Új válasz 
Segítek
2010-12-16, 23:09
Üzenet: #1941
RE: Segítek
Egy tudományos kérdésem lenne. Fl-ben hol tudom átírni az alap bejelenkező 'def.all' fájlt. Régen amikor még Cubase vst32 -t használtam ott a saját igényeimnek megfelelően beállítottam a nyító lapot és a def.all-t ha lementettem akkor legözelebb úgy indult. Fl-ben ilyen létezik?
Válasz idézéssel
2010-12-17, 18:14
Üzenet: #1942
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? honnan tudom letölteni a Nexus teljes verzióját?
köszi előre is.
Válasz idézéssel
2010-12-17, 18:15
Üzenet: #1943
A hivatalos oldalukról meg tudod rendelni.
Válasz idézéssel
2010-12-17, 19:23 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-17 - 19:29. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #1944
(2010-12-16 23:09)Haliday Írta:  Egy tudományos kérdésem lenne. Fl-ben hol tudom átírni az alap bejelenkező 'def.all' fájlt. Régen amikor még Cubase vst32 -t használtam ott a saját igényeimnek megfelelően beállítottam a nyító lapot és a def.all-t ha lementettem akkor legözelebb úgy indult. Fl-ben ilyen létezik?

Helló

Nem értem a kérdésed, mi az a def file? mit állít?
Pl megnyitod fl-t akkor tegye ki egyből a mixert meg egy plugint? pl..
ha erre gondolsz akkor:

Alapértelmezésben a C:\...\Image-Line\Data\Projects\Templates mappában tárolja az indító fájlokat.
Ezeket templateknek nevezi a FL..nagyon sokat, gyakorlatilag végtelent létrehozhatsz pluginokhoz, masterhez, stílusokhoz stb

gyakorlatban:

megnyitod FL-t, behívod amit szeretnél ( pl plugineket, mixer effekteket stb ) majd simán ezt kimented ( pl az asztalra hogy meg is találd ) egy project fájlba ( .flp )

File-> Save as... -> helyet,nevet megadod.

Ezután jön a lényeg Smile
Belépsz a fent írt Templates mappádba, készítesz egy olyan nevű mappát mint ami a kimentett projec file neve, majd ebbe a mappába beteszed a kimentett .flp fileodat.

Ekkor ha megnyitod FL-t a File -> New from Template menüben találod meg.

Ha cifrázni akarod és van egy kis időd képet és leírást is tehetsz hozzá :

Először is készíts képet: Pl csinálj egy screenshotot a pluginedről és egy képszerkesztővel vágj ki,vagy alakítsd át 64x64-es méretű .png kiterjesztésű képpé. A neve nem lehet más mint Icon.png !!!

Ezután tedd be a mappádba !

Nyiss meg egy szövegszerkesztőt- javaslom a jegyzettömböt- és a következőket írd bele ( csak a két szöveges sor kell! ):

Description=ide írd a saját leírásodat, pl hűű de nagyon jó ez a beállítás Big Grin
Icon=Icon.png

Mentsd el ugyanazon a néven mint a project fileod ! és fontos ,hogy a kiterjesztése .nfo legyen !
tedd be a saját mappádba!

Ezek után lesz egy Templated ami a te beállításaidat tartalmazza, van ikonja a menüben és van egy jó leírásod hozzá.

Ha a Templateben használsz hangfileokat is- mert megteheted- akkor fontos, hogy azok is bekerüljenek a mappádba, mert onnan hívja be őket.

Sajnos arra nem sikerült rájönnöm hogy az alap templatet hol lehet megadni neki, vagyis hogy én mit szeretnék használni alapnak.

Ami bevállt nekem hogy az alapértelmezett templatet -nálam Basic,with limiter- ami a \Templates\Minimal mappában van kompletten elmentem más néven ( pl ha régi lesz a mappa neve akkor régi.nfo-ra átnevezem a template file-t hogy véletlenül se azzal kezdje ) és az én új template fájlomat átnevezem Basic,with limiter.flp-re, és a mappa is megkapja ezt a nevet. A Régit is látom, nem kell törölni.

Remélem hasznos és érthető lett a leírás és mindenki hasznát tudja majd venni.Ha van egyszerűbb megoldás is akkor osszátok meg itt, én ezt az egy lehetőséget ismerem . a helyesírási és egyéb gondokért elnézést kérek, fáradt vagyok Smile
Válasz idézéssel
2010-12-17, 19:24
Üzenet: #1945
(2010-12-16 23:09)Haliday Írta:  Egy tudományos kérdésem lenne. Fl-ben hol tudom átírni az alap bejelenkező 'def.all' fájlt. Régen amikor még Cubase vst32 -t használtam ott a saját igényeimnek megfelelően beállítottam a nyító lapot és a def.all-t ha lementettem akkor legözelebb úgy indult. Fl-ben ilyen létezik?

Azt hiszem be lehet állítani egy saját kezdőprojektet, mivel már láttam hasonlót. Hétvégén megnézem, hogy valóban létezik-e ilyen.
Válasz idézéssel
2010-12-17, 19:28
Üzenet: #1946
Van ilyen, múltkor Subtwo fejtette meg a "talányt", hátha látja most ezt... Subi? Smile
Válasz idézéssel
2010-12-17, 19:32
Üzenet: #1947
Hát szerintem ugykell ahogy IEm leirta mert ha az FL-Studio megnyitja a cubase file-t akk szerintem lekell hogy tudd menteni FLP-ben isSmile sokszerencsét !!! ez 1 tipp Smile

nah további jó rádióhalgatást és fórumozást

By Subtwo!!!Big Grin
Válasz idézéssel
2010-12-17, 20:07 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-17 - 20:08. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #1948
"Helló

Nem értem a kérdésed, mi az a def file? mit állít?"

Köszönöm a reakciókat és a leírásokat azt hittem egy kicsit egyszerűbb.
A kérdésem csak annyi lett volna, hogy a cubasenál mikor elindítod alapból egy def.all tábla jön föl amit gyárilag kapsz. Na ezt én a legáltalánosabban használt forma elképzelésemre készítettem el. Pl.: tempo, csatorna kiosztásokon mik legyenek. Ha ezt az általam készített beállítást lementettem erre az alap def.all-ra, utána bármikor elindítottam a cubase-t mindig ez a saját beállítással jött be. Így nem kellett mindig mindent állandóan elöről kezden, hanem egyszerűen egyből csak az ötleteket lefektetni.
Válasz idézéssel
2010-12-17, 20:30 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-12-17 - 20:34. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #1949
(2010-12-17 20:07)Haliday Írta:  "Helló

Nem értem a kérdésed, mi az a def file? mit állít?"

Köszönöm a reakciókat és a leírásokat azt hittem egy kicsit egyszerűbb.
A kérdésem csak annyi lett volna, hogy a cubasenál mikor elindítod alapból egy def.all tábla jön föl amit gyárilag kapsz. Na ezt én a legáltalánosabban használt forma elképzelésemre készítettem el. Pl.: tempo, csatorna kiosztásokon mik legyenek. Ha ezt az általam készített beállítást lementettem erre az alap def.all-ra, utána bármikor elindítottam a cubase-t mindig ez a saját beállítással jött be. Így nem kellett mindig mindent állandóan elöről kezden, hanem egyszerűen egyből csak az ötleteket lefektetni.

Azt hiszem értelek, szóval a kütyüddel szeretnéd vezérelni az egyes dolgokat Smile
Nagyon egyszerű az egész. Legelőször be kell kapcsolni ezt az opciót. Options - > Enable MIDI remote control, a Browserben ami bal oldalon van alapesetben megjelenik egy Omni controller eszköz,későbbiekben itt találod mit mivel vezérelsz.

Ezután a vezérelni kívánt eszközre kattints jobb gombbal, link to controller-t válaszd ki, felugrik a midi beállító ablak. Most mozgasd meg a potidat-vagy amid van- és készen is van a beállítás.

Ha mindent beállítottál akkor a már ismert útvonalon ( \Image-Line\Data\Projects\Templates\Minimal\Basic with limiter nálam ez az alapértelmezett indító file ) felülírod a mappában lévő project filet ( .flp ) . Ezt fontos megtenni, különben elfelejti a beállításokat.

Ha minden jól ment akkor a következő indításkor már alapból tudod vezérelni a dolgokat.
Válasz idézéssel
2010-12-17, 21:09
Üzenet: #1950
A vezérlést azt már ezeréve ismerem nem azt kérdeztem hanem amit utána irtál. Én arra voltam kíváncsi. Például rém idegesít, hogy állandóan ki kell törölnöm azt a 4-5-s verzióbol itt hagyott automation bejegyzést. Rengetegszer beszivat. Főleg ha lendületben vagyok akkor mindig elfelejtem előre kitörölni. Vagy én a 120-as tempót jobban komálom mint a alap 140-t. Tehát, hogy ezzekkel ne kelljen állandóan görcsölnőm. De aválaszt végül is megadtad köszönöm.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás