Új válasz 
Segítek
2011-01-10, 22:54
Üzenet: #2001
RE: Segítek
hello

olyan problémám állt elő, hogy fl9 kezeléséhez vettem egy roland a300pro masterkeyboard - MIDI controllert és csak usb alatt szeretném használni.
alapból fel tudtam vele ismertetni a billentyűk és a pad-ok működnek de a potikat sehogy sem tudom beizzítani így nem igazán tudom kihasználni a cuccot.
minden választ nagyon megköszönök

K
Válasz idézéssel
2011-01-11, 21:29
Üzenet: #2002
Meg kell taníttatni az fl studioval a potik mozgatását. Ha fl-es plugint használsz, jobb klikk az adott potin, ott válaszd ki a link to controller opciót. Ha most megmozdítasz egy potit, akkor azt el fogja tárolni Smile. De figyelj, hogy csak az adott projektben lesz így!
Válasz idézéssel
2011-01-12, 13:52 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-12 - 13:52. Szerkesztette: recko.)
Üzenet: #2003
Sziasztok, már nagyon régen írtam ide Smile

Akadt egy csöpp problémám: FL9-et és Win7-et használok. Ha az FL nyitva van, akkor semmilyen hang nem hallható az FL-én kívül. Például ha szeretnék közben zenét lejátszani, akkor meg se nyikkan egyik lejátszóm se, rendszerhangok úgy szintén kussba vannak, akár csak a netes videók hangjai, egyszóval ha az FL nyitva, akkor minden más hangadó cucc megnémul. Csak akkor hallom őket újra, ha az FL-t bezárom. Próbáltam már mindent, az ASIO-ban állítgatni, de gyanítom hogy ez a windows hibája. Valaki tud valamit?
Válasz idézéssel
2011-01-12, 14:14
Üzenet: #2004
(2011-01-12 13:52)recko Írta:  Sziasztok, már nagyon régen írtam ide Smile

Akadt egy csöpp problémám: FL9-et és Win7-et használok. Ha az FL nyitva van, akkor semmilyen hang nem hallható az FL-én kívül. Például ha szeretnék közben zenét lejátszani, akkor meg se nyikkan egyik lejátszóm se, rendszerhangok úgy szintén kussba vannak, akár csak a netes videók hangjai, egyszóval ha az FL nyitva, akkor minden más hangadó cucc megnémul. Csak akkor hallom őket újra, ha az FL-t bezárom. Próbáltam már mindent, az ASIO-ban állítgatni, de gyanítom hogy ez a windows hibája. Valaki tud valamit?

ez sajnos így működik minden zeneszerkesztő programnál
az avia gyártja eddig az egyetlen hangkártyát ami erre képes, de az 80 ezer egy alap hangkártyáért amin 2 ki és 2 bement van!
Válasz idézéssel
2011-01-12, 15:11
Üzenet: #2005
nos, én XP-t használok zenére, és azon a rendszeren külön csak és kizárólag a zeneszerkesztő van.
Emu 1212m hangkártyám van ott nincs ilyen probléma, és nem is volt.
Win 7-en nem használom az Emu-t csak az alaplapi realtek hangkari van.
Nem rég próbáltam ki az új FL 9 demo-t és azt ide telepítettem, és bizony itt sincs ilyen probléma.
Közben videokat nézegeten youtube-on stb. hangnak lennie kell.
lassan 9 éve használok Fruity Loops-t de ilyen problémám még sohasem volt.
Asio4all-t kell használni ha nincs megfelelő asio drivere a hangkarinak. és akkor nem lehet ilyen gond...
Válasz idézéssel
2011-01-12, 16:38 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-12 - 16:42. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #2006
Fl studio-ban audio settings és a hangkimenet mellett vedd ki az auto close device-t, minden más szólni fog mellette.
Válasz idézéssel
2011-01-12, 20:21
Üzenet: #2007
csináljatok videót, mert én nem hiszem el hogy asion egyszerre több progi is dolgozhat.
emu 1616m-en se működik a hozzáadott emu asio-val
emu 0202-n se megy a hozzáadott emu asio-val
realtek alaplapi hangkártyával se megy asio4all-al.

hiába kapcsolom ki az auto close device-t.
csak DirectSound-ba működik.
Válasz idézéssel
2011-01-13, 04:46
Üzenet: #2008
Tényleg működik, ONU! Smile
Válasz idézéssel
2011-01-13, 07:38
Üzenet: #2009
(2011-01-12 20:21)ONU Írta:  csináljatok videót, mert én nem hiszem el hogy asion egyszerre több progi is dolgozhat.
emu 1616m-en se működik a hozzáadott emu asio-val
emu 0202-n se megy a hozzáadott emu asio-val
realtek alaplapi hangkártyával se megy asio4all-al.

hiába kapcsolom ki az auto close device-t.
csak DirectSound-ba működik.

sőt, több DAW is üzemelhet egy időben így, és nem rewire-ben. az asio kimenetet kell más csatornára tenni, pl FL ASIO1/2, Reaktor5 ASIO 3/4, Reason 5/6 stb.
Onu, nálad nem oké valami .
Válasz idézéssel
2011-01-13, 08:39
Üzenet: #2010
és akkor itt mit állítsak?

Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás