Új válasz 
Segítek
2010-10-03, 09:59 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-03 - 10:04. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #1811
RE: Segítseg
(2010-10-03 09:38)sylar01 Írta:  9 Producer Edition XXL

(nekem is ezzel volt bajom...) 9.3-mal már működik! Nálam legalábbis...
Válasz idézéssel
2010-10-03, 17:21
Üzenet: #1812
RE: Segítek
(2010-10-02 23:13)palatum Írta:  [quote='zebaoth' pid='23302' dateline='1286057683']
Eredeti a DAW?
Konkrétáan melyik verzió?

-szerk: ja reasonnel? akkor több ok is lehet...

9.1.0 Producer Editiont használom és amint írtam, legális.
Válasz idézéssel
2010-10-04, 14:10
Üzenet: #1813
(2010-10-03 17:21)palatum Írta:  
(2010-10-02 23:13)palatum Írta:  [quote='zebaoth' pid='23302' dateline='1286057683']
Eredeti a DAW?
Konkrétáan melyik verzió?

-szerk: ja reasonnel? akkor több ok is lehet...

9.1.0 Producer Editiont használom és amint írtam, legális.

Akkor miért nem frissítesz? Smile A 9.6-ban már lehet hogy átdolgoztak valamit , egy próbát megér
Válasz idézéssel
2010-10-05, 05:58
Üzenet: #1814
Akkor miért nem frissítesz? Smile A 9.6-ban már lehet hogy átdolgoztak valamit , egy próbát megér
[/quote]

Hja, eddig nem találtam, hogy hol kell frissíteni, de most már ezen is túl vagyok és ugyanaz a probléma. De Zebaoth azt írta, hogy ezt több dolog is okozhatja. Csak nem írta le hogy mik. És epekedve várom a megoldást... Talán a Reasonnel van a gubanc?
Válasz idézéssel
2010-10-05, 06:34 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-05 - 07:38. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #1815
Idézet:De Zebaoth azt írta, hogy ezt több dolog is okozhatja. Csak nem írta le hogy mik. És epekedve várom a megoldást... Talán a Reasonnel van a gubanc?

Annyit tudok neked mondani, hogy nálam FL 9.0.0-val nem működött, de 9.0.3-mal már tökéletes volt.
A Reason-nel kapcsolatban sajnos nem tudok mit mondtani, mert soha nem használtam...
Válasz idézéssel
2010-10-05, 06:52
Üzenet: #1816
Ha a többi projektednél működik, akkor lehet hogy egy eddig nem használt vst plugin okozza a gondot. Próbáld meg a mixersávokat kimenteni fl-el (illetve nem tudom melyik nálad az elsődleges) és rakd össze a wav-okat fl-ben ismét (vagy bármely más audió szerkesztő is megteszi). Ha így is csinálja, akkor tényleg valami vst, vagy egy beállítás okozza a problémát.
Válasz idézéssel
2010-10-05, 14:01
Üzenet: #1817
Úgy már jártam én is, hogy az egyik Fx csatornán lévő effekt összeakadt a többivel. Pl a Buzz generator effekt az elég sűrűn. Csak egy munkán belül a többin nem. Olyankor megkeresem hanyas csatorna zajósodik ott melyik fx csinálja kimondottan és védekezés képpen amikor nem aktív a zenében akkor egy automata kontrollerel kikapcsolom és úgy nem zúg. Én így védekeztem ellene, de rájönni miért csinálja még nem jöttem rá.
Válasz idézéssel
2010-10-05, 17:19
Üzenet: #1818
(2010-10-05 05:58)palatum Írta:  Akkor miért nem frissítesz? Smile A 9.6-ban már lehet hogy átdolgoztak valamit , egy próbát megér

Hja, eddig nem találtam, hogy hol kell frissíteni, de most már ezen is túl vagyok és ugyanaz a probléma. De Zebaoth azt írta, hogy ezt több dolog is okozhatja. Csak nem írta le hogy mik. És epekedve várom a megoldást... Talán a Reasonnel van a gubanc?
[/quote]

szerintem egy demo vsti okozza a hibát!
lejártak a próbanapok és fehérzajt küld, stb...
Válasz idézéssel
2010-10-05, 19:27
Üzenet: #1819
Heuréka!

Köszönöm Nektek a jó tanácsokat, megtaláltam a problémát. A mixerben az 1-12 csatornáknál az effekteknél az IN-re be volt jelölve a hangkártya sztereóban. És gondolom, hogy mivel nem volt rajtuk effektus (merthogy nem csatoltam hozzájuk hangszert, kivéve az elsőt), ezért magukban csak úgy zúgtak. És ahogy egyenként elválasztottam őket a hangkártyától, szépen lassan abba maradt a zúgás, már csak egy icipici van. De érdekes megfigyeléseket tettem, miközben őrűlten kerestem a probléma okát, pl. azt, hogy ha nem megy a lejátszó és csak úgy rákattintok a stop gombra, akkor egy pillanatra megugrik a peak meter. Azt nem kérdezem, hogy jó-e vagy sem (nem vagyok villanyszerelő), de ez van, probléma megoldva.

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket.

pala
Válasz idézéssel
2010-10-05, 20:35
Üzenet: #1820
Hello!

Elhatároztam, hogy végig olvasom a segítek topicot. Már a huszadik oldalnál tartok és ha már így belejöttem az írkálásba, ahelyett, hogy zenélnék, eszembe jutott egy kérdés.
Lehet, hogy hülye kérdés (nem röhögni!), de éppen tanulom az FL.t
Tulajdonképpen miért van az FL ben 5 hangerőszabályzó (ha valaki többről tud, szóljon). Mer' ugye van egy a szintin, van egy master volume a master pitch mellett, van a step sequencerben egy és még a mixerben kettő, a csatornákon egy-egy meg a masteren.
Melyiket érdemes használni. A szintin pl. maximumra teszem a stepseq.-ben meg finomítom?
Én a mixert így jóformán nem is használom, csak ha kell még effekt, meg a mastereléshez amaster csatornát.

Köszi a választ
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás