Új válasz 
Segítek
2011-01-29, 16:51
Üzenet: #2041
RE: Segítek
sziasztok!
lenne egy kérdésem. a laptopon a 9.1-es verzió van, és az edison-ban van egy olyan gomb ami a felvett v megnyitott hangot beteszi a playlistben a track sávra (mint amikor effektezek). viszont a gépemen ahol fel szoktam énekelni a dalokat és arra lenne szükség, hogy a fruity loops-on belül össze tudjam rakni az éneket meg a zenét és nem kéne másik progit használni, a 9.0-ás verzió van, és ha megnyitom az edison-t, nincs ott az a gomb, amivel be tudom tenni a track sávra a felvett hangot/zenét. miért lehet ez? a verziószám, vagy valami másik beállítás miatt? köszi előre is.
Válasz idézéssel
2011-01-30, 10:51
Üzenet: #2042
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Egy Roland Fantom X7 hangszerem van, és az Fl-el együtt szeretném használni,
Midi File-ok áthangszerelésére. A lényeg az lenne, hogyha elindítom a file-t akkor az a hangszer hangszineit használja (Vagyis azt halljam ami a végeredmény lesz), de közben az Fl-ben tudjam szerkeszteni (pl.: piano roll, hangerő szabályzás stb.) valós időben. Megoldható ez a dolog? Ha valaki tudja a megoldást kérem segítsen! Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
2011-01-30, 22:26 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-31 - 05:26. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #2043
Abban az esetben, ha kaptál hozzá vst plugint a hangszer hangszíneivel. E nélkül sajnos nem lehetséges.
Válasz idézéssel
2011-01-31, 05:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-01-31 - 05:26. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #2044
Hát azt sajna nem. Köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
2011-01-31, 05:28
Üzenet: #2045
(2011-01-29 16:51)SK83R Írta:  sziasztok!
lenne egy kérdésem. a laptopon a 9.1-es verzió van, és az edison-ban van egy olyan gomb ami a felvett v megnyitott hangot beteszi a playlistben a track sávra (mint amikor effektezek). viszont a gépemen ahol fel szoktam énekelni a dalokat és arra lenne szükség, hogy a fruity loops-on belül össze tudjam rakni az éneket meg a zenét és nem kéne másik progit használni, a 9.0-ás verzió van, és ha megnyitom az edison-t, nincs ott az a gomb, amivel be tudom tenni a track sávra a felvett hangot/zenét. miért lehet ez? a verziószám, vagy valami másik beállítás miatt? köszi előre is.

9.1-es verzió lesz a megoldás.
Válasz idézéssel
2011-01-31, 08:15
Üzenet: #2046
edison>villáskulcs> send to playlist as audio clip ?
edison>flopy ikon>save as? aztán visszatöltöd
Válasz idézéssel
2011-02-01, 20:09
Üzenet: #2047
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az Flstudió alkalmas e audio sáv rögzítésére. Avagy lehet e bementi jelet felvenni egyből egy sávként?
Válasz idézéssel
2011-02-01, 20:13
Üzenet: #2048
Record gomb, és tolhatod Edisonba.
Válasz idézéssel
2011-02-02, 10:04
Üzenet: #2049
Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre a az oldalra sokat tanultam már pedig csak tegnap éjszaka találtamTongueSmile KöszönömSmile

Olyan segítséget szeretnék kérni hogy én a Minimal illetve Techhouse Stilusban szeretnék alkotni! és kérdésem lenne hogy a Bass line hogy néz ki? pl egy "Lépegetős""Pumpálós" zenénél!(bocsi a buta fogalmazásért másképp nem tudom leírniSadSmile) meg végülis hogy egyszerű jó bass linet írni?? Mert én az egyszerűség híve vagyok nem szeretem túlvariálni a dolgokatSmile de loopokat meguntam! mert itthon magamnak csináltam egy kis részletetSmile és kellemetlen volt visszahallani ugyan azt a bass linetSmile

Előre is KösziSmile
Válasz idézéssel
2011-02-03, 19:41
Üzenet: #2050
Üdv!

Mostanában belekezdtem egy két zenébe, ami ígéretesebbnek tűnik magamhoz mérve, viszont a megfelelő hangzást még nem sikerült elérnem sajnos. Van olyan mikor a hangok összegubancolódnak és mikor a dob úgy szól mintha nem is a zene része lenne.
Arra már rájöttem, hogy az akkordok, hangkészletek fontosak ebből a szempontból, de még mindig nem az igazi így sem.
Magamtól sajnos nem tudok rájönni a nyitjára, hogy a hangok helyett egy teljes értékű zenét kapjak. Kompresszor,limiter, EQ. Hogy variálok velük? Mikor a masteren, és mikor egy-egy hangszernél? Hogy csinálom meg, hogy maga a dob is lágyabban illeszkedjen a zenébe?

(Viszont lehet az is, hogy egyszerűen alapjaiban rossz a zene, és azért nem cseng jól az egész)

Lehet, hogy már volt erről szó a fórumon. Ez esetben elnézést kérek. Wink
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás