Új válasz 
Segítek
2010-12-29, 22:19
Üzenet: #1971
Bezár az FL
Üdv!

A problémám a következő: ha túl bonyolult (sok csatornat, illetve plugint alkalmazok) a projektfájlom, a program a fájl megnyitása után egy pillanat alatt kérdés nélkül bezár.

Az lenne a kérdésem (attól, aki tényleg ért hozzá, vagy tudja a megoldást), hogy processzor vagy memória probléma-e, vagy esetleg más, amire nem is gondoltam?

(program újratelepítés nem oldja meg, sőt a windows újratelepítése sem. személy szerint a kevés memóriára gyanakszom.)

Segítsetek, légyszíves! Smile
Előre is köszi Wink
Válasz idézéssel
2010-12-30, 02:21
Üzenet: #1972
RE: Segítek
Üdv!

Velem is volt hasonló, csak kifagyott, de nekem az oldotta meg, hogy változtattam a hang kimeneten, mert volt több is. (asio4all, creative asio, sb audigy 4 asio) Nyilván hangkártyától függően neked más lesz, de érdemes üres projekttel átállítani, majd utána betölteni a lementettet.
Válasz idézéssel
2010-12-30, 08:01
Üzenet: #1973
RE: Bezár az FL
(2010-12-29 22:19)KenG Írta:  Üdv!

A problémám a következő: ha túl bonyolult (sok csatornat, illetve plugint alkalmazok) a projektfájlom, a program a fájl megnyitása után egy pillanat alatt kérdés nélkül bezár.

Az lenne a kérdésem (attól, aki tényleg ért hozzá, vagy tudja a megoldást), hogy processzor vagy memória probléma-e, vagy esetleg más, amire nem is gondoltam?

(program újratelepítés nem oldja meg, sőt a windows újratelepítése sem. személy szerint a kevés memóriára gyanakszom.)

Segítsetek, légyszíves! Smile
Előre is köszi Wink

hello

Próbáld meg futtatni innen
c:\Program Files (x86)\Image-Line\FL Studio 9\FL (extended memory).exe
Válasz idézéssel
2010-12-30, 08:13
Üzenet: #1974
Vagy emeld meg a windows virtuális memóriáját...
Cubase szokott néha panaszkodni erre, hátha az FL-nél is bejön Smile
Válasz idézéssel
2010-12-30, 11:53
Üzenet: #1975
Köszönöm az ötleteket, az utóbbi kettővel már próbálkoztam is, most kipróbáltam a hangkimenetel megváltoztatását, de sajnos az sem oldotta meg a problémát. Valószínűleg az lesz, hogy próbaképpen teszek a gépbe (kölcsön) nagyobb RAM-ot, és ha úgy működik, akkor valóban az volt a baja.
Válasz idézéssel
2010-12-30, 21:25
Üzenet: #1976
Sziasztok, tételezzük fel, hogy van egy pattern, benne 1-2 hangsáv amit később behúzok a playlistbe (F5). Szóval a playlistben hogy tudom automatizálni, mondjuk a volume-t vagy a pan-t a patternen? Köszi! . - ver. Fl 9 XXL
[Kép: pattern.jpg]
Válasz idézéssel
2010-12-30, 21:30
Üzenet: #1977
Hm, többször le lett már írva, de elmondom...

1. Step sequencerbe (ahol a hangminták meg egyebek vannak) keresd ki ezt a samplet.
2. Mellette van a pan és a volume potmétere, amelyik kell, arra jobb gombbal rákattintasz, majd Create Automation Clip, és ez megjelenik a playlistben is.
3. Egy vonalat kapsz, ami egyenes. A két végén van 2 pont. Ezeket fel-le, jobbra és balra lehet húzni. Remélem a többire magadtól rájössz Wink
Válasz idézéssel
2010-12-30, 21:36
Üzenet: #1978
(2010-12-30 21:30)Hardflamer Írta:  Hm, többször le lett már írva, de elmondom...

1. Step sequencerbe (ahol a hangminták meg egyebek vannak) keresd ki ezt a samplet.

en kotegelve akarom automatizálni a patternben lévo hangsávokat egyszerre a playlisten, nem egyesével a step sequencerben hangsávonként, külön külön.. de azért köszi, más ötlet? Smile
Válasz idézéssel
2011-01-01, 12:40 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-01 - 12:51. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #1979
egyszerű, adj hozzá layereket, kiválasztod az automatizálni kívánt sávokat a patternben, a layer csatornán set children gombot push.ezzel eléred, hogy a kiválasztott sávokat együtt kezelje a layer plugin. majd a layer plugin main volumen jobb katt, és create automation clip. kész is.

itt egy jó szájbarágós tutorial hozzá ha zavaros lettem volna : http://video.google.com/videoplay?docid=...159714596#

mégvalami, lehet úgy is alkalmazni a layereket, hogy teszem azt sample1-2-3-4 van a layer1ben, és sample 1-3 van a layer2ben, szóval elég praktikus "eszköz".
Válasz idézéssel
2011-01-01, 15:32
Üzenet: #1980
dashboard-ba rgy csoportos potit adsz aztán azt automatizálod.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás