Új válasz 
Segítek
2011-01-02, 01:21
Üzenet: #1981
RE: Segítek
(2011-01-01 12:40)teebee303 Írta:  egyszerű, adj hozzá layereket, kiválasztod az automatizálni kívánt sávokat a patternben, a layer csatornán set children gombot push.ezzel eléred, hogy a kiválasztott sávokat együtt kezelje a layer plugin. majd a layer plugin main volumen jobb katt, és create automation clip. kész is.

itt egy jó szájbarágós tutorial hozzá ha zavaros lettem volna : http://video.google.com/videoplay?docid=...159714596#

mégvalami, lehet úgy is alkalmazni a layereket, hogy teszem azt sample1-2-3-4 van a layer1ben, és sample 1-3 van a layer2ben, szóval elég praktikus "eszköz".

Helo, köszi a gyors választ, Buék mindenkinek. Megnéztem a layeres videot. Érdekes 'újítás', viszont az én problémám orvoslására valószínű nem használ.
A dashboard egy tok jó dolog, viszont az sem megoldás, illetve csak részmegoldás, mert egy trackban, van mikor 1-1 hangszert beúsztatok egymás után, akkor ugye a samplerek hangerejét automatizálom egyenként, ezt követően amikor pedig akarom használni a dashboard csoportos poti funcióját, azon hanszerek hangerejénél, amit az imént automatizáltam, már nem tudom illetve ha felülírom, akkor elfelejti a track elején automatizált értékeket a program. Azért megköszönöm a segítséget, mert sok új lehetőséget kínál a dashboard és a layerek használata. Smile
Válasz idézéssel
2011-01-03, 01:52
Üzenet: #1982
Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom egy szintinek szám közben a "cutoff"-ját változtatni, úgy ahogy a hangerőt meg a pan-t lehet?
Válasz idézéssel
2011-01-03, 02:03
Üzenet: #1983
Mivel a cutoff egy paraméter és nem funkció, ezért csak a pluginben tudod változtatni.
Válasz idézéssel
2011-01-03, 03:10
Üzenet: #1984
Akkor ezt mivel lehet megcsinálni?

http://www25.zippyshare.com/v/49555946/file.html
Válasz idézéssel
2011-01-03, 06:37
Üzenet: #1985
A plugin kezelőfelületén keresd a cutoffot, ennyi.
Mivel szeretnéd megoldani?
Válasz idézéssel
2011-01-03, 09:16 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-03 - 11:16. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #1986
(2011-01-02 01:21)jonasinlove Írta:  
(2011-01-01 12:40)teebee303 Írta:  egyszerű, adj hozzá layereket, kiválasztod az automatizálni kívánt sávokat a patternben, a layer csatornán set children gombot push.ezzel eléred, hogy a kiválasztott sávokat együtt kezelje a layer plugin. majd a layer plugin main volumen jobb katt, és create automation clip. kész is.

itt egy jó szájbarágós tutorial hozzá ha zavaros lettem volna : http://video.google.com/videoplay?docid=...159714596#

mégvalami, lehet úgy is alkalmazni a layereket, hogy teszem azt sample1-2-3-4 van a layer1ben, és sample 1-3 van a layer2ben, szóval elég praktikus "eszköz".

Helo, köszi a gyors választ, Buék mindenkinek. Megnéztem a layeres videot. Érdekes 'újítás', viszont az én problémám orvoslására valószínű nem használ.
A dashboard egy tok jó dolog, viszont az sem megoldás, illetve csak részmegoldás, mert egy trackban, van mikor 1-1 hangszert beúsztatok egymás után, akkor ugye a samplerek hangerejét automatizálom egyenként, ezt követően amikor pedig akarom használni a dashboard csoportos poti funcióját, azon hanszerek hangerejénél, amit az imént automatizáltam, már nem tudom illetve ha felülírom, akkor elfelejti a track elején automatizált értékeket a program. Azért megköszönöm a segítséget, mert sok új lehetőséget kínál a dashboard és a layerek használata. Smile

Akkor viszont világosan írd le mit szeretnél, mert a feltett kérdésedre mindkét megoldás alkalmas. Layer:a csoportosított csatornákat közösen tudod automatizálni, nem ? addig húzod ki neki az automatizációt amíg szeretnéd, hogy hasson és kedvedre rajzolod a volume paramétert is."mikor 1-1 hangszert beúsztatok egymás után, akkor ugye a samplerek hangerejét automatizálom egyenként, ezt követően" <szerintem nem érted, ha elmúlt az úsztatás akkor lenullázod az automatizációt tehát a volume line-t lehúzod 0-ra, mikor megint szükséges akkor felemeled.
Submixel is megoldható, minden hangszernek, samplenek amiket közösen szeretnél automatizálni az fx csatornáját egy közös submix csatornára küldöd, oda még mindig hívhatsz filtereket+automatizálhatod stb stb..Amúgy egyesével a legprecízebb talán, piano rollban a velocity paraméternél jobb katt és kiválasztod a channel volume-t, egér jobb gombot folyamatosan lenyomva rajzolhatsz nem lépcsőzetes beállítást.
Válasz idézéssel
2011-01-03, 11:23
Üzenet: #1987
(2011-01-03 01:52)dogeiz Írta:  Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom egy szintinek szám közben a "cutoff"-ját változtatni, úgy ahogy a hangerőt meg a pan-t lehet?

ha nem image-line szinti akkor az fx csatornájára küldesz egy Fruity Filtert, vagy free filtert, vagy olyat amin van cutoff paraméter, cutoffon jobb katt create automation clip és mehet a démon. ha image line-os szinti akkor jobb katt a cutoff potin és ugyanez az eljárás. Vagy record gombot lenyomod és lejátszás közben tekergeted a potit mert az is felveszi neked.
Válasz idézéssel
2011-01-03, 12:35
Üzenet: #1988
Köszi, pont ezt kerestem!
Válasz idézéssel
2011-01-03, 21:08
Üzenet: #1989
Srácok kicsit jobban próbáljátok már körbeírni mi a probléma,ha kell dobjatok screenshotot.
Válasz idézéssel
2011-01-04, 13:35
Üzenet: #1990
van 3 midi kontrollerem:
-akai mpd 24
-akai lpd 8
-akai lpk 25

na én azt akarom fl-be megvalósítani hogy pl az egyiken doboljak, a másikon zongorázzak, a harmadikon meg hangmintákat játszak be.
mindezt egy időbe, tehát nagyon leegyszerűsítve 3vsti-t akarok 3 kontrollerrel egyszerre használni.

próbáltam a midi portokat állítani, de semmit nem csinál csak rétegezni tudok.

cubase, sonar -ba működik minden hiba nélkül.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás