Új válasz 
Segítek
2010-08-07, 15:19
Üzenet: #1691
RE: Segítek
Wao, szuper.
Valóban, lehet gyakorolni, Tetszik ez a progi.
Köszi még 1x Smile
Válasz idézéssel
2010-08-07, 15:26
Üzenet: #1692
Nincs mit, szívesen. Ha elakadnál valamiben, csak szólj. Bár nem hiszem, hogy elfogsz, hisz nagyon egyszerű használni, még Tiestonak is ment. Big Grin
Válasz idézéssel
2010-08-07, 16:07 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-07 - 16:07. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1693
Hello, egy elég idegesítő gondom van:

Hangulatom és kíváncsiságom eredményeképp house műfajú zene készítését próbálom megvalósítani, de egy pontnál csúnyán fűbe haraptam. Egy basszussal kezdtem a számot, amit sidechainnel párosítottam, hogy a sweep up effekt mindig akkor legyen "elnyomva", amikor a basszusnak egy leütése van. Ezzel nem volt gond. A probléma csak ott kezdődik, hogy a következő részt is sidechainnel szeretném megoldani, ahol kick is megy. Ugye azt akarom, hogy mikor a kick "koppan" egyet, akkor a basszus elhallgasson, mikor pedig elhallgat, a basszus felerősödjön, pont mint a fent említett módszer. Csak az a baj, hogy nem működik. Csináltam egy clone-t a basszusról, és külön mixersávra tettem, és úgy próbáltam meg a sidechaint, de akkor sem sikerült, a basszus egy hangerőn megy tovább.

Szóval mit tehetnék, hogy az ott rendesen működjön?
Válasz idézéssel
2010-08-07, 17:14
Üzenet: #1694
Szerintem próbálkozz a Link to controller funkcióval, hogy egy Peak Contorrel vezérelje mindkét basst, ha esetleg különbözik.
Válasz idézéssel
2010-08-07, 18:57
Üzenet: #1695
Nem, a basszus ugyanaz, csak csináltam belőle egy klónt, hogy ne keveredjen. Egyébként a Link to controller funkciót és a peaket is hazsnálom, szóval nem itt van a gond.
Válasz idézéssel
2010-08-07, 19:27
Üzenet: #1696
Úgy értettem, hogy a klónra is ugyanúgy használd. Tehát link to controller a klónnál és tuti menni fog.
Válasz idézéssel
2010-08-07, 19:30 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-07 - 19:30. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1697
Azt csináltam pont, hogy a klónt külön mixersávra tettem plusz a Link to controller, majd a kickre a Peak+LFO funkció, miközben ugye azon van a Peak Controller. Ennek ellenére nem működik. Undecided
Válasz idézéssel
2010-08-07, 22:31
Üzenet: #1698
Hardflamer csináld úgy hogy a kick-re raksz egy peak controllert amiben kikapcsolod a mute ot, majd a bass mixer chaneljében a volumén jobb klikk, link to controller, majd választ ki a sima peaket, majd a mapping formulanál válaszd ki az invertet, és az 1 et írd át 0.8 ra , vagy ép amilyenre szeretnéd... Smile, így mikor a kick üt a bass elhalkul
Válasz idézéssel
2010-08-08, 09:00
Üzenet: #1699
(2010-08-06 15:16)Nickname Írta:  Igen, szerintem sincs neki meg a nexus csak az expansion, szuóval eloszor a nexust kéne lehúzni... Smile

ja ja igen de már megvan a nexus és be is tudtam impoortállni az nxp fájlokat ugyhogy müködik majd irok ha nem tudok valamit köszi Big Grin
Válasz idézéssel
2010-08-08, 13:35
Üzenet: #1700
Peak Controller-el csináljátok a sidechainnt? jááBig Grin
Az elég bugyután szól szerintemSmile
Próbáljátok ki CompressorralTongue nah az a finiBig Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás