Új válasz 
Segítek
2010-10-09, 20:18
Üzenet: #1831
RE: Segítek
akkor marad a dallam piano fölötte a dobéval Big Grin
Válasz idézéssel
2010-10-10, 07:13
Üzenet: #1832
(2010-10-09 20:18)FLL Írta:  akkor marad a dallam piano fölötte a dobéval Big Grin

ne haragudj ha megbántottalak de így van!
Válasz idézéssel
2010-10-11, 15:05
Üzenet: #1833
Emberek:

Tegnap letöltöttem egy Vst-t(ingyenes!), minden jól működik rajta, kivéve hogy hiába húzom FL-ben a pitchet, ugyan az marad a hangja.. valaki nem tud valami megoldást?
(Piano rollban rendesen szólnak mélytől magasig, tehát nem evvel van a gond)
Válasz idézéssel
2010-10-11, 15:10
Üzenet: #1834
Hát akkor nagy valószínűséggel a vstben kell állítani a pitch értékét. Mi a neve?
Válasz idézéssel
2010-10-11, 16:50
Üzenet: #1835
Sziasztok! Nemrég gondolkodóba estem, hogy ha úgy alakul beújítok pár kütyüt és egy kicsit a Live felé veszem az irányt(persze ez még sok mindentől függ)
A helyzet a következő:
Adott egy elég jónak mondható laptop (Pentium T4200, 250GB HDD, 3GB DDR stb..) + 2X M-audio Bx8a Stúdiómonitor... Korg nanopad és nanokontrol menne hozzájuk még!

Hogyan lehetne összehozni őket?
Elég egy külső hangkari vagy keverő is fog kelleni?
Válasz idézéssel
2010-10-11, 18:24
Üzenet: #1836
(2010-10-11 16:50)Peter Static Írta:  Sziasztok! Nemrég gondolkodóba estem, hogy ha úgy alakul beújítok pár kütyüt és egy kicsit a Live felé veszem az irányt(persze ez még sok mindentől függ)
A helyzet a következő:
Adott egy elég jónak mondható laptop (Pentium T4200, 250GB HDD, 3GB DDR stb..) + 2X M-audio Bx8a Stúdiómonitor... Korg nanopad és nanokontrol menne hozzájuk még!

Hogyan lehetne összehozni őket?
Elég egy külső hangkari vagy keverő is fog kelleni?

elég lessz egy külső hangkari
Válasz idézéssel
2010-10-14, 09:13
Üzenet: #1837
SZiasztok
Hogyan tudom beállítani hogy a layerek "átlászóak" legyenek.
pl a bass layeren lássam az "alatta" lévő zongora layeren az akkordmenetet..

köszi
Válasz idézéssel
2010-10-14, 12:45 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-14 - 12:46. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #1838
Ez a Ghost Channel funkció lesz:

Megnyitod a Piano Roll-t, ablak bal felső sarkában háromszögre kattintasz (helyi menü magyarul), Helpers ---> Ghost Channels-t jelöld be, és kész! Smile
Válasz idézéssel
2010-10-15, 07:53
Üzenet: #1839
Sziasztok!

Remélem, jó helyen teszem fel a kérdést. A problémámra valószínűleg elég egyszerű a megoldás, én mégsem tudok rájönni. Szóval a régebbi (9-es verzió előtti) FL-ekben ha behúztunk egy hangfájlt a playlistbe, akkor azt az egérrel tudtuk méretezni (ha összehúztuk, gyorsult, ha széthúztuk, lassult), a 9-es (vagy legalábbis a 9.1-es) FL-ben viszont a sáv szélét az egérrel megfogva, majd húzva nem változik a hang tempója, hanem maga a sáv mérete nő vagy csökken. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom a hangfájl tempóját magam változtatni (sokszor szükséges, hogy az acapellát manuálisan igazítsam a BPM-hez, mert az FL "Fit to tempo" opciója nem mindig pontos).

Bocs, hogy ilyen körbeírósan fogalmaztam, remélem, azért érthető, hogy mi a problémám. Előre is köszönöm a válaszokat! Smile
Válasz idézéssel
2010-10-15, 08:05
Üzenet: #1840
Próbáld meg a playlist bal felső sarkában lévő Sample opciót használni. Rámész a samplére vagy acapellára, majd egyből átugrik a "Sample menüre", azaz a sample fülre. Ott van olyan, hogy Zero cross és Streatch. Az utóbbit jelöld ki és szerintem menni fog.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás