudná magyarázni hogy tudnék ki keverni akár egy Bells vagy egy Lead-et vagy mást ki keverni ! Arra gondolok, hogy ha halok valami hangot azt én is le tudjam másolni!
A vst mind1 bármilyen vst el bír a gépem! Nekem mindegy melyikel tanulom meg!
Ha meg valakinek kell az msn címem meg adom és ott is meg taníthat rá!
Hello!

mindent tudsz az fl-el kapcsolatba?Smile
tanulj meg dallamot írni piano roll-ba. hallgass egy zenét és egy dallamát próbáld leutánozni. az mindegy milyen hangszerrel. el fog tartani egy ideig, hacsaknem jó füled van hozzá és ráérzel.
az fl-be ott van egy pár hangszer azokon gyakorolj
amúgy szintén a 3xosc-ot ajánlom azzal még évek multán is hasznát veszed!
én a mai napig használom, ráadásúl egyre többetBig Grin
Válasz idézéssel
2010-07-17, 22:55
Üzenet: #1604
(2010-07-17 19:19)FLL Írta:  A Massive programot külön SE tudja megnyitni. :/
Esetleg ha újratelepíteném a massive-ot akkor nem szállnának el azok a presetek amiket én csináltam? Más megoldást nagyon nem látok...
(2010-07-17 18:49)SomY Írta:  és akkor töröld ki.
mit töröljek ki?

Ha sikerült megnyitni egy másik FL-ben a projectet, akkor a Native-ot, hogy utána meg tudd nyitni.
Válasz idézéssel
2010-07-18, 10:18
Üzenet: #1605
mindent tudsz az fl-el kapcsolatba?Smile
tanulj meg dallamot írni piano roll-ba. hallgass egy zenét és egy dallamát próbáld leutánozni. az mindegy milyen hangszerrel. el fog tartani egy ideig, hacsaknem jó füled van hozzá és ráérzel.
az fl-be ott van egy pár hangszer azokon gyakorolj
amúgy szintén a 3xosc-ot ajánlom azzal még évek multán is hasznát veszed!
én a mai napig használom, ráadásúl egyre többetBig Grin
[/quote]

mindent tudsz az fl-el kapcsolatba?Smile Igen már szinte mindent és azért kéne meg tanulnom a hangzást ki keverni, mert akkor bármilyen zenét ősze tudnák hozni akár Mike Junior vagy accee vagy mirage klub.... sorolhatnám, de amik vannak az alap szintinkbe azzal sokra nem megyek! Ja így én meg tekergethetem meg mind1 azt nagyon nem fogom érteni! 
Válasz idézéssel
2010-07-18, 11:43
Üzenet: #1606
Ez az, hogyha azt nem érted, ha valaki elmagyarázza neked, abból lehet, hogy te még kevesebbet fogsz érteni.
Válasz idézéssel
2010-07-18, 13:16
Üzenet: #1607
Nekem valami büdös hogy mindent vágsz, és mégse.
Honnan veszed hogy az FL szintikből nem lehet kihozni amit szeretnél ha nem is ismered a szintik működését?
Meg egy pár kérdés:
- hogy csinálsz fázis fordítást?
- többcsatornás hangszereket hogy küldöd ki a mixer csatornáira?
- mivel oldassz meg egy Sidechain-t fl-en belül? (erre 2 válasz is van)
- hol lehet monora rakni a jelet vagy épp elszeparálni a panorámába?
Big Grin csak mert szinte mindent vágsz az fl-l kapcsolatbaSmile
Válasz idézéssel
2010-07-18, 14:17
Üzenet: #1608
Anno amikor elkezdtem zenélni, én is azt hittem, hogy mindent tudok, aztán ahogy okosodik az ember ráébred mennyi mindent nem tud még. Most 5 év után is rengeteg dolog van amit még meg kell tanulnom Smile

Erről a hang lemásolásról csak annyit írnék, hogy ha leakarsz másolni egy hangot (nem a dallamát, hanem magát a hangot) akkor tisztában kell lenni az alapvető szintézisekkel (pl adaptív) és a füledben kell lennie hogy azt a hangot milyen szintézissel és milyen effektekkel érték el, nagyon nehéz, de sokat lehet belőle tanúlni. Most lehet hogy fingod sincs egy hangról, de lehet pár év után rávágod, hogy óó hát ez egy simpla fűrészjel, unison nélkül, kevés fehérzajjal keverve, nagy lecsengésű burkolóval stb stb stb...
Viszont azt megjegyezném, hogy a nem megfelelő pluginek birtokában nincs is lehetőség elérni azt amit szeretnénk, még ha akarnánk se Smile
Válasz idézéssel
2010-07-18, 18:30
Üzenet: #1609
mire megtanulsz egy fl-t a következő sorozatszámú már 20-30 új funkcióval bővülSmile
Válasz idézéssel
2010-07-18, 19:15
Üzenet: #1610
(2010-07-18 13:16)ONU Írta:  Nekem valami büdös hogy mindent vágsz, és mégse.
Honnan veszed hogy az FL szintikből nem lehet kihozni amit szeretnél ha nem is ismered a szintik működését?
Meg egy pár kérdés:
- hogy csinálsz fázis fordítást?
- többcsatornás hangszereket hogy küldöd ki a mixer csatornáira?
- mivel oldassz meg egy Sidechain-t fl-en belül? (erre 2 válasz is van)
- hol lehet monora rakni a jelet vagy épp elszeparálni a panorámába?
Big Grin csak mert szinte mindent vágsz az fl-l kapcsolatbaSmile

Onu felőlem engem lehet offolni meg mindent, de azt hiszem segítséget kértem
Ja az meg hogy tudok mindent ezt vagy elhiszed vagy nem!.De egy zenét simán ősze hozok Big Grin
De azt unom, hogy nem saját hangzás hanem pl 4 ReFX.Vanguard.VST hangot ősze rakom, és akkor kapok valami szépet !
Na mindegy akkor hagyjuk a segítséget !Sad
Hello
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás