Új válasz 
Segítek
2010-08-17, 16:22
Üzenet: #1751
RE: Segítek
letekered az effektet
vagy ha reverb/delay akkor úgy álítsd hogy a lecsengése jó legyen számodra.
Válasz idézéssel
2010-08-18, 22:10 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-19 - 11:18. Szerkesztette: Raxi.)
Üzenet: #1752
Nos. Az eddig próbálkozásaim mind hiába voltak. Sad
Egy csöppet sem vagyok elkenődve.
Szóval amit csináltam egy órás zenét, arra nem lehet ugra bugrálni mert el vannak csúszva az ütemek.
Vagyis, 4*8 ütemekre van osztva egy blokk ezekben a mixekben, amire nekem is kellett volna figyelnem, közben már utána jártam. Meg a barátnőm is felvilágosított.
Amiket én már összekreáltam azokban a leütések jók, passzolnak, de a 8-ak nem jönnek ki, és már csúszik is az egész mutatvány.
Vagy én vagyok a nagyon béna, ez a valószínűbb, vagy a progin nem lehet beállítani. Arra már rájöttem hogy a timeline-n beállítom, hogy az ütem értéket mutassa. Ki sem kell számolni, mert szaggatott vonal jelzi a 4*8-as váltásokat. A második sávon is megtalálhatóak ezek a szaggatott vonalkák, de ha az szerint vágom akkor sem jön össze. Mit csinálok rosszul, vagy miért nem tudom összehozni? Valaki tud valami okosat? Smile
Válasz idézéssel
2010-08-19, 15:29
Üzenet: #1753
sziasztok!
nuendo 3-ban szeretnék hangszerről rögzíteni, ami mikrofonbemenetben van bedugva. Nyitok egy audiocsatornát elindítom a felvételt, de nem vesz semmit. A midi csatorna működik, de az audio nem. Nincs kikapcsolva megnéztem. Meg tudnátok mondani, hol tudom beállítani, hogy a felvétel milyen bemenetről történjen?
Köszönöm
Válasz idézéssel
2010-08-19, 16:14
Üzenet: #1754
Használsz ASIO-t? Ezt még írd meg, úgy többen tudnak segíteni...
Válasz idézéssel
2010-08-19, 17:03
Üzenet: #1755
(2010-08-19 15:29)Gellius Írta:  sziasztok!
nuendo 3-ban szeretnék hangszerről rögzíteni, ami mikrofonbemenetben van bedugva. Nyitok egy audiocsatornát elindítom a felvételt, de nem vesz semmit. A midi csatorna működik, de az audio nem. Nincs kikapcsolva megnéztem. Meg tudnátok mondani, hol tudom beállítani, hogy a felvétel milyen bemenetről történjen?
Köszönöm

tedd fel a kérdést a cubase topikba!
Válasz idézéssel
2010-08-21, 19:27
Üzenet: #1756
Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy sample fájl pitch értékét a channel settingsben úgy megváltoztatni, hogy a pitch csavarása ne az egész samplere, hanem csak a sample egy bizonyos részére hasson?
Válasz idézéssel
2010-08-22, 06:14
Üzenet: #1757
Hali!
Egy idegesítő problémám adódott és nem értem...hátha ti igen.
Adott egy nóta, pl. 120bpm-ben. Beteszek 3 loopot, mind más bpm-ű. 2-nél a rescretch beállítja szépen, a harmadiknál nem.
Ugyan, írjátok már le nekem, hogy hogyan csináljam...
Blush
Válasz idézéssel
2010-08-22, 14:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-08-22 - 14:15. Szerkesztette: ONU.)
Üzenet: #1758
(2010-08-21 19:27)Hardflamer Írta:  Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy sample fájl pitch értékét a channel settingsben úgy megváltoztatni, hogy a pitch csavarása ne az egész samplere, hanem csak a sample egy bizonyos részére hasson?

automatizáció a kulcsa a problámádnakBig Grin
(2010-08-22 06:14)cyberbob Írta:  Hali!
Egy idegesítő problémám adódott és nem értem...hátha ti igen.
Adott egy nóta, pl. 120bpm-ben. Beteszek 3 loopot, mind más bpm-ű. 2-nél a rescretch beállítja szépen, a harmadiknál nem.
Ugyan, írjátok már le nekem, hogy hogyan csináljam...
Blush

rakd track nézetbe és húzd be kézzel a helyéreSmile
Válasz idézéssel
2010-08-22, 14:15
Üzenet: #1759
Már egyedül is megoldottam a problémát, nincs szükség a samplere Smile
Válasz idézéssel
2010-08-22, 19:52
Üzenet: #1760
Üdv mindenkinek.

Segítségre volna szükségem, és hirtelen megörültem, mikor megtaláltam ezt a fórumot.
Nos, a helyzet az, hogy sikerült hozzájutnom a következőhöz: ReFX Nexus, de fogalmam sincs, hogyan kell használni.,
Odáig eljutottam, hogy a setup.exe-t elindítottam, feltelepítette, de ennyi. A gond az, hogy mindenhol mást írnak, mit kell tenni, és már teljesen összezavarodtam.
Please, segítsen valaki!

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás