Új válasz 
Segítek
2011-01-15, 18:01 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-15 - 18:02. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2021
RE: Segítek
Töröld a lábdobról az automation clipet a playlistből és a step sequencerből, csinálj neki egy újat és "rajzold meg" neki a hangerőt.
Válasz idézéssel
2011-01-18, 19:33
Üzenet: #2022
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy effektelésnél tudom, h. profi hangzáshoz nem használnak soundgoodizert, nekem mégsem sikerült megközelítőleg olyan jó hangzást sem kialakítanom az effektekkel, mint ha a soundgoodizert használom önállóan. Egy house zene lead szintijéről van szó.
Próbáltam reverbet, delayt, distortiont. Kéne még valami? Egyáltalán az FL effektek elég jók egy profi hangzás eléréséhez, vagy érdemes beszerezni mást helyettük?
Igazából az is jó lenne ha leírná valaki, hogy úgy általánosságban mihez milyen effektek ajánlatosak (bass, dobok, szintik stb.)
Válasz idézéssel
2011-01-18, 21:37 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-26 - 04:59. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #2023
a soundgodizer egy leegyszerűsített compressor, amiket felsoroltál azokkal az életbe nem csinálsz olyan hangzást. compressorral csináld
Válasz idézéssel
2011-01-19, 07:48
Üzenet: #2024
szvsz csak rajtad múlik, az elképzeléseiden, hogy mihez, mikor mi illik. Nincs megszabva, hogy egy mélyhez ezt és ezt a filtert használd, badarság. Inkább vizsgáld más szemszögből, hogy melyik filter mikre képes, aztán te is tudni fogod, hogy az adott hangzáshoz épp melyiket kell használnod. Profi hangzáshoz meg kezdj el gyűjteni Smile Abba gondolj bele, hogy ez alkotás. Egy festő mit csinál mikor alkot? Fog egy kész művet és lemásolja ? (van ilyen is) Vesz egy üres vásznat és feltölti színekkel, értelmet ad a színeknek.
Válasz idézéssel
2011-01-20, 03:26
Üzenet: #2025
Nem akarok én lemásolni senkit, csak gondoltam vannak bevált alap dolgok, technikák amik feltétlenül kellenek egy profi hangzáshoz. pl. dobra EQ, stb. aztán az arányokat meg a többi filtert már ízlés szerint tenném hozzá.
Válasz idézéssel
2011-01-20, 13:23
Üzenet: #2026
Én mindenképpen az EQ-t, torzítót és ehhez hasonló dolgokat lecseréltem, az alap FL-é nem a legjobb. A compressor viszont adja! Smile
Válasz idézéssel
2011-01-20, 16:49
Üzenet: #2027
Ami feltétlen kell (sztem), az a lehető legjobb minőségű alapanyag, no mindegy. kukkold meg a warbeats tutorialokat.

http://www.youtube.com/user/nfxbeats?ble...jPKkFvfmL4
Válasz idézéssel
2011-01-25, 19:55
Üzenet: #2028
Olyan problémám volna, hogy kikevertem egy basszust Gladiatorban, csak az a baj, hogy -2;-3dB-n halk. A dob -5-ön szól, és így is kiemelkedően hangos a basszus mellett az összes többi hanggal egyetemben.
Raktam Soundgoodizert, de nem javított a helyzeten olyan sokat. A VST-n belül mivel mind a 4 osc-t használom retriggeltem őket, a hangja is így tetszik. Mi lehet a baj?
Valamit lehetne csinálni, hogy a dB skála és a hangerő "arányos" legyen?
Válasz idézéssel
2011-01-25, 20:26
Üzenet: #2029
Sziasztok kezdö vagyok még tudna nekem valaki segiteni abban hogy hogyan lehet kikeverni/átalakitani hip hop-hoz élethü dobot és baszusokat mert amiket találtam alapbol azok nem valami jok nemtudom esetleg átalakitani valahogy hogy eröteljesebbek legyenek mert igy elég tompa az egész nekem legalább is.Elöre is köszi a választ
Válasz idézéssel
2011-01-26, 06:02
Üzenet: #2030
Mikor rap dobokat csináltam, akkor olyan dobot kerestem, aminek nagy és mély a lecsengése, de az ütése, tehát az attackja nem annyira nagy. Ha van egy ilyen dobod, akkor mehet rá EQ, a 63Hz alatti és pöppet' feletti tartományokat felhúzod, utána a 250Hz körülieket, majd az EQ alá sorba nyomathatod a Compressort 1.0:1 arányban. utána még lehet mahinálni Smile

MINDENKI!
Nekem is van egy égető problémám Sad Sad Sad

Idézet:Olyan problémám volna, hogy kikevertem egy basszust Gladiatorban, csak az a baj, hogy -2;-3dB-n halk. A dob -5-ön szól, és így is kiemelkedően hangos a basszus mellett az összes többi hanggal egyetemben.
Raktam Soundgoodizert, de nem javított a helyzeten olyan sokat. A VST-n belül mivel mind a 4 osc-t használom retriggeltem őket, a hangja is így tetszik. Mi lehet a baj?
Valamit lehetne csinálni, hogy a dB skála és a hangerő "arányos" legyen?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás