Új válasz 
Segítek
2010-08-10, 21:01
Üzenet: #1721
RE: Segítek
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy amikor egy hangszer hangerejéhez automation clipet készítek és ennek a csatornájához hozzárendelek egy effektet(jelen esetben a Fruity Free Filter-t), akkor amikor a kivánt rész-t meg effektelem(tompa hangzásból kiélesedik), akkor utána még mindig hallani az effektet, tehát nem az eredeti effektezés előtti hangerőt,hangszínt hallom. Szóval hogy lehet megcsinálni, hogy az effektezés után egyből minden az alap legyen az adott hangszeren?Smile Vagy valahogy kikapcsoljon a Fruity Free Filter...Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
2010-08-11, 04:11
Üzenet: #1722
Sziasztok!
Egy konkrét kérdésem lenne, lehet lámának tartjátok, de inkább megkérdezem...Mivel atarin nevelkedtem cubase 1.0-án, ezért számos dolog újdonság erejével hatott a FL-ban anno. Már úgy érzem, amire nekem kell, azokat a funkciókat egész jól használom. Az lenne a kérdésem, hogy:
1. A mixerben a vsti sávokat effektelni nem lehet, csak a sample-kat tartalmazó sávokat, igaz?
2. Ha az 1. igaz, akkor hogyan tudom a vsti sávjaimat mixerben használhatóvá tenni? (Protools-ban esz a bounce-val oldom meg.)
3. Ha az 1. nem igaz, akkor mit és hogyan... ?
Blush
Előre is köszi.
Válasz idézéssel
2010-08-11, 04:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-11 - 04:22. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #1723
Step sequencerben kijelölöd a sávot, majd a mixerben ráküldöd egy eddig üres csatornára: jobb egérgomb a csatira és Link selected Channels -> to this track. Ezután amelyik csatornát effektezni akarod megteheted úgy, hogy az adott csatornát kijelölve a mixer jobb oldalán lévő nyílra kattintva Selected menü és az előugró cuccokból (delay, filter, reverb, stb) kiválsztod a neked megfelelőt.
Remélem, érthető. Smile

Szerk.: Valahogy
Válasz idézéssel
2010-08-11, 05:02
Üzenet: #1724
Köszönöm. Így lehet megakáoszt előidézni... SmileTongue
Nagyon köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
2010-08-12, 22:48 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-12 - 22:53. Szerkesztette: lokomotivka.)
Üzenet: #1725
(2008-12-08 20:27)ONU Írta:  ha valami kérdésed lenne akkor ide írhatszSmile
igyekszek segíteni.

üdv!
9.0.0 van itt angolul. értem is meg mégse. magyar felhasználói felület azért jobb lenne. ha tudsz vmi megoldást segíts légyszíves! lokomotivka..thx helyett:köszönöm,lokomotivka@citromail.hu .!
(2010-08-12 22:48)lokomotivka Írta:  
(2008-12-08 20:27)ONU Írta:  ha valami kérdésed lenne akkor ide írhatszSmile
igyekszek segíteni.

üdv!
9.0.0 van itt angolul. értem is meg mégse. magyar felhasználói felület azért jobb lenne. ha tudsz vmi megoldást segíts légyszíves! lokomotivka..thx helyett:köszönöm,lokomotivka@citromail.hu .!

most elmegyek a csajjé mellé... melle.. e-mailra inkább,azt látom. no,jó éjt!
Válasz idézéssel
2010-08-13, 10:29
Üzenet: #1726
Magyar nyelvű kiadást nem is fogsz találni, még magyar nyelvű leírás se nagyon van az FL Studioról, de a GYIK-ban találsz FL Studio bibliát magyarul. Bár ez egy korábbi verzióhoz készült, az alapok tökéletesen megtalálhatók benne. Smile
Válasz idézéssel
2010-08-14, 18:03
Üzenet: #1727
Nem tudjátok, hogy a celemony melodyne-ban amikor megnyitok egy fáljt miért nem rakja hangok szerint, és miért csak egy sávba rakja?
Válasz idézéssel
2010-08-15, 16:10
Üzenet: #1728
hali énis zenélnék csak nem tok alapot csinálni az fl lel segítenéte h öszze tudja dobni 1 jó hi-hop alapom kösz előre is!
Válasz idézéssel
2010-08-16, 07:49
Üzenet: #1729
(2010-08-15 16:10)imi012 Írta:  hali énis zenélnék csak nem tok alapot csinálni az fl lel segítenéte h öszze tudja dobni 1 jó hi-hop alapom kösz előre is!

A GYIK-ban vannak hasznos linkek: http://forum.flstudio.hu/Thread-GY-I-K
Youtube is sokat segíthet.
Válasz idézéssel
2010-08-16, 10:12
Üzenet: #1730
Hi Smile

Tudja-e valaki miért van hogyha megnyitok egy mp3 fájlt az FLben, nem igazodik a szám a fo tempohoz. Pedig volt már olyan egy másik számnál hogy behúztam és egyből igazodott, megnéztem a channel settingsben ott is ugyanazok a beállítások, esetleg azért lehet mert mp3 formátum? Confused HELP Big Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás