Új válasz 
Segítek
2010-10-06, 01:24 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-06 - 01:36. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #1821
RE: Segítek
(2010-10-05 20:35)palatum Írta:  Hello!

Elhatároztam, hogy végig olvasom a segítek topicot. Már a huszadik oldalnál tartok és ha már így belejöttem az írkálásba, ahelyett, hogy zenélnék, eszembe jutott egy kérdés.
Lehet, hogy hülye kérdés (nem röhögni!), de éppen tanulom az FL.t
Tulajdonképpen miért van az FL ben 5 hangerőszabályzó (ha valaki többről tud, szóljon). Mer' ugye van egy a szintin, van egy master volume a master pitch mellett, van a step sequencerben egy és még a mixerben kettő, a csatornákon egy-egy meg a masteren.
Melyiket érdemes használni. A szintin pl. maximumra teszem a stepseq.-ben meg finomítom?
Én a mixert így jóformán nem is használom, csak ha kell még effekt, meg a mastereléshez amaster csatornát.

Köszi a választ

Lényegében két hangerő van amit meg lehet különböztetni a master volume és a channel volume.

Step sequencerben pl azért jó hogy van, mert ha több hangszert használsz az adott patternben akkor a hangerővel nagyjából be tudod lőni az arányokat a patternen belül.
Mixerben az effektek hangerejét külön-külön is tudod változtatni, ez fontos .
VST pluginokban azért van, mert manapság mindenki gyárthat szinte bármihez preseteket, ezek hangereje pedig eltérhet egymástól a gyári hangokhoz képest .
A master volume a zenéd hangerejének megadása miatt van .
A fenti hangerő szabályzó ( master volume) lényegében megegyezik a mixerben lévő szabályzóval (channel volume) , viszont kimentésnél a mixer hangerejéhez képest annyival lesz eltolva a hangerőd amennyit a fenti szabályzón állítottál illetve túlvezérlési szempontból függetlenek egymástól .
Válasz idézéssel
2010-10-06, 17:50
Üzenet: #1822
(2010-10-06 01:24)IEm Írta:  
(2010-10-05 20:35)palatum Írta:  Hello!

Elhatároztam, hogy végig olvasom a segítek topicot. Már a huszadik oldalnál tartok és ha már így belejöttem az írkálásba, ahelyett, hogy zenélnék, eszembe jutott egy kérdés.
Lehet, hogy hülye kérdés (nem röhögni!), de éppen tanulom az FL.t
Tulajdonképpen miért van az FL ben 5 hangerőszabályzó (ha valaki többről tud, szóljon). Mer' ugye van egy a szintin, van egy master volume a master pitch mellett, van a step sequencerben egy és még a mixerben kettő, a csatornákon egy-egy meg a masteren.
Melyiket érdemes használni. A szintin pl. maximumra teszem a stepseq.-ben meg finomítom?
Én a mixert így jóformán nem is használom, csak ha kell még effekt, meg a mastereléshez amaster csatornát.

Köszi a választ

Lényegében két hangerő van amit meg lehet különböztetni a master volume és a channel volume.

Step sequencerben pl azért jó hogy van, mert ha több hangszert használsz az adott patternben akkor a hangerővel nagyjából be tudod lőni az arányokat a patternen belül.
Mixerben az effektek hangerejét külön-külön is tudod változtatni, ez fontos .
VST pluginokban azért van, mert manapság mindenki gyárthat szinte bármihez preseteket, ezek hangereje pedig eltérhet egymástól a gyári hangokhoz képest .
A master volume a zenéd hangerejének megadása miatt van .
A fenti hangerő szabályzó ( master volume) lényegében megegyezik a mixerben lévő szabályzóval (channel volume) , viszont kimentésnél a mixer hangerejéhez képest annyival lesz eltolva a hangerőd amennyit a fenti szabályzón állítottál illetve túlvezérlési szempontból függetlenek egymástól .

ezt még ennyivel egészíteném ki:
ha a Step sequencerben hangosabbra állítod akkor az effektek előtti hangerőt állítod, tehát a bemeneti szintet és ez máshogy hat ki az egész effekt csengésére!Smile
Válasz idézéssel
2010-10-06, 19:46
Üzenet: #1823
Köszi szépen, Ti aztán vágjátok!
Akkor most egy másik vizsgakérdés. Hogyan tudom a Step Sequencer ablakát rögzíteni, mert engem halálosan idegesít, hogy állandóan eltűnik, ha rákattintok vmi. másra, illetve hogy lehet megcsinálni, hogy ha rákattintok egy szintire, akkor a Channel settings ablaka ne jöjjön elő, mert én azt nemigen használom.

Előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
2010-10-06, 19:51
Üzenet: #1824
sehogy! majd hozzá szoksz pl. engem sose zavart mind2 kérdésre ez a válaszSmile
amúgy step sequencet-t F6 -al tudod előhívni meg elrejteni
Válasz idézéssel
2010-10-08, 14:28
Üzenet: #1825
Nekem a vocál vágásával kapcsolatban lenne kérdésem: Van valami tuti eljárás, hogy meghatározzuk a bpm-et ha nem adják meg, illetve megvájuk, hogy a saját ütemünkre passzoljon a vocál? Köszi előre is
Válasz idézéssel
2010-10-08, 15:05 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-08 - 15:06. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1826
BPM-re gyorsításra én egyet tudok csak tanácsolni, de nekem bejön:

Tedd be VDJ-be az üres vokált, pitcheld olyan bpm értékre, amilyenre akarod, beállítod jó minőségűre a Confignál és azt is, hogy hová tegye, felveszed az egész vokált (ha auto-start, az lesz a legjobb, mivel amikor indítod a vokált, a record is automatikusan indul Smile), beolvasod fl-ben, és voálá! Már pont annyi is... Wink Pl.: ha a zenéd 128 bpmes, de a vokál 90-es, akkor VDJ-ben felpitcheled 128-ra a 90-es alapértékről. Érthető? Smile
Válasz idézéssel
2010-10-08, 15:41
Üzenet: #1827
Csak akkor van gond, ha a VDJ nem jól ismeri meg, mint sok esetben pl. dubstepnél, DnB-nél mondjuk... Hosszas művelet, amiben a szemedre is hagyatkoznod kell. A "vonalkákhoz" kell jól igazítani és egy viszonylag közeli tap tempót megadni, majd próbálkozni, hol kezd el csúszni és milyen irányba.
Válasz idézéssel
2010-10-08, 21:37
Üzenet: #1828
be kell tap-olni, vagy számológéppel számolni az ütemet, vagy megfogod az audiót ás rá húzod a zenére
Válasz idézéssel
2010-10-09, 18:24
Üzenet: #1829
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet megcsinálni hogy a piano rollban létrehozott dallamot a dob + basszus 4 ütemes rendszerére illessze?
Azt értem ez alatt, hogy túl gyorsan lepörög a dallam és nem passzol a dolog; szóval létezik-e erre valamiféle automata illesztés?

Előre is köszi a választ!
Válasz idézéssel
2010-10-09, 18:48
Üzenet: #1830
(2010-10-09 18:24)FLL Írta:  Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet megcsinálni hogy a piano rollban létrehozott dallamot a dob + basszus 4 ütemes rendszerére illessze?
Azt értem ez alatt, hogy túl gyorsan lepörög a dallam és nem passzol a dolog; szóval létezik-e erre valamiféle automata illesztés?

Előre is köszi a választ!

XD
úgy kell megírni, ennyi nincs mese
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás